Susitarimas su laiku: brandžios veido odos priežiūra

Kalbant apie odos senėjimą, galima drąsiai teigti, kad nuo jo nepabėgsi, tik klausimas, ar jūs bėgsite paskui jį, ar, priešingai, jis bergždžiai bandys jus pasivyti. Apie tai ir reikėtų pakalbėti: kaip suklaidinti laiką ir išsaugoti odos jaunystę? Toks tikslas negali būti pasiektas be jūsų pastangų ir specialistų patarimų, kuriais dalinsis bei konsultuos grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ kosmetologės Jurgita Galeckaitė ir Odeta Dešukienė.
 

Pristabdyti nesustabdomą


Odos senėjimas yra neišvengiamas fiziologinis procesas, tačiau jį įmanoma sulėtinti.
Dėl žalingo aplinkos poveikio, streso ar netinkamos odos priežiūros šis procesas gali tapti dar greitesnis. Oda praranda savo stangrumą ir elastingumą, spindesį, atsiranda tamsių dėmelių. Taigi, norint kuo ilgiau išsaugoti sveiką, gražią ir jaunai atrodančią odą, reikia nuolat ja rūpintis. Nepakanka vien tik nuprausti vandeniu ir patepti kremu. Odos poreikiai kur kas didesni, ją reikia tinkamai valyti, prausti specialiomis priemonėmis.
 

Pagrindinės veido odos priežiūros procedūros


Valymas (demakiažas)
Viena svarbiausių procedūrų. Reiktų pabrėžti, kad tam jokiu būdu netinka muilas, jis pernelyg pažeidžia natūralią odos apsaugą, keičia pH, stiprina dehidrataciją. Reikėtų naudoti specialius prausiklius, kurie gerai nuplauna odą, pašalina nešvarumus, nuvalo makiažą, tirpdo riebalus, bet nepažeidžia odos vientisumo, normalizuoja pH, sudaro palankias sąlygas tolimesniam produktų pasisavinimui. Kiekvieną vakarą odą nuplaukite prausikliu arba nuvalykite pieneliu, geriausiai atitinkančiu odos tipą, po to ją tonizuokite specialiu toniku. Net jeigu ir nenaudojote makiažo, odą nuvalyti vis tiek reikia, kadangi per dieną ji pasidengia įvairiomis apnašomis, dulkėmis.


Pilingas (giluminis valymas)
Atsižvelgiant į odos tipą ir poreikius, vieną arba du kartus per savaitę reikia giliau išvalyti veido odą ir pagerinti jos regeneraciją. Giluminis valymas pašalina paviršinį negyvų ląstelių sluoksnį. Daugelis moterų yra pripratusios prie šveitiklio su granulėmis, tačiau tai nėra būtina. Tai galbūt daugiau psichologinis momentas, kad granulės geriau nušveičia odą, tačiau šveitikliuose, be granulių, yra naudojamos vaisių rūgštys, kurios ištirpdo negyvas ląsteles.
Masažas
Masažuojama naudojant brandžiai odai skirtą kremą arba specialų masažuojamąjį serumą. Geriausiu atveju tam reikėtų skirti bent 15 minučių.
Maitinimas
Geriausiai tiktų stangrinamoji kaukė nuo raukšlių, kuri pagerins odos būklę, pamaitins, pastangrins, išlygins smulkias raukšleles. Jeigu tepate specialiu maitinamuoju kremu, jį reiktų tepti plonu sluoksniu kylančiaisiais judesiais nuo smakro, lūpų kraštų, nosies – smilkinių link. Akims rekomenduojama uždėti atskirą kaukę.
 

Ar to pakanka?


Atsakymas – ne. Svarbu tai, kaip jūs prižiūrite odą kasdien. Dieną svarbiausia odą drėkinti ir apsaugoti nuo kenksmingų aplinkos veiksnių, saulės, vėjo, teršalų, laisvųjų radikalų. Tam geriausiai tinka drėkinantys, turintys apsaugą nuo UV spindulių, kremai. Vakare, kai vyksta odos regeneracija ir oda geriausiai pasisavina vertingąsias medžiagas, reikia ją maitinti ir stangrinti. Rūpinantis odos grožiu nereikia pamiršti akių srities ir kaklo. Šiose vietose oda yra gležnesnė, greičiau praranda drėgmę, ir visi senėjimo požymiai atsiranda daug ankščiau. Todėl svarbu pasirinkti tinkamas priemones akių sričiai ir kaklui.
Jei sunku pasirinkti kosmetiką, nepasikliaukite reklama, ateikite pas kosmetologę, ji profesionaliai ištirs odą ir parinks būtent jūsų veido odai reikalingus produktus. Norint pasiekti geriausių rezultatų ir nuolat turėti gražią odą reikėti bent vieną kart per mėnesį apsilankyti grožio salone. Nuolatinė priežiūra ir dėmesys odai, leis jums džiaugtis skaisčia ir gražia oda.
 

Nepamirškite


Оda visada už sveiką gyvenimo būdą. Grynas oras, mankšta, tinkama mityba, pakankamas miegas, poilsis ir žinoma, vanduo – jaunos odos paslaptis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Brigita
2008-09-17 11:26
Aš sutinku, kad geriausia tartis su kosmetologu, bet nėra jų sąžiningų,jos tik savo patsivežtus kažkokius kremus brunka

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai