Gražius dantis gali turėti kiekvienas

Tokiu principu savo darbe vadovaujasi vilnietis odontologas, burnos chirurgas Donatas Jurgaitis. Visus aštuonerius savo darbo praktikos metus gydytojas nepailstamai ieškojo ir toliau ieško to, kas dantų gydymo ir atkūrimo srityje yra geriausia: naujausių metodikų ir medžiagų, paskutinių implantologijos mokslo atradimų. Net vietą savo klinikai jis pasirinko Aukštųjų technologijų tyrimų centre, įsikūrusiame Vilniaus Mokslininkų gatvėje. Klinikoje naudojamas dantų gydymo ir atkūrimo technologijas drąsiai galima vadinti ateities technologijomis. 

Gyd. Donatas Jurgaitis: „Mūsų tikslas - kiekvienam

atėjusiam atkurti dantis per vieną dieną".

Modernumu Donato Jurgaičio klinika galėtų lygiuotis į bet kurią Vakarų Europos ar JAV medicinos įstaigą. Svarstęs, kokią profesiją rinktis - odontologo ar informatikos specialisto, šiandien kompiuterius bei šiuolaikines informacines technologijas gydytojas savo darbe naudoja vos ne kiekviename žingsnyje. Tačiau klinika yra šiuolaikiška ne vien dėl to. Modernumą lemia ir paties D. Jurgaičio požiūris į gydymą, nuolatinis domėjimaisi tuo, kas pažanagaus atsiranda užsienyje, jo atvirumas naujovėms. Būdamas burnos chirurgu, jis specializuojasi dantų atkūrimo ant implantų srityje.
„Anksčiau yra tekę pasakyti žmogui - atsiprašau, negaliu jums padėti“, - prisiminė D. Jurgaitis. Sunkūs, regis nepagydomi atvejai, paskatino domėtis, ieškoti naujų medicinos mokslo sprendimų, apie kuriuos Lietuvoje mažai kas žinojo. Šiandien gydytojas sako galintis pagelbėti beveik kiekvienam, norinčiam turėti gražius dantis.

 

Šypsotis ir kramtyti - iškart po procedūros

 

Dantų implantavimui klinikoje yra naudojami pasaulio implantologijos lyderės, kompanijos „Nobel Biocer” implantai. „Ši švedų kompanija jau beveik pusę šimto metų pirmauja implantų gamybos, naujų technologijų kūrimo ir taikymo srityje. Taikant jos patentuotą „All-on-4” gydymo metodiką visus naujus dantis bedančiams žmonėms galime atkurti tik per vieną vizitą”, - tvirtino gydytojas.
„All-on-4” - išvertus iš anglų kalbos reiškia ,,visi ant keturių“. Visiems vieno žandikaulio dantims pritvirtinti yra įprastai naudojami tik keturi implantai. Tos pačios procedūros metu, ant ką tik įsriegtų implantų, yra uždedami natūraliai atrodantys, tvirti laikini dantys, kurie po kelių mėnesių yra pakeičiami nuolatiniais. Taigi iškart po procedūros žmogus gali gyventi savo įprastu gyvenimo ritmu: dirbti, bendrauti, valgyti mėgstamą maistą, keliauti.
Paklaustas apie tai, kaip jam pavyksta padaryti, kad nauji dantys galėtų pilnai funkcionuoti iš kart po implantavimo, gydytojas D. Jurgaitis atsakė, kad tokią galimybę suteikia specialiai šiai metodikai sukurti ,,Nobel Biocare“ implantai. ,,Jie yra ypatingo dizaino ir padengti specialia medžiaga, leidžiančia pakankamai tvirtai įsitvirtinti į kaulą. Todėl implantai tvirtai laikosi ir mes turime galimybę iš karto juos ,,apkrauti“, t.y. uždėti laikinus dantis,“- paaiškino gydytojas bei pridūrė. - ,,All-on-4” gydymo metodika yra nuodugniai moksliškai ištirta ir sėkmingai pasaulyje taikoma jau daugiau nei 15 metų. Naudojant ją, mano klinikoje dantys buvo atkurti šimtams gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę praradusių bedančių pacientų“.


Gydymą planuoja kompiuteriu


„Dabar jau galiu teigti, kad „All-on-4” gydymo metodika yra tinkama beveik visais atvejais, norint atkurti prarastus dantis, - sako D. Jurgaitis. - Taikydami specialią implantavimo planavimo programą „NobelGuide”, iš anksto kompiuteryje numatome geriausią konkrečiam atvejui dantų atkūrimo sprendimą. Šios programos naudojimas turi penkis pagrindinius privalumus: ypač tiksliai ir kruopščiai suplanuota chirurginė dantų implantavimo procedūra, minimalus gydymo laikas, netraumuojančios implantavimo metodikos ir maksimaliai patogus gijimo periodas”.
Pasak odontologo, pasitelkus moderniausią kompiuterinę techniką, naujų dantų ,,kūrimo” ir gamybos procesas gali tapti preciziškai tiksliu. Naudojant kompiuterinę tomografiją sukuriamas virtualus trimatis žandikaulio vaizdas, nustatoma tiksli gręžiamų kanalų padėtis bei jų gylis. Dirbtinių dantų forma taip pat sukuriama kompiuterio pagalba.
Donatas Jurgaitis pabrėžia, kad ,,sriegiant dantų implantus labai svarbu parinkti implantui teisingiausią vietą žandikaulyje. Sukūrus kompiuteryje tikslų erdvinį žandikaulio modelį tai padaryti labai lengva ir svarbiausia – saugu. Svarbu tai, kad pacientui individualiai suplanuotą kompiuterinį gydymo modelį galima labai paprastai, tiksliai ir saugiai ,,perkelti“ į paciento burną implantavimo procedūros metu. Tam naudojamas chirurginis gidas, t.y. plokštelė, kuri yra tvirtinama burnoje ir tiksliai nurodo, kur implantuojantis gydytojas turi sriegti implantus.

 

Mokėsi pas žymų išradėją


Tačiau, pasak gydytojo, pasitaiko atvejų, kai viršutinis žandikaulis yra toks sunykęs, kad į jį nebegalima įsriegti įprastų implantų. Tokiais atvejais gelbsti specialūs ilgieji ,,Zygoma“ implantai. Kaip dirbti su jais D.Jurgaitis patirties sėmėsi Portugalijoje, pas vieną garsiausių mūsų laikmečio odontologų - dr. Paulo Malo, bendradarbiaujantį su „Nobel Biocare”. „Zygoma“ implantai yra sriegiami ne į žandikaulį, bet į skruostikaulį. Su jų pagalba „All-on-4” gydymo metodiką galima taikyti visais atvejais, net ir tuomet, kai dėl onkologinių ligų, traumų ar kitų priežasčių, žmonės yra praradę viršutinį žandikaulį”, - pasakojo gydytojas.
Neretai į klinikos duris pasibeldžia žmonės, kurie ne kartą jau yra išgirdę nuosprendį: „nenuimami dantys - ne jums!”. D. Jurgaitis prisiminė atvejį, kai viena jo pacientė tiesiog negalėjo patikėti, jog jau po vienos procedūros ji išeis su naujais tvirtais dantimis: „Ji buvo netekusi visų dantų dėl periodonto patologijos. Buvo labai sunykęs tiek viršutinis, tiek ir apatinis žandikaulis, daugiau nei dvidešimt metų ji nešiojo išimamus protezus. Ir kai aš pasakiau, kad po operacijos mes tą pačią dieną uždėsime naujus dantis, kurių nereikės išiminėti, pacientė tiesiog nepatikėjo. Bet, kai tai pasitvirtino, ji tiesiog netvėrė džiaugsmu

. Žmogus tarsi atgimė iš naujo‘‘.

 

Interjeras ramina


Erdvioje Donato Jurgaičio odontologijos klinikoje teikiamos visos dantų gydymo paslaugos, iš viso dirba septyni gydytojai. Estetišką, jaukų ir funkcionalų klinikos interjerą kūrė gydytojo žmona architektė Viltė Jurgaitienė. „Norėjome, kad klinikoje patogiai jaustųsi ir gydytojai, ir pacientai.

Mažiesiems įkūrėme spalvingą žaidimų kambarį. Jame ir vyksta pirmosios konsultacijos. Po procedūrų žmogus kartais nori atsigauti, pailsėti, todėl ramioje, atokioje vietoje pastatėme krėslą-gultą.

Parinkome raminančias spalvas. Klinikoje dominuoja šviesiai pilka, balta ir salotinė ”, - sakė V. Jurgaitienė.

 

D. Jurgaičio odontologijos klinikoje – ateities technologijos ir modernus, pacientų patogumui maksimaliai pritaikytas interjeras.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai