Selenas – norintiesiems atrodyti jaunai

Selenas pavadintas graikų mėnulio deivės Selenos vardu. Graikai tikėjo, kad deivė Selena juos saugo naktį, kai miega Saulės dievas. Šiandien moksliniais tyrimais įrodyta, kad šis biologiškai veiklus mikroelementas – viena svarbiausių žmogaus organizmo apsaugos priemonių. Selenas yra biologiškai veiklus mikroelementas, įeinantis į daugelio hormonų ir fermentų sudėtį, todėl yra labai susijęs su visais organizmo organais bei sistemomis.
 

Kas tai yra laisvieji radikalai?


Laisvieji radikalai neretai vadinami didžiausiais jaunystės priešais. Daugybė mokslinės literatūros šaltinių teigia, kad dėl nuolat didėjančios aplinkos taršos, ultravioletinių spindulių, alkoholio vartojimo, rūkymo, blogos mitybos ir stresų žmogaus organizme atsiranda sveikatai kenksmingų molekulių, vadinamų laisvaisiais radikalais. Laisvieji radikalai pažeidžia ląsteles, sutrikdo medžiagų apykaitos procesus. Dėl to spartėja ląstelių senėjimas, sukuriamos palankios sąlygos įvairioms ligoms. Šiuolaikinis mokslas atranda vis naujų medžiagų, padedančių organizmui apsisaugoti nuo ardomojo laisvųjų radikalų poveikio.
Žmogaus organizmas naudoja deguonį, kad oksiduotų (sudegintų) riebalus, baltymus bei angliavandenius ir iš jo pagamintų energiją. Šis „deginimas” lemia žalingų deguonies darinių, vadinamųjų laisvųjų radikalų, atsiradimą. Laisvieji radikalai, kurie gaminasi vykstant cheminėms organizmo reakcijoms, nekelia grėsmės organizmui, kol jų kiekis neviršija ribinio.
Laisvųjų radikalų susidarymą taip pat skatina tabako dūmai, užterštas oras ir vanduo, pesticidai, nitratai, psichologinis stresas. Šiems papildomiems laisviesiems radikalams prisidėjus prie jau esančių, organizmas nebesugeba su jais visais susidoroti ir patiria oksidacinį stresą. Be to, laisvieji radikalai silpnina imunitetą, spartina organizmo senėjimo procesus ir paskatina ankstyvą senatvinių ligų, tokių kaip aterosklerozė, artritas, katarakta, atsiradimą.

 

Selenas – antioksidantas


Antioksidantai – tai medžiagos, kurios „tramdo” laisvuosius radikalus, saugo organizmą nuo ardomojo oksidacinio streso poveikio ir stabdo senėjimą. Antioksidantai veikia priešingai nei laisvieji radikalai. Jie aktyvina imuninę sistemą, stiprina ląsteles, palaiko jų gyvybingumą, dėl to didėja organizmo atsparumas žalingiems aplinkos poveikiams.
Selenas – tai reikalingas mikroelementas organizmui, turintis stiprių antioksidacinių savybių ir padedantis kovoti su pirmalaikiu senėjimu. Jis apsaugo ląstelių membraną ir trukdo susidaryti laisviesiems radikalams. Daugybė tyrimų parodė, kad Lietuvoje ir kitose šiaurinėse šalyse seleno yra per mažai, o mūsų maiste jo trūksta net 60–70 proc. Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojamos dozės, dėl to šio mikroelemento reikia vartoti papildomai.
 

Jauninamasis seleno poveikis


Visai nesenai buvo įrodyta, kad selenas padeda išlaikyti sveiką ir lygią odą. Šis grožio mineralas stimuliuoja kolageno sintezę ir taip suteikia elastingumo odai ir kraujagyslių sienelėms. O tai aktualu ir moterims, ir vyrams, nes kiekvienas norime kuo ilgiau išlikti jauni. Selenas gerina gyvenimo kokybę, padeda atitolinti senatvę, be to, stiprina imuninę sistemą, plaukus ir nagus.
Maiste seleno daug braziliniuose riešutuose, kiaušinio trynyje, jūros gėrybėse (austrėse), raudonojoje mėsoje, česnakuose. Tačiau tokio kiekio seleno, kurio reikia organizmui kasdien, su maistu „neprivalgysime“, todėl patartina vartoti vieną iš geriausiai pasisavinamų seleno formų – seleno mieles. Toks yra, pavyzdžiui, maisto papildas Selenium ACE. Seleno mielės yra organinė seleno forma, kuri yra artimiausia natūraliame maiste randamam selenui. Atlikti tyrimai taip pat parodė, kad ši seleno forma yra saugiausia vartoti. Siekiant, kad organizmas optimaliai pasisavintų seleną, būtina padaryti bent valandos pertrauką prieš vartojant maisto papildus ar produktus su vitaminu C.
Taigi, ko gero, jau supratote: jei norite ilgiau išlikti jauni ir žvalūs, – jums būtina vartoti seleną.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Kamile
2017-03-15 10:42
As taip pat naudoju selena , ji kazkaip man geriausia isisavina. Visiskai nebeturiu problemu su plaukais, nors po 2 vaikuciu labai slinko...
Gerda
2016-12-07 14:51
Sveiki, apie seleno naudą žinau senai ir jau 1,5 metų geriu Selenium+Zinc . Labai sustiprėjo imunitetas, beveik nebesergu peršalimo ligomis. Kadangi rūkau, žinau, kad selenas apsaugo mano ląsteles nuo laisvųjų radikalų.
Rita
2016-11-16 10:40
Aš geriu jau antrus metus Selenium +Zinc danų gamybos, sustiprėjo imunitetas, plaukai ir nagai. Tikrai likau patenkinta.
Virginija
2016-10-05 11:05
Aš geriu jau treti metai. Sugeriu po 3 pakuotes. Labai padeda šis papildas mano odai, nes linkusi išsausėti ir atsiranda spuogų, o kada sugeriu seleną, būklė labai pagerėja. Sustiprėja ir plaukai.
Raimonda
2016-01-19 13:34
Naudoju jau seniai ir esu labai patenkinta, jis veikia ne tik kaip antioksidantas, bet labai sutvirtėjo nagai ir plaukai (super)
vitaminas
2015-05-31 00:50
kaip suprantu, vartojant selenium ACE, nereikia nieko papildomai vartoti su vitaminu c, dėl galimo šio vitamino perdozavimo.
Virginija
2014-02-22 14:31
be galo nustebau, kad nevartoti greta vitamino C, bet papildas gaminamas, butent su siuo vitaminu, Kodel priestaraujama >?
?
2012-06-25 14:36
tikrai, idomu, pats paipildas su vit c, o vartoti atskirai, kazkoks nesusipratima...
kaip yra
2010-03-17 22:32
Kodėl rekomenduojate produktą (Selenium ACE) ir kodėl apskritai toks gaminamas, kuriame yra 100% vitamino C norma, nors teigiama, kad būtent šitas vitaminas trukdo įsisavinti seleną ir neturi būti vartojamas kartu??
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai