Odos poreikiai orui atvėsus

„Vėlyvą rudenį, kai orai stipriai atvėsta, mūsų oda pilkėja, silpsta, raukšlėjasi. Ji tampa jautresnė ir į įprastinį kremą gali sureaguoti neadekvačiai, pvz., paraudimu. Oda netgi gali pakeisti savo tipą: riebi tapti dar riebesnė, o sausa dar sausesnė, prarasti skaistumą, gali atsirasti dėmelių ar net spuogų“, – sako „SPA Vilnius“ kosmetologė veido priežiūros specialistė Dalia GRUZDIENĖ.
 

Odos reakcija į temperatūrų kaitą


Ruduo – metas, kai pasikeitusios oro sąlygos atima gerą mūsų nuotaiką, saulės stoka mažina energiją, nuo to kenčia ir mūsų oda. Taigi ja reikėtų tinkamai pasirūpinti, pradėti naudoti riebesnius kremus.
Vasarą svarbiausias tikslas buvo apsaugoti odą nuo saulės spindulių, o drėgnas šaltas oras dehidratuoja odą labiau nei karštis. Jis ypač išsausina odos epidermį ir sulėtina kraujotaką bei riebalų gamybą. Taip silpnėja odos apsauginė plėvelė, ji netenka ne tik riebalų, bet ir skysčių, tai ir sukelia išsausėjimą.
Žiemą oda labiausiai kenčia dėl kritinio temperatūrų svyravimo, ypač tose vietose, kur neapsaugo drabužiai, tai yra veido ir rankų oda, todėl galima naudoti specialius apsauginius kremus. Be to, odą reikia ne tik maitinti, bet ir minkštinti, aprūpinti atnaujinamosiomis medžiagomis. Kasdien reikėtų naudoti maitinamąjį kremą, kuriame gausu vitaminų.
Šaltis – tai jūsų odos savijautos išbandymas.
 

Patalpų šildymas


Prasidėjus šildymo sezonui, šiltas patalpų oras ima sausinti odą (įvyksta odos dehidracija). Išsausėja ne tik sausa, bet ir mišri ir netgi labai riebi oda. Ji pleiskanoja, tampa šiurkšti, išryškėja nelygumai ir raukšlės. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamas priemones. Ryte galima naudoti prausiklį, kurio sudėtyje yra aliejaus, kad liktų nepažeista drėgmę sauganti hidrolipidinė plėvelė. Galima panaudoti ir gryną eterinį aliejų, kuris išlaiko drėgmę odoje ir padeda pasisavinti iš kremo maitinamąsias medžiagas. Po to geriau odą tepti maitinamuoju kremu, o, jei ji nėra probleminė, galima naudoti ir drėkinamąjį, tačiau, juo pasitepus, reiktų bent 15 min. pabūti patalpoje.


 

Kaukės odos stresui numalšinti


Kiekviena pasaulio klinika turi savo odos priežiūros metodus. Mums gi svarbu žinoti, kaip pasirūpinti savo oda ir namuose. Odą reikia gelbėti, kai ji pradeda šerpetoti, tampa sausa ir šiurkšti. Kai kurios firmos siūlo drėkinamąsias ir stangrinamąsias kaukes palikti nakčiai, tačiau negalima pamiršti, jog kaukės naktį metu veikia ypač aktyviai, todėl nereikėtų tuo piktnaudžiauti.
Žiemą kaukės tokios pat naudingos, kaip ir kitos kosmetinės priemonės. Jei nesilankote kosmetologijos kabinete, namuose kaukes galima naudoti du kartus per savaitę, tačiau kosmetologo konsultacija tai pat praverstų. Pačiai nustatyti odos tipą yra be galo sunku, o nuo to juk priklauso, kokios priemonės jūsų veidui tiktų.
 

Kaip šiltas drabužis


Vis dar atsargiai žiūrima į toninius kremus, tačiau jie yra tarsi šiltas drabužis šaltą žiemos dieną. Tai ne tik apsauga nuo žvarbaus vėjo ar šalčio, užterštos aplinkos, kuri tai pat neigiamai veikia mūsų odą. Jų nereiktų atsisakyti, ypač šaltu metų laiku. Kremų pudros sudėtyje yra apsauginių medžiagų (ratinolio, vitamino E, pigmentų ir kt.), pasirenkant jas, atsižvelgiama į veido odos tipą, nes pagrindas būna įvairus: drėkinamasis, maitinamasis, stangrinamasis. Riebiai odai rekomenduotina kompaktinė pudra, tačiau mišriai ir sausai veido odai labiau tiktų kreminės konsistencijos pudros.
 

Priežiūra reikalinga ne tik veido odai


Labai svarbu pasirūpinti ir lūpomis. Jas būtina tepti specialiu balzamu ar riebiais lūpoms skirtais dažais. Yra specialaus lūpas saugančio tepalo, kuris dėl šaldančio efekto greitai sumažina lūpų perštėjimą, paraudimą, įtrūkimus, mažina skausmą net kylant herpeso pūslelėm.
Kūno oda taip pat pavargsta, išsausėja, nes ją erzina ne tik šaltas ar sausas patalpų oras, bet ir stori drabužiai, todėl ją reikėtų tepti specialiu kremu.

Kremai yra papildyti medžiagomis, kurių reikia jūsų odai: vitaminas E, kuris apsaugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, vitaminas C suteikia odai standumo, o vitaminas F atkuria apsauginį odos sluoksnį.
Beje, nepamirškite, kad odą galima gražinti ir iš vidaus. Valgykite saulėgrąžas, moliūgų sėklas, jos turi daug cinko, gerkite daug vandens.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai