Ankstyvas plaukų slinkimas – sustabdomas procesas

Viena iš didžiausių ir baisiausių grėsmių vyrams, mažinanti jų pasitikėjimą savimi ar netgi sukelianti depresiją, yra plaukų slinkimas. Deja, vis dėlto didžioji dalis visų vyrų kenčia nuo šio nemalonaus sutrikimo. Dar blogiau yra tai, kad palaipsniui toks plaukų slinkimas veda prie visiško nuplikimo – nemažo smūgio vyriškumui, daugelio manymu. Ypač tuomet, jeigu neseniai sukako tik keturiasdešimt. Tad kas vis dėlto skatina ankstyvą vyrų plaukų slinkimą ir kokių priemonių galima imtis, norint jį sustabdyti? Pataria „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Plaukų slinkimo priežastys


Priežasčių, dėl ko vyrams slenka plaukai, yra ne viena: tai gali būti nuolatinė psichologinė įtampa ar stresas darbe ar namie, labai didelę reikšmę turi ir paveldimumas – jeigu pamenate, kad jūsų tėvas prapliko jaunas – tai labai tikėtina ir jums.
Taip pat ankstyvą nuplikimą gali sukelti ir įvairios ligos ar medikamentai, skirti toms ligoms gydyti. Tačiau nereikia net ir vaistų – netgi ne itin reikšmingai atrodančių medžiagų – baltymų, vitaminų ar geležies – trūkumas gali baigtis plaukų augimo sutrikimu.
 

Hormonai androgenai


Be abejo, nepaisant paminėtų veiksnių, didžiausią reikšmę turi lytinių hormonų pakitimai. Ir visų pirma – vyrų lytinių hormonų androgenų, esančių kraujyje. Jie, būdami galvos odoje, sutraukia plauko folikulus taip stipriai, kad plaukai tiesiog iškrenta ir nebeatauga. Ir, nors patys folikulai vis dar lieka gyvi, iš jų nebėra jokios naudos, kadangi plaukai tose vietose augti nebegali.
Tokio pobūdžio hormoninis plikimas prasideda tarp 20–30 metų amžiaus arba šiek tiek vėliau. Procesas prasideda tuo, kad plaukas pradeda plonėti, silpnėti, mažėti, o galiausiai vyras visiškai nuplinka.


 

Aplinka ir estrogenai


Dar vienas hormonas, galintis nulemti plaukų slinkimą jauname amžiuje, yra estrogenas. Apie 40 gyvenimo metus jis pradeda dominuoti organizme, o tai pasireiškia visais „senėjimo požymiais“: riebalų susikaupimu aplink pilvą, depresija, nuotaikų svyravimu, nevaisingumu bei plaukų slinkimu. Nustatyta, kad apie penkiasdešimtuosius savo gyvenimo metus dauguma vyrų turi daugiau estrogeno nei to paties amžiaus moterys.
Viena iš tokį pokytį sukeliančių problemų yra tai, kad išorinėje aplinkoje bei maiste yra nemaži kiekiai estrogenų. Norint tai pakeisti, patariama valgyti ekologišką maistą bei reguliariai mankštintis.
 

Gydyti svarbiausia pradėti laiku


Pagrindinis ir svarbiausias dalykas, norint išgydyti slinkimą (moksliškai yra įrodyta, kad tai padaryti įmanoma), yra pradėti tai daryti laiku, t.y. iš karto, pamačius pirmuosius požymius. Kitas ne mažiau svarbus dalykas – vartoti tinkamus produktus, kadangi, jei gydymą pradėsite laiku, tačiau pasirinksite neveiksmingus produktus, praėjus tam tikram laikui, rezultato nematysite, o ką nors keisti jau bus vėlu.
Apibendrinus visą gydymo programą, būtų galima išskirti tris pagrindinius žingsnius. Pirmiausia – tinkama mityba. Norint sulaukti būklės pagerėjimo, reikia laikytis specialios dietos, kadangi, kaip visiems žinoma, – maistas, kurį valgome, turi didžiulę įtaką mūsų nuotaikai, svoriui, išvaizdai, energijai bei plaukams. Kad plaukai būtų sveiki, jiems reikia pakankamai proteinų, tad patys arba su gydytojo pagalba susidarykite daug baltymų turinčią dietą. Taip pat kartu patariama vartoti ir multivitaminų preparatų.
Kitas žingsnis – dar paprastesnis: gerkite pakankamai vandens, kadangi mūsų didžioji kūno dalis yra sudaryta būtent iš jo. Įprasti nėra sudėtinga – tiesiog kiekvieną rytą pradėkite stikline vandens, o per visą dieną kartu su savimi turėkite vandens butelį.
Paskutinis, bet labai reikšmingas faktorius – kokybiški plaukų priežiūros produktai.
Šiuo metu yra nemažai tam skirtos produkcijos, tačiau prieš įsigyjant patariama kuo daugiau pasidomėti ir pirkti tik geriausią.
 

„Bio + Stimulant“ plaukų priežiūros linija


Kosmetikos kompanija „Cutrin“ , puikiai žinodama vyrų problemas dėl priešlaikinio plaukų slinkimo, sukūrė specialią jų priežiūros priemonių liniją „Bio + Stimulant“, kurią sudaro šampūnas bei serumas.
Šios priemonės ypatingos tuo, kad lėtina priešlaikinį plaukų slinkimą ir plaukų plonėjimą bei visapusiškai rūpinasi galvos odos būkle. Be viso to, jos taip pat skatina naujų plaukų augimą. Šampūnas ir serumas lėtina plaukų slinkimą, stimuliuodami plauko folikulo veiklą ir ląstelių atsinaujinimo procesą. Taip stiprinamas plauko stiebas tampa daug lankstesnis, o plaukai atrodo daug sveikesni ir stipresni.
Šie stimuliuojamieji produktai yra sukurti specialiai vyrams. Ir, žinoma, – norint pasiekti geriausių rezultatų, rekomenduojama naudoti abu produktus.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Anonimas
2013-07-06 21:37
Demesio! del plikimo - man irgi buvo pradeje slinkti plaukai, pliko galva, retejo plaukai... daug ka isbandziau, plaukai slinko toliau.. Tuomet suzinojau apie sunkiuosius metalus organizme.. Juos tirai tik vienoj vietoj - Vilniuje, Tarandes klinikoje gyd. Ramanauskaite. Issityriau rado per daug svino, per mazai cinko... geriu vaistus karts nuo karto plius cinka, plius bendrus vitaminus.. Labai svarbu galva masazuoti, gerinti kraujotaka galvos odoje - daryti mane pamoke irgi tenai - isplauta svaria galva pirstais spaudykite (pirstu pagalvelemis), ypac vietas kur plinka. Spauskite i vidu lyg noretumete i virsu kylanti plauko svogunele ispausti zemyn atgal i oda. Aisku nepersistenkite su jega, tai neturi pazeisti galvos odos. Pozymis, kad teisingai darote - turi kaisti veido oda, zandai.. Tuomet reiskia kad suintensyveja galvos kraujota. Daryti reikia du kartus per diena. Man plaukai iskrite manau neataugo, bet jau beveik metai laiko like yra, manau nebeslenka arba slenka leciau tikrai.
Trichologist
2009-06-08 12:36
Sveiki, dirbu Londone klinikoj trichologiste. Veiksmingai padedam plinkantiems sustabdyti plikimo procesa ir pasiekti siokio tokio pagerejimo, priklauso nuo stadijos.Irodyta, kad padeti gali tik 2 medikamentai, kuriais mes ir gydom. Tai yra minoxidil ir propecia(tik vyrams).pasiskaitykite apie tai internete, tikrai veiksminga..

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai