Kad skausmas nekontroliuotų jūsų, kontroliuokite jį patys

Mažai moterų nežino, kas yra galvos skausmas. Deja, daugelis žino ir kas yra PMS (premenstruacinis sindromas), ir menstruacijų sukelti pilvo skausmai, kartais tokie stiprūs, kad trukdo atlikti įprastus kasdienius veiksmus. Priežastis glūdi lygiuosiuose mūsų organizmo raumenyse (jų yra ir kraujagyslėse, ir gimdoje, ir tulžies pūslėje bei kitose virškinamosios sistemos dalyse, ir šlapimą išskiriančioje sistemoje). Neretai juos nuvertiname – juk valingai jų kontroliuoti negalime. Jie susitraukia tada, kai jiems „atrodo“, kad taip reikia. Tuomet jaučiame labai nemalonų skausmą. Daugelis bent kartą gyvenime esame patyrę raumenų mėšlungio priepuolį ir žinome, ką daryti, kad skausmas sumažėtų. Lygiųjų raumenų spazmai vargina kur kas dažniau, bet tie raumenys yra giliai ir, atrodytų, mes patys nieko padaryti negalime.
 

Farmacijos pramonė siūlo realią, patikimą ir saugią išeitį – spazmolitikus. Vienas populiariausių vaistų, kurį žinome kiekvienas nuo mažumės, – drotaverinas (No-spa). Kaip jau supratote, daugeliui moterų rankinuke pravartu turėti spazmolitikų (juk Lietuvoje moterims nesuteikiama trijų nedarbo dienų per mėnesį šiuo kritiniu laikotarpiu).
Bet tai nėra išskirtinai moterims „subalansuotas“ vaistas. Spazmolitikai veiksmingai malšina ir tulžies pūslės ar šlapimo takų akmenligės priepuolius, tinkami sergant tulžies pūslės ir (arba) šalia jos esančių audinių, tulžies latakų, didžiojo dvylikapirštės žarnos spenelio uždegimais. Šių vaistų aktualu turėti ir sergantiesiems inkstų geldelių ar šlapimo takų uždegimu, nes jis sukelia mėšlungišką poreikį šlapintis, o daugelis mūsų dėl tokio „menkniekio“ juk nesėdi namuose.


 

Šiek tiek informacijos miestiečiams


Kas antras mieste gyvenantis žmogus serga virškinamojo trakto ligomis. Priežasčių daug: apie 70–80 procentų suaugusiųjų yra užsikrėtę H.Pylori infekcija. Nemažai mūsų virškinamosios sistemos negalavimus gydomės „kaip papuola“, valgome pusfabrikačius, keptus skanėstus ir t.t. Prasidėjus skrandžio ir žarnyno lygiųjų raumenų spazmams, jei yra skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, skrandžio, plonosios ar storosios žarnos, kasos uždegimas, skrandžio ir prievarčio spazmas, dirglios žarnos sindromas ir pan., nemalonius pojūčius numalšins tie patys lygiuosius raumenis atpalaiduojantys vaistai – spazmolitikai. Beje, jie veiksmingi ir esant spazminiam vidurių užkietėjimui ar meteorizmui (gausus dujų skyrimasis).
 

Grįžtant prie moteris kamuojančių problemų


Jau pavasaris, netrukus nugriaudės pirmasis griaustinis, po jo, tikėdami senoliais, patrauksime į gamtą, atsisėsime, o gal net atsigulsime ant prasikalusios žolės. Ir dėl to, kad nepasisaugojom, daliai mūsų prasidės uždegimai. Vyrus gali „sugriebti“ inkstų geldelių uždegimas, moterims pavojingų ligų kur kas daugiau: pradedant inkstais, šlapimo pūsle ir baigiant gimdos priedais.
Ką daryti? Kreiptis į gydytoją. Bet pirmąją pagalbą galite suteikti sau patys – išgerkite spazmolitiko, numalšinsite skausmą. Tik nepamirškite, kad to tikrai nepakanka. Vaistas nepašalina uždegimo, tik atpalaiduoja spazmus.
 

Kūdikio besilaukiančiai moteriai


Gimdos spazmai sukelia daug nerimo būsimajai mamai. Tyrimų su gyvūnais ir nėščių moterų retrospektyviųjų klinikinių stebėjimų duomenimis, drotaverinas (No-spa) nenuodingas vaisiui ir nesukelia jo apsigimimų, o spazmus numalšina. Žinoma, gydytojas turi būti informuotas apie jūsų savijautą bei veiksmus – juk kalbame apie vaikelio gyvybę, o vien tik tabletės gali nepakakti. Kita vertus, jau gimdymo metu drotaverinas skatina atsidaryti gimdos kaklelį bei pagreitina placentos užgimimą.
 

Skeptikams


Skeptikams, teigiantiems, kad vaistas, gydantis daugiau nei vieną ligą, tik prasimanymas, norėčiau pasakyti: spazmolitikai ne gydo, bet šalina skausmo priežastį, t.y. lygiųjų raumenų spazmą. Kadangi lygiųjų raumenų kūne daug, tai ir vaistas gali palengvinti skirtingų lokalizacijų skausmus.
Jeigu nuo per didelio informacijos srauto ar streso jums suskaudo galvą, išgerkite to, kas valdo mūsų sąmonei nepavaldžius, bet jautrius drotaverinui lygiuosius raumenis.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai