Griežimas dantimis

Tai ne liga, o liguistas įprotis. Dažniausiai dantimis griežiama naktį, per miegą, kartais dantimis griežiama ir dieną. Ilgą laiką griežiant dantimis, galima pažeisti dantenas, taip pat galimas žandikaulių pažeidimas.
 

Griežimas dantimis - tai dažni veido raumenų susitraukimai, lydimi erzinančio, nemalonaus garso. Kartais garsas gali būti toks stiprus, kad pažadina miegančius aplinkinius. Žmogui, kuris griežia dantimis, gali būti pažeisti dantys, juos supančios dantenos bei dantis laikantys kaulai. Dėl šio įpročio gali atsirasti galvos skausmai.


Griežimą dantimis gali sukelti nerimas, nesąmoningas bandymas ištaisyti neteisingą sąkandį (tai yra viršutinių ir apatinių dantų tarpusavio padėtį). Dažniau griežia dantimis tie, kurie nuolat patiria stresų, jaučia nerimą, vartoja alkoholį.


Griežimas dantimis dažniausiai pagydomas per 6 mėnesius. Negydant, dėl griežimo metu atsirandančio spaudimo, pažeidžiami dantys, dantenos ir žandikauliai.


Gydymas efektyvus tada, kai pacientas pats pripažįsta problemą ir nori ją įveikti. Gydymui gali būti naudojamas išimamas protezas. Protezas sudarytas iš judančių įtvarų, kurie nakčiai uždedami ant dantų paviršiaus, taip išvengiama neteisingo spaudimo poveikio. Protezas parenkamas individualiai. Pacientui gali reikėti psichologinės pagalbos, jis gali būti išmokytas relaksacinių pratimų, padedančių išvengti nereikalingų stresų. Gydymo metu reikėtų vengti alkoholio. Medikamentai gydymui dažniausiai nenaudojami. Kai kuriais atvejais gali padėti trumpalaikis raminančiųjų vaistų paskyrimas. Jokių dietos ir režimo apribojimų netaikoma.
Jeigu jūs griežiate dantimis kreipkitės į gydytoją ar stomatologą. Taip pat kreipkitės į gydytoją, jei pajutote galvos svaigimą, spengimą ausyse, skausmus aplink ausis ar apatiniame žandikaulyje, nes tai gali būti susiję su naktiniu griežimu dantimis.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai