Nauji dantys akyse įžiebia ugneles

Šiuolaikinė odontologija sparčiai žengia į priekį. Lietuva gali pasigirti jaunais, profesionaliais dantų gydymo ir atkūrimo specialistais. Savo praktikoje jie taiko pažangius dantų implantavimo metodus, kurių atsiradimas odontologijos praktikoje iš esmės pakeitė dantų atkūrimo procesą. Apie tai kalbėjomės su Vilniaus odontologais: klinikos „Dantų harmonija” vadovu Mariumi Bučinsku ir klinikos „Privati praktika” vadovu Jevgenij Travkin.

Dantų atkūrimo procesas turi būti maksimaliai patogus pacientui – toks svarbiausias ir išskirtinis abiejų klinikų vadovų darbo principas. Jų darbe taikomi implantavimo metodai leidžia žmogui išlikti darbingu ir aktyviu per visą dantų atkūrimo procesą.

,,Pažangiausios implantavimo metodikos leidžia iš kart

po implantavimo valgyti mėgstamą maistą ir nevaržomai bendrauti“.

 

,,Pasirinkau tokius dantų atkūrimo metodus ir medžiagas, kad per visą šį laikotarpį žmogus galėtų gyventi įprastą gyvenimą – valgyti mėgstamą maistą, plačiai šypsotis, nevaržomai bendrauti, dirbti, keliauti“, - pasakojo M. Bučinskas. Jam pritarė ir J. Travkin: ,,Juk žmogui labai svarbu, kokiu būdu mes pasiekiame rezultatą, kiek laiko užtrunka gydymas, kiek kartų jam tenka ateiti pas gydytoją, ar jis jaučiasi fiziškai ir psichologiškai patogiai“.


Dantų nori čia ir dabar

 

Pasak klinikos „Dantų harmonija” vadovo M. Bučinsko, netekę dantų pacientai į kliniką kreipiasi ne dėl implantų: „Jie nori turėti tvirtus, gražius, natūraliai atrodančius nenuimamus dantis. Savo darbe laikomės principo, kad nė vienas žmogus neturi iš mūsų išeiti su ,,tarpais“ burnoje. Implantuoti pradėjau prieš 8 metus. Ilgai ieškojau ir atradau, bei šiandien savo darbe naudoju pasaulyje jau beveik du dešimtmečius taikomus, praktikos ir mokslinių tyrimų patvirtintus implantavimo metodus, kurių dėka žmogus nė dienos neturi gyventi be danties – nesvarbu, ar jis neteko vieno, kelių ar visų dantų. Ir tai tikrai ne mitas, o realybė!”.

Gydytojas M.Bučinskas nuolat tobulinasi, mokosi užsienyje vykstančiuose kursuose, kur yra pristatomos naujausios dantų gydymo ir atkūrimo metodikos. Vienas jo mokytojų – garsus portugalų odontologas Paulo Malo, kuris, dirbdamas drauge su pasaulio implantologijos lydere, Švedijos dantų implantų kompanija „Nobel Biocare”, sukūrė unikalią „All-on-4”gydymo metodiką. Taikant ją visi vieno žandikaulio dantys įprastai yra atkuriami tik ant 4 implantų. „Skaičiuojant laiką, per kurį galima atkurti dantis ir skaičiuojant gydymo kaštus, šis metodas yra greitas ir labai efektyvus. Unikali „All-on-4” gydymo metodika leidžia iš karto, ant ką tik sudėtų implantų, tvirtinti laikinus dantis.

,,Naujus dantis galima turėti jau po

vieno vizito. Ir tai tikrai ne mitas, o
realybė!”, - tvirtina M.Bučinskas.

Jei reikia, to paties vizito metu, prieš implantavimą gali būti šalinami sugedę dantys. Praėjus 2- 6 mėnesiams laikini dantys pakeičiami nuolatiniais”, – pažangios metodikos ypatumus aiškino M. Bučinskas.

Pasak gydytojo, išgirdę apie tokį dantų atkūrimo procesą dažnai žmonės maloniai nustemba. 

M. Bučinskas įsitikinęs, kad būtent medikų misija yra žinoti ir pasiūlyti pacientui tai, kas nauja, patogu ir patikima. „Savo darbe „Nobel Biocare” implantus naudoju nuo pat pradžios. Mano, kaip specialisto augimas irgi yra susijęs su šios kompanijos produktais, jų metodikomis. Ilgalaikiais moksliniais tyrimais pagrįstos „Nobel Biocare” metodikos turi savo griežtą protokolą – implantų įdėjimo, naudojimo taisykles. „All-on-4” gydymo metodikai taikyti yra skirti ypatingo dizaino, specialų paviršių turintys implantai. Jie sukurti taip, kad iš karto po jų įdėjimo gali būti tvirtinami laikini dantys”, - kalbėjo gydytojas M. Bučinskas.

 

Sukurta žmogaus patogumui

 

Klinikos „Privati praktika” vadovas Jevgenij Travkin „All-on-4” gydymo metodiką savo darbe taiko irgi 8 metus. Jis pastebėjo, jog labai svarbu yra gydytojo patirtis ir įgūdžiai. ,,Kai ilgą laiką dirbi su tomis pačiomis metodikomis, gerai perpranti visus jų taikymo niuansus bei teikiamas dantų atkūrimo galimybes, gali tiksliai prognozuoti rezultatą. Paprastai žmogaus žandikaulyje visada galima rasti implanto įdėjimui tinkamo kaulo. „Nobel Biocare” implantus galima sriegti į tą kaulą tam tikru kampu, sukurti tokias konstrukcijas, kad ant jų būtų galima iš karto tvirtinti laikinus dantis“, - sakė vilnietis gydytojas.

Pasak J. Travkin, „All-on-4” – tai ne tik ,,visi žandikaulio dantys ant 4 implantų“. Šis metodas apima kur kas daugiau. Tai ištisa koncepcija, sukurta žmogaus patogumui. ,,Gražu pažiūrėti, kaip neatpažįstamai pasikeičia pacientų veidai, kai palygini, kokius juos pamatome atėjusius pas mus pirmą kartą, ir kokie jie išeina po dantų atkūrimo: atjaunėję, su šypsenomis. Po kelias valandas trukusios procedūros jie gali valgyti mėgiamą maistą, dirbti, gyventi jiems įprastą gyvenimą”, – sakė J. Travkin.
Gydytojas pasakojo, kad darbas su pacientu odontologijos klinikoje „Privati praktika” prasideda nuo išsamios apžiūros, nuodugnių dantų būklės tyrimų, rentgeno nuotraukų, kompiuterine tomografija pagrįstos diagnostikos. Remiantis gautais duomenimis yra gaminamas paciento žandikaulio modelis bei laikini dantys, kurie bus tvirtinami iš karto po implantų įdėjimo. Atsižvelgiama į daugelį individualių žmogaus fizinių duomenų: jo mimiką, artikuliaciją, veido proporcijas, išraišką, netgi ūgį. Vėliau laikini dantys gali būti koreguojami, kad pagal juos pagaminti nuolatiniai tiksliai tiktų žmogui ir ,,tarnautų“ jam kaip savi. „Dažnai pacientai manęs klausia, ar reikės po implantavimo imti dieną ar daugiau laisvadienių, - sakė J.Travkin. – Aš atsakau, kad ne. Jau kitą dieną žmogus yra pilnai darbingas. „All-on-4” gydymo metodika išskirtinė tuo, kad, ją taikant, pacientui nereikia keisti įprasto savo gyvenimo ritmo“.


Pataria neskubėti šalinti dantų

 

Galimybė ,,apkrauti“ ką tik įsriegtą implantą (tai yra iš karto pritvirtinti prie implanto laikiną dantį) išnaudojama ne tik tais atvejais, kai reikia atkurti visus dantis. Ji ypač aktuali, kai te

nka šalinti priekinius dantis. „Dar daugelis žmonių Lietuvoje apie tokią galimybę nežino. Beviltiškai sugedus priekiniam dančiui jie skuba jį pašalinti. Aš rekomenduoju neskubėti to daryti, bet iš pradžių išsiaiškinti, kaip gali būti tas dantis atkurtas. „Nobel Biocer” implantą galima sriegti į ką tik pašalinto danties vietą ir ant jo iš karto tvirtinti laikiną dantį. Jis yra specialiai taip sukurtas”, – sakė gydytojas M. Bučinskas.

Gydytojas J. Travkin pastebėjo, jog šį metodą – momentinį implantavimą – galima taikyti net 99 procentų pacientų. Pasaulyje yra atlikta daug šį metodą patvirtinančių mokslinių tyrimų, implantų gamintojas yra sukūręs nuoseklią ir patikimą metodo taikymo sistemą. „Be abejo, galutinis rezultatas labai daug priklauso ir nuo gydytojo kompetencijos bei patirties“, - sakė odontologas.  

 

Gyd. J. Travkin: ,,All-on-4’’ gydymo metodika,

kai visi žandiklaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų,

patvirtintas mokslinių tyrimų ir ilgalaikės praktikos”.

Motyvai turėti naujus dantis skirtingi

 

Odontologams dažnai tenka būti ne tik dantų gydymo, bet ir žmogiškosios sielos specialistais. „Klinikoje per dieną išgeriame daug kavos!”, - paklaustas apie pacientų baimes juokavo J.Travkin. Būtent prie kavos puodelio vyksta pirmieji pokalbiai ir pacientų baimių malšinimas.

Pasak M. Bučinsko, paprastai drąsesnės yra moterys. ,,Šeimoje jos būna dantų atkūrimo ant implantų pionierėmis, paskui jas ateina ir jų vyrai, - pasakojo odontologijos klinikos „Dantų harmonija” vadovas. - Baimės dažniausiai išgaruoja jau po pirmo vizito. Kiekvieną dieną girdžiu iš savo pacientų žodžius: ,,jei būčiau žinojęs, nebūčiau bijojęs”. M. Bučinskas sakė, kad žmonių motyvai turėti gražius dantis irgi skirtingi. Vyrai dažniausiai nori turėti galimybę normaliai kramtyti maistą, o moterims svarbu plačiai šypsotis.

Gydytojas J. Travkin patikslino: ,,Vyrai irgi nori šypsotis, tik ne visad tai atvirai pasako. Jiems dažnai yra sunkiau pripažinti, kad netekus dantų pasikeičia mimika, atsiranda raukšlės, duobės veide, sumažėja pasitikėjimas savimi”. Atkūrus dantis žmonės atjaunėja. ,,Pastebiu, jog jų akyse sužimba gyvenimo džiaugsmo ugnelės. Gera būti prie to prisidėjus“, - baigdamas pokalbį sakė jis.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai