NATŪRALUS VITAMINAS C – IŠ VYŠNIOS

Atrodo, kad tikrosios žiemos jau sulaukėme ir dvelktelėjęs šaltukas, permainingi orai ir drėgmė sukėlė peršalimo ligų bangą. Vieni sloguoja, kiti kosti, treti tik karščiuoja. Ar visi esame pasmerkti susirgti? O gal galima išvengti peršalimo ligos arba bent jau sušvelninti jos pasireiškimą? Visi žinome, kad imuninė sistema yra pagrindinė organizmo gynybinė tvirtovė, sauganti nuo virusų, bakterijų ir kitų ligų sukėlėjų. Kad ji patikimai funkcionuotų, būtina nepervargti, racionaliai maitintis. Ypač svarbu su maistu gauti reikiamą vitaminų kiekį. Žiemą mūsų racionas toli gražu neatitinka sveikos mitybos rekomendacijų – retai valgome vaisių ar daržovių, o šviežios uogos – tik vasaros prisiminimai.
 

Kaip stiprinti imunitetą?


Kad organizmas būtų pajėgus kovoti su įvairiais ligų sukėlėjais, būtina stiprinti jo gynybines funkcijas. Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijas rekomendacijas, siekiant apsaugoti žmones nuo įvairių infekcinių ligų, patartina vartoti specifinius medikamentus jų profilaktikai.
JAV 67 proc. besikreipiančiųjų į gydytoją dėl peršalimo ligos tiki, kad vitaminas C sumažina ligos simptomus. Daug mažiau žino tai, kad, šio vitamino vartojant iš anksto, dar nesusirgus, ligos galima visai išvengti.
 

Vitamino C nauda žmogaus organizmui


Vitaminas C – tai vandenyje tirpstantis vitaminas, reikalingas kai kurioms organizmo funkcijoms. Dauguma gyvūnų patys sintetina šį vitaminą, bet kiti (įskaitant žmones ir kitus primatus) to negali, todėl reikiamą jo kiekį turi gauti su maistu. Pirmą kartą vitaminas išskirtas 1928 metais, o 1932 metais įrodyta jo nauda užkertant kelią skorbutui (iš to ir kilo viena pavadinimo dalis: a + skorb). Vitaminas C jautrus karščiui, šviesai, drėgmei, reaguoja su deguonimi. Gaminant maistą prarandama apie 40 proc. vitamino. Todėl jo rekomenduojama vartoti papildomai.
Vitaminas C padeda taisyklingai vystytis ir išlaikyti tinkamą kaulų, kremzlių, dantų ir dantenų būklę, taip pat veikia kaip antioksidantas, neleidžiantis laisviesiems radikalams ardyti ląstelių. Be to, stiprina imuninę sistemą ir saugo nuo virusinių bei bakterinių infekcijų. Vitaminas C būtinas kolageno – substancijos, sutvirtinančiai jungiamojo audinio ląsteles, sintezei. Kai šio vitamino trūksta, blogai gyja žaizdos, gali išsivystyti nesunki anemija. Jis vaidina svarbų vaidmenį vystantis ir augant naujoms ląstelėms. JAV pastaruoju metu atliktų mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad pakankamas vitamino C vartojimas sumažina vėžio, širdies ir kraujagyslių patologijų ir kataraktos atsiradimo riziką. Taip pat, kai šio vitamino trūksta, blogai gyja žaizdos. Visiškai nevartodamas vitamino C kelias savaites, žmogus dėl jo trūkumo gali mirti po 5–6 mėnesių.
Labai daug natūralaus vitamino C turi vaistinėse parduodamos Acerola sweet tabletės.


 

Ar žinote, kas yra acerola?


Tai yra augalas, atrastas praėjusio šimtmečio viduryje Puerto Rike. Vietiniai gyventojai acerola veiksmingai gydė peršalimo ligas, kosulį, taip pat skaudančią gerklę. Mokslininkai nustatė, kad tai vienas turtingiausių vitamino C šaltinių pasaulyje. Nuo to laiko, jau apie pusšimtį metų farmacijos pramonė naudoja acerolos vyšnias kaip natūralų vitamino C šaltinį.
Šis augalas auga šiaurinėje Pietų Amerikos dalyje ant nedidelių medžių ar krūmokšnių, o augalo uogos yra 1–2 cm skersmens, labai panašios į vyšnias.
 

Kodėl vitaminas C gaminamas iš acerolos?


Daugelis žino, kad natūralūs vitamino C šaltiniai – tai apelsinai, greipfrutai, erškėtuogių vaisiai. Ir mažai kas girdėjo, kad vienas iš daugiausiai šio vitamino turinčių vaisių – acerola, todėl iš jos uogų ir pradėtas gaminti natūralus vitaminas C.
Acerola, dar žinoma kaip Barbadoso, Vakarų Indijos arba Puerto Riko vyšnia, auginama nenaudojant chemikalų, griežtai kontroliuojamomis sąlygomis. Pagal sezoną, klimatą, augimo vietą ir vaisiaus prinokimą vitamino C kiekis uogose skiriasi. Daugiausia vitamino C yra neprinokusioje uogoje – 100 g uogų yra 4,7 g vitamino C, o mažiausiai – labai prinokusioje uogoje (100 g uogų yra 2 g vitamino C).
 

Acerola Sweet vitaminai


Acerola Sweet– vyšnių skonio natūralus vitaminas C. Preparatą gamina didžiausias Suomijoje natūralių produktų gamintojas bei rinkos lyderis – Hankintatukku Oy. Renkantis ir ruošiantis profilaktiškai vartoti šį vitaminą, reikia atsižvelgti į dozę, formą. Vitaminai išleidžiami čiulpiamųjų tablečių pavidalu. Pakuotėje gali būti 30, 90 arba 250 tablečių. Rekomenduojama vartoti po 1 tabletę per dieną valgant arba po valgio. Tačiau pajutus peršalimo simptomus galima suvartoti ir daugiau – po vieną kas porą valandų, nes askorbo rūgštis organizme greitai suskaidoma, o sirguliuojant jos reikia daugiau. Nepasisavintas vitaminas C lengvai pasišalina per inkstus, ypač, jeigu preparatas natūralus.
Acerola Sweet tinkamas vartoti ir jauniems, ir vyresnio amžiaus žmonėms, ypač šį vitaminą turėtų pamėgti mažieji, nes vitamino skonis – saldus. Jei vaikai (ar suaugusieji) suvartoja didesnę šio vitamino dozę nei įprasta, – nieko blogo neatsitiks. Taip pat šis preparatas ypač rekomenduojamas asmenims, kurie nesuvalgo reikiamo kiekio daržovių ir vaisių, ypač citrusinių, laikosi dietos, vartoja vaistus ar kitas gydomąsias medžiagas, rūko, geria alkoholį, kaitinasi saulėje, daug valgo riebaluose keptų patiekalų ir kt.
Pabandykite Acerola Sweet ir įsitikinsite vitaminų veiksmingumu patys. Tai skaniausias ir natūraliausias vitaminas C Lietuvoje!

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

radistas
2009-11-19 17:58

Ačiu labai. Štai ir radau atsakuma-gripo provencija ir imuniteto stiprinima.

Su pagarba Radistas
Milda
2009-06-01 19:56
C vitaminas iš acerolos vyšnių tikrai padeda stiprinti imunitetą, kovoti su peršalimo ligomis ir įvairiomis infekcijomis. Aš vartoju šį produktą iš Amway (JAV) kompanijos.
Aldona
2009-04-20 03:25
sirgdavau daznai, tai vitamina c visokiomis imanomomis formomis isbandziau, ir laselius ir visokius vitaminus ir naturalius vaisius, darzoves, niekas nepadejo. nebesergu tik nuo tada, kai pradejau tonussa kiekviena ryta gerti, rezultatai labai mane dziugina, o ir zymiai energingesne pasitinku pavasari!
egle
2009-02-26 00:00
ziema vysniu gauti sunkoka. tai as renkuosi greita, naturalu, efektyvu ir patikima maisto papilda tonussan. stiprina organizmo atsparuma ir panašiai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai