Ir plaukų priežiūroje tinka principas - nepakenk

Pagrindinį gydymo principą – nepakenk – galima pritaikyti daugeliui gyvenimo sričių. Tai tinka ir labai svarbiam moters gyvenime dalykui – grožio puoselėjimui. Norėdamos puikiai atrodyti, nebūtinai turime valandų valandas leisti kosmetikos ar grožio salonuose. Svarbiausia – kasdienė priežiūra ir tinkamai pasirinktos priemonės. Žodžiu, nepakenkti. Juk žinome, kad ir gražius plaukus galima nualinti, naudojant netinkamą šampūną, nuolat lakuojant ir t.t. Kokias plaukų priežiūros priemones pasirinkti, pataria Suomijos firmos „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Alergiškų žmonių daugėja


Užteršta aplinka, greitas maistas, daugybė įvairių priedų tiek maisto produktuose, tiek kosmetikoje – negerina sveikatos, nesaugo grožio. Daugėja alergiškų bei jautrią odą turinčių žmonių. Nustatyta, kad alergiškų žmonių skaičius kas dešimt metų dvigubėja, alerginės ligos tampa šio amžiaus maru. Ne paslaptis, kad daugelis pigioje kosmetikoje naudojamų sudedamųjų dalių kenkia odai, prasiskverbia į organizmo vidų, o kai kurios jų netgi žaloja kepenis ir kitus organus. Todėl vis populiaresni tampa natūralūs, sveikatai saugūs produktai.
Alergiškų žmonių oda sausesnė, ji greičiau ir smarkiau reaguoja į įvairius dirgiklius, dažiklius, kvapniąsias medžiagas, kurių gausų plaukų kosmetikoje. Tokiems žmonėms būtina naudoti hipoalergiškas, t.y. mažai alergizuojančias, priemones. Tačiau ir tie, kurių oda sveika, kaip profilaktikos priemonę, gali naudoti odos ir plaukų priežiūros kosmetiką, skirtą jautriai odai. Juk sezonų kaita, vėjas, saulė, sausas patalpų oras, temperatūrų svyravimai – visa tai džiovina ir kenkia plaukams bei odai. Ji sausėja, sensta, tampa jautresnė dirgikliams.
Saugių ir veiksmingų plaukų priežiūroje priemonių naudojimas svarbus ir kirpėjams, kurie nuolat kontaktuoja su kenksmingų medžiagų turinčiais aerozoliais, dažais ir t.t.


 

Kas kenkia plaukams


Reikia nepamiršti, kad plaukų būklė nuolat keičiasi. Tai priklauso ne tik nuo amžiaus, sezono, cheminio sušukavimo, dažymo ar kitų plaukų procedūrų, bet ir nuo bendros sveikatos būklės. Visą tai turi nulemti ir šampūno pasirinkimą.
Be šampūno, ne mažiau svarbios ir kitos plaukių priežiūros priemonės. Reta moteris nenaudoja standiklio, lako ir kt. Šios priemonės taip pat gali būti saugios, neturėti plaukus žalojančio spirito, acetono, kitų dirgiklių. Be alkoholio ir bekvapės putos suteiks plaukams žvilgesio ir palengvins iššukavimą, nekietins plaukų, saugos nuo terminių ir mechaninių pažeidimų.
 

Plaukų kosmetikos sudedamosios dalys, labiausiai kenkiančios plaukams:


· Dažniausiai alergines reakcijas sukelia kvapniosios medžiagos. Saugios kosmetikos gamintojai dažnai vietoje jų naudoja eterinius aliejus.
· Labiausiai odą ir plaukus sausina bei jiems ir sveikatai kenkia Sodium lauryl sulfate (SLS). Ši medžiaga yra praktiškai visų pigesnių plaukų priežiūros priemonių sudėtyje, nes jos dėka gaminamos standžios putos ir taip išvaloma galvos odą.
Švelnesnė odos valomoji priemonė yra Sodium laureth sulfate (SLES), kuri naudojama ir vaikams skirtuose šampūnuose.
 

Saugu ir veiksminga


Kompanija „Cutrin“ pirmoji sukūrė jautriai ir alergiškai odai skirtą plaukų priežiūros liniją Sensitive. Rimtą kompanijos požiūrį į produktų saugumą rodo tai, kad šioms priemonės kurti buvo pasitelkta Suomijos alergijos ir astmos federacija.
„Cutrin“ Sensitive serijos produktai – švelni ir saugi alternatyva kasdieniniam plaukų trinkimui. Kvapniųjų ir dažančiųjų medžiagų neturintys produktai taip pat neturi silikono bei pagaminti iš kruopščiai atrinktų saugių žaliavų. Tokias savybes turi visi šios linijos produktai: šampūnai, kondicionieriai, lakas, modeliavimo gelis ir t.t.
„Cutrin“ Sensitive produktų švelnumas ir veiksmingumas pagrįstas penkiais saugumo principais:
· Nėra kenksmingų sudedamųjų dalių (dažiklių, silikono, kvapniųjų medžiagų ir kt.),
· modernių technologijų panaudojimas – ideali sudedamųjų dalių koncentracija ir suderinamumas,
· natūralių sudedamųjų dalių (betaino, glicerino, kukurūzų, kokoso aliejų, pantenolo, sorbitolo) naudojimas,
· produktai ekologiškai švarūs – gamyboje naudojamos tik kruopščiai atrinktos ir patikrintos žaliavos,
· griežta produkto kontrolė – visos „Cutrin“ priemonės kruopščiai ištirtos Suomijos alergijos ir astmos federacijoje.
„Cutrin“ Sensitive produktų teiraukitės „Eurovaistinių“ savitarnos skyriuose arba profesionalių kirpėjų.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

nefertite69
2007-03-21 11:14
Labai patiko straipsnis, daug naudingos informacijos.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai