Kuo vertingas arbatmedžio aliejus?

Didysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi.
 

Arbatmedžio aliejus - natūralus antiseptikas, baktericidas ir fungicidas, turi anestezinių savybių.”Australian Bodycare” produktų sudėtyje esantis natūralus arbatmedžio aliejus unikalus - jis skatina normalios bakterinės floros atsinaujinimą bei odos regeneraciją, nesukeldamas šalutinio poveikio sveikai odai. Jis naikina įvairias bakterijas, grybelius, mažina skausmą. Arbatmedis, iš kurio lapų spaudžiamas šis aliejus, auga Australijoje, drėgnose Naujojo Pietų Velso žemėse. Kai krūmas pasiekia 5-7 metrų aukštį, iš šviežiai nuskintų smulkių šakelių distiliuojant gaminamas arbatmedžio aliejus. Beje, iš vieno arbatmedžio krūmo išgautas ekstraktas telpa į mažytį 25 ml buteliuką.
Vėliau arbatmedžio aliejų ir iš jo gaminamus produktus pradėta papildyti pipirmėtės, žaliosios arbatos ekstraktu, alavijų, persikų kauliukų aliejumi, provitaminu B5, glicerinu ir kt.
 

Gydomasis arbatmedžio aliejaus poveikis


Arbatmedžio aliejus reikalingas namų ar kelionės vaistinėlėje. Peršalus juo sėkmingai malšinamas gerklės skausmas. Labai padeda esant įvairiems odos pažeidimams - juo galima gydyti įtrūkimus, nudegimus, pūsleles, nedideles žaizdas, nubrozdinimus, netgi egzemą, dermatitą, pėdų ir nagų grybelį.
Pažeistą odos vietą gerai nuplaukite vandeniu, patepkite arbatmedžio aliejumi suvilgytu vatos tamponėliu. Tai pagreitina gijimą.
Aprimus pirmajam nudegusios vietos skausmui, ją patepkite arbatmedžio aliejumi.
Persirgus grybeliu ar jo profilaktikai aliejumi patartina tepti tarpupirščius. Ypač naudinga besilankantiems viešuosiuose baseinuose.


“Arbatmedžio aliejaus produktai teigiamai veikia įvairius odos pažeidimus. Šie produktai labai tinka kasdienei odos priežiūrai, nes stiprina natūralią apsauginę jos funkciją”, - teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos klinikos skyriaus vedėja Danutė Mačiulienė.
Arbatmedžio aliejus - puiki profilaktinė burnos ertmės priežiūros priemonė, mažinanti dantenų uždegimus, skausmą, patinimą. Tam arbatmedžio aliejaus reikėtų vartoti ne dažniau kaip porą kartų per savaitę. Pagerėjus būklei, reikėtų daryti pertrauką. Kartais būna nepageidaujamas poveikis: nestiprus gleivinės sudirgimas, paraudimas ar patinimas.
Tiems, kurie yra alergiški arbatmedžio aliejui, jo preparatų nei kaip gydomosios priemonės, nei kosmetikai vartoti negalima.
 

Arbatmedžio aliejus kosmetikoje


Arbatmedžio aliejus turi antiseptinių savybių, jis puikiai dezinfekuoja odą ir stiprina jos natūralią apsaugą. Tai puiki kosmetinė priemonė, ypač tinkama jaunai ir probleminei odai prižiūrėti“, - sako Lietuvos kosmetologų ir kosmetikų asociacijos prezidentė Jurgita Stirnaitė.
Yra sukurta nemažai produktų su arbatmedžio aliejumi, tinkamų kasdienei spuoguotos, riebios, sausos bei sudirgusios odos priežiūrai. Tai veido prausiklis, kremas, valiklis, specialus pieštukas nuo spuogų. Tačiau kosmetinių priemonių su arbatmedžio aliejumi nerekomenduojama naudoti tiems, kurių oda labai sausa.
Specialūs šampūnai ir losjonai su arbatmedžio aliejumi naudingi, kai oda sudirginta, pleiskanota.
Kosmetinės priemonės su arbatmedžio aliejumi rekomenduojamos, kai yra įaugęs nagas, neblizgantys ar kitaip pakitę nagai, sutrūkinėję padai, delnų oda, prakaituoja kojos.
 

Arbatmedžio aliejaus vartojimo būdai


• Kai pažeistas (yra žaizdų, spuogų, nudegimų, vabzdžių įgėlimų) ne didesnis nei delnas odos plotas, kosmetine lazdele arba tamponu tepamas grynas aliejus.
• Kai yra pažeisti didesni odos paviršiai, yra atvirų žaizdų, negyjančių opų, pragulų, tepamas aliejus, skiestas šaltalankio aliejumi ar glicerinu (santykiu 1:5 ar 1:10).
• Sergant periodonto ligomis, stomatitais, burnos gleivinės uždegimais, burnos ertmė skalaujama arbatmedžio aliejumi, atskiestu vandeniu (1/6 stiklinės vandens ir 2-3 lašai aliejaus).

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai