Kad šiaurės vėjas būtų palankus

Dažnai su pavydu žvelgiame į Pietų šalių gyventojus: stangri oda, balti dantys ir stiprūs, žvilgantys plaukai. Kodėl tokių negalime turėti ir mes, šiauriečiai? Kodėl taip dažnai tenka kovoti su jų lūžinėjimu, slinkimu, blankumu? Atsakymas nėra sudėtingas – tik pažvelkime: koks oras visus metus vyrauja pas mus, o koks pavydą keliančiose šalyse? Viskas pasidaro aišku, nes nei žvarbus vėjas, nei lietus, nei juo labiau sniegas ar šaltis plaukams nepadeda. Tad ką daryti? Susitaikyti su klimato sąlygomis? Taip, tačiau lygiai taip pat svarbu ir gerai pasirinkti priežiūros priemones, kurios apsaugos nuo minėtų nemalonumų. Plačiau apie tai pasakoja ir pataria „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Šiaurietiškas plaukas


Kad žmonių iš Baltijos, Skandinavijos ar kitų atšiauresnio klimato kraštų plaukas silpnesnis ir labiau pažeidžiamas, nustatyta jau seniai.
Tad, žinoma, tokį plauką greičiau pažeidžia įvairūs aplinkos bei vidiniai veiksniai.
Vėlų rudenį ar žiemą tiek moterys, tiek vyrai pastebi, jog plaukai pradeda lūžinėti, labiau slinkti, praranda žvilgesį, lankstumą. Visa tai dėl prastų oro sąlygų lauke ir patalpose.
Išėjus iš namų užpuola vėjai, sniegas ar lietus, viduje kenčiama nuo šildymo prietaisų išsausinto oro. Kad tai neigiamai veikia žmogaus organizmą, pastebime ne tik iš plaukų: oda taip pat sausėja, rausta, bendra savijauta pablogėja.


Žinoma, tiek šiauriečio, tiek ir kitų kraštų gyventojo plaukams didelę įtaką turi ir vidinė būsena. Tačiau šiaurės kraštuose ji dažniau būna prasta dėl to paties klimato sukeltų priežasčių. Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse šaltų, tamsių dienų be saulės yra daug daugiau nei pietuose, o tai veikia ir mūsų nuotaiką, ši – bendrą savijautą, o viskas kartu – ir organizmo būklę, išvaizdą.
Taigi, ką daryti? Kaip apgauti ar nugalėti negailestingą aplinką?
 

Kaip padėti plaukams?


Visų pirma, reikėtų prisiminti, kad stebuklingų tablečių ar serumų, kuriais vieną kartą patepus plaukus, jie taptų tarsi iš reklamos, nėra. Visa priežiūra turi būti kompleksinė, tinkamai derinant tiek sveiką mitybą, maisto papildus, fizinį aktyvumą, tiek ir išorines, plaukams skirtas priežiūros priemones.
Taigi, primenant paprasčiausias sveiko gyvenimo būdo taisykles, reikėtų paminėti, jog su maistu turėtumėte gauti visų reikalingų vitaminų bei mineralinių medžiagų, padedančių plaukams išlikti sveikiems. Tokie vitaminai – tai vitaminas A (žuvis, mėsa pienas), C (pomidorai, citursiniai vaisiai), E (riešutai, augalinis aliejus), taip pat B6 ir B12 (kiaušiniai, ryžiai, vištiena).
Be suderintos mitybos, reikėtų pasirūpinti ir savo fiziniu aktyvumu: žiemą labai smagu pabėgioti apsnigtais parko ar miško takeliais ar pasivažinėti rogutėmis – tai nereikalauja daug išlaidų, o kartu suteikia malonumą.
Tačiau, kad būtų išvengta visų minėtų šalčio sukeliamų nemalonumų, reikėtų pasirūpinti ir išorine plaukų apsauga: neiti į lauką šlapia galva, bet ir nepiktnaudžiauti džiovintuvu (geriausia plaukus trinkti vakare). Taip pat nenaudoti per daug šukuosenos formavimo priemonių, karštų suktukų ar tiesinimo aparatų.
Bet, žinoma, labai svarbu ir tinkamų plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas: svarbu, kad jų sudėtis bei paskirtis būtų tinkama mūsų regiono plaukų priežiūrai.
 

Sukurta mums


Kosmetikos kompanija „Cutrin“ sukūrė plaukų priežiūros liniją „Nordic Balance“, subalansuotą būtent šiauriečių plaukams bei Šiaurės klimato sąlygoms. Naujos kartos produktų linijoje, kuriai gaminti naudojamos aukščiausios technologijos ir kokybiškiausi ingredientai, yra optimalus drėgmės, maitinimo ir žvilgesio balansas šiauriečių plaukams.
Naudojant šias priemones, plaukai yra kartu ir maitinami, ir drėkinami, ir nuostabiai žvilga.
Skirtingiems plaukų tipams (normaliems ir ploniems, dažytiems, chemiškai paveiktiems) medžiagos subalansuotos būtent taip, kad atitiktų jūsų plaukų poreikius.
Normalių ir plonų plaukų linijoje „Energy“ naudojami jūros druskų mineralų ekstraktas ir apimtį suteikiantis chitosanas efektyviai drėkina, kondicionuoja plaukus ir suteikia jiems žvilgesio. Dažytiems plaukams skirtuose produktuose „Color Booster“ vieningą trejopą apsaugą sudaro antioksidantai, polimerai ir UV filtras. Sausų ir pažeistų plaukų priežiūros produktai „Rescue“ praturtinti mineralais, perlų ekstraktais ir baltymais, kurie padeda atnaujinti plauko struktūrą. Visi šios linijos produktai taip pat turi
UV apsaugą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai