Tipinės vyrų ligos

Erekcijos sutrikimai ar priešlaikinė ejakuliacija  – tai tik keletas tipinių ligų su kuriomis dažnai tenka susidurti stipriosios lyties atstovams. Deja, tačiau ne visi vyrai dėl tokių, rodos, tik psichologinį diskomfortą keliančių ligų kreipiasi į gydytojus. O vertėtų, nes negydoma liga tampa lėtine, vyro gyvenimo kokybė prastėja. Tad būtina laiku diagnozuoti ligą ir pradėti jos tikslingą gydymą.

 

Erekcijos sutrikimai – vienadienis diskomfortas?

Žymus amerikietis, komediantas Jerry's Seinsfeldas kadais apie intymius vyro ir moters santykius yra sakęs, jog  pagrindinis seksualinis vyro ir moters konfliktas tas, kad vyrai yra kaip ugniagesiai. Vyrams seksas yra skubus atvejis. Nesvarbu, kuo vyras užsiėmęs, seksui jis gali pasiruošti per keletą minučių. O štai moterys yra kaip gaisras - įspūdingas, bet kyla tik susidarius tinkamoms sąlygoms.

Šioje mintyje išties yra daug tiesos, tiesa ir ta, kad ne visada tie „ugniagesiai“ gali tinkamai atlikti savo darbą ir seksas gali tapti ne tik vienadieniu, tos dienos apmaudu, bet viso gyvenimo didelė problema, su kuria bus labai sunku gyventi. Tad nereikėtų laukti, kol erekcijos sutrikimai sužlugdys intymų gyvenimą, yra priemonių, kaip pagerinti potenciją, pavyzdžiui, vaistai erekcijai gerinti.

Šiuo metu parduodami keturi fosfodiesterazės 5 inhibitoriai – sildenafilis, vardenafilis, tadalafilis ir naujausias šios grupės atstovas – avanafilis. Avanafilis – veiksmingas, greitai veikiantis ir gerai toleruojamas vaistas erekcijos sutrikimams gydyti.

 

Intymios problemos su kuriomis kovoja vyrai

Dažniausios intymios vyrų problemos – tai ne tik erekcijos sutrikimai, bet ir prostatos ligos, lytiniu keliu plintančios infekcijos, priešlaikinė ejakuliacija.

Ejakuliacija – tai per ankstyvas sėklos išsiveržimas, kuris vyrui sukelia didelį diskomforto jausmą, tad būtina spręsti šią intymią problemą.

Kuomet klausiama, kaip prailginti lytinio akto trukmę ir koks yra priešlaikinės ejakuliacijos gydymas, atsakymų ieškoti ilgai netenka. Šiais laikais priešlaikinės ejakuliacijos gydymui gali būti naudojami įvairūs metodai, pavyzdžiui, „start stop“ metodas, užspaudimo technika. Taip pat gali būti taikomas ir medikamentinis priešlaikinės ejakuliacijos gydymas. Vaistai nuo priešlaikinės ejakuliacijos, kurių veiklioji medžiaga yra dapoksetinas galintis prailginti ejakuliacijos laiką.

Vyrams reikėtų pasisaugoti ir lytiniu keliu plintančių infekcijų, kurios atsiranda nuo nesaugių lytinių santykių. Genitalijų karpos, gonorėja, sifilis ir lytinių organų pūslelinė – tai tik keletas iš tokių ligų. Kaip jas atpažinti? Ogi visai paprastai: dažniausi šių ligų požymiai yra skausmingas šlapinimasis, išskyros iš šlaplės, paraudimai, bėrimai, opos arba pūslės ant varpos ar lytinių organų srityje. Tad stebėkite savo lytinę sveikatą ir neleiskite infekcinėms ligoms įsisenėti.

 

Kas kenkia varpos sveikatai?

Varpos sveikatai kenkia masturbacija, kuria dažnai užsiima jaunesnio amžiaus vyrai. Kai varpa, erekcijos būsenoje, staiga sulenkiama, tai jau gali sukelti net ir varpos lūžį.

Jei jaunesni vyrai savo varpą dažnai nualina nuo masturbacijos, tai vyresnių vyrų problema -  širdies ligos, cukrinis diabetas, kraujagyslių aterosklerozė, kuri gali riboti kraujo pritekėjimą į varpą ir sukelti erekcijos disfunkciją.

Be to, svarbu nepamiršti, jog jei rūpinatės varpos sveikata, tuomet svarbu atsisakyti rūkymo. Būtent rūkymas padidina riziką atsirasti erekcijos disfunkcijai. Dėl erekcijos sutrikimų gali būti kaltas ir hormonų disbalansas, pvz., testosterono trūkumas.

 

Ką daryti, kad varpa būtų sveika ir tinkamai funkcionuotų?

Kiekvienas vyras, kuris rūpinasi savo lytine sveikata, turėtų žinoti, jog esant nesaugiems lytiniams santykiams yra privaloma naudoti prezervatyvu. Reguliarus, pakankamai aktyvus lytinis gyvenimas su vienu, patikimu partneriu, gali padėti vyrams išlaikyti gerą erekciją.

Kiekvienas vyras turėtų laikytis higienos, stengtis išlaikyti fiziškai aktyvų gyvenimą. Būtent saikingas fizinis aktyvumas gali gerokai sumažinti riziką dėl erekcijos sutrikimų.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai