Pilvo skausmai: kada vertėtų rimtai sunerimti?

Būna, jog kartais ima ir pradeda skaudėti pilvą. Moterims apatinės dalies pilvo skausmas dažnai gali atsirasti kelios dienos prieš menstruacijas, jų metu. Jei skausmas nepakenčiamas, tuomet vaistai nuo skausmo labai padeda.  Kaip bebūtų, jei skausmas nepraeina per keletą dienų, tuomet būtina kreiptis į medikus. Pilvo skausmai gali būti daugelio ligų vienas iš simptomų.

Kokias ligas parodo tam tikri pilvo skausmai?

Norėdami nustatyti, koks yra pilvo skausmas, pirmiausia turime nustatyti skausmo pobūdį  bei vietą, kur skauda. Tačiau neturint medicininių žinių, tikslią diagnozę visuomet turi nustatyti gydytojas. Visgi, daugeliu atveju skausmas būna tam tikrų ligų pranašas. Taigi, kokios tos ligos?

Kartais būna, jog žmogų vargina nestiprus skausmas pilvo apačioje, kairėje pusėje. Toks skausmas dažnai būna susijęs su vidurių užkietėjimu. O štai šlapimo pūslės uždegimas apie save praneša taip pat skausmo simptomu – pradeda nestipriai skaudėti pilvo apačioje, atsiranda deginantis skausmas šlapinantis.

Jei skausmas vargina pilvo apačioje, dešinėje pusėje, tuomet galite įtarti aklosios žarnos uždegimą, kiaušidės arba kiaušintakio uždegimą. Jei skausmas kairėje pusėje – tuomet  storosios žarnos, kiaušintakio arba kiaušidės uždegimas. Viduryje esantis skausmas nurodo šlapimo pūslės arba priešlaikinės liaukos, prostatos uždegimą (tuo pačiu dar vargina deginantis skausmas šlapinantis), gali būti vienas iš gimdos ligos simptomų.

 

Kada privaloma kuo skubiau kviesti gydytoją?

Kai staigiai pradeda labai skaudėti pilvą ir toks skausmas trunka ilgiau kaip keturias valandas, tuomet reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją. Be to, kai pilvas patinsta, sukietėja, tampa jautrus prisilietimams, pavyzdžiui, esant aklosios žarnos uždegimui, tuomet yra būtina kreiptis kuo skubiau į medikus.

Į medikus būtina kreiptis ir tada, kai ligonis pradeda labai stipriai vemti, yra matyti, jog žmogus tuoj neteks sąmonės, kuomet skausmas plinta į krūtinės ląstą arba į ranką – tai gali būti vienas iš širdies infarkto simptomų, tad labai svarbu greitai į visus tokius simptomus reaguoti.

Vertėtų atsiminti, jog tokiu atveju vaistai nuo skausmo ne pati geriausia išeitis, mat jie tik užmaskuos tikruosius ligos simptomus, bet pačios ligos nepašalins. Tik gydytojui atvykus ir nustačius ligos priežastį jis gali imtis tinkamo paciento gydymo.

Skausmas dėl skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų bei gastrito

Skrandžio opa – tai viena iš tų ligų, kuri reikalauja gydytojo priežiūros. Kuomet skauda po šonkauliais, o skausmas atsiranda dažniausiai praėjus dviems valandoms po valgio ir trunka ilgiau kaip savaitę, tuomet jau galima įtarti skrandžio opą.

Dvylikapirštės žarnos opaligė – tai liga, kuriai taip pat būdinga intensyvus skausmas, skausmas nevalgius, dažnai nakties metu pradeda skaudėti epigastriumo srityje (po šonkaulių lanku). Šis skausmas susilpnėja truputį pavalgius.

Žmonės dažnai pilvo skausmus gydosi dėl tokių ligų kaip skrandžio gleivinės uždegimas, dar kitaip vadinamas gastritu. Šios ligos simptomai gali būti labai įvairūs; pašonkaulį gali skaudėti pavalgius, gali būti rėmuo, atsirasti skrandžio skausmas, kartais – pykinimas ar vėmimas, pučia vidurius.

Gastrito viena iš pagrindinių priežasčių – tai skrandžio rūgšties perteklius ir apsauginio skrandžio gleivių sluoksnio nebuvimas. Tokie pakenkimai gali atsirasti nuo streso, nervingumo, liūdesio, greito valgymo, gali sukelti tam tikri vaistai, pavyzdžiui, kortizonas, taip pat didelę įtaką gastrito atsiradimui daro dažnas gėrimas kavos, alkoholio, saldumynų valgymas.

Gastritą yra būtina gydyti, nes lėtinis, negydomas gastritas gali virsti skrandžio opa.

 

Vaistai nuo skausmo – puiki priemonė malšinti skausmą patiems?

Reikėtų įsidėmėti, jog patiems galima gydytis tik tuomet, kai pilvą skauda nestipriai. Be to, toks gydymas vaistai nuo skausmo turėtų trukti ne ilgiau kaip dvi dienas. Jei šalia skausmo yra ir kiti simptomai (pykinimas, vėmimas, pilvo patinimas), tuomet savigyda geriau neužsiimti ir skubiai kreiptis į medikus.

L.Rimgailė

 

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai