Diagnozė be tyrimų?

Apie gydymą virgulėmis man papasakojo studijų laikų pažįstama, beje, medikė, netradiciniais gydymo būdais išgydžiusi sūnaus astmą, bronchitus. Ar tikrai galima ligas nustatyti be tyrimų, vien virgulėmis? Rasti šiuo klausimu kalbančių medikų nebuvo lengva. Visi sakė panašiai kaip Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto profesorius Medicinos edukacijos katedros vedėjas kardiologas Algimantas Kirkutis – negalį komentuoti to, ko nežino, tam reikia biofizikinius mechanizmus suvokiančių specialistų.

„Diagnostika virgulėmis – tarsi nežinomybės tyrimas, o materialių tyrimų metodologiją įvairių reiškinių analizei pritaikyti nėra lengva“, – sakė dr. Jonas Algimantas Dainauskas, pastebėdamas, kad subtilių žmogaus kūno struktūrų matavimas vis dėlto ateina į mediciną. Tai, pavyzdžiui, kūno meridianų taškų matavimas Folio metodu, kurį dažnai naudoja homeopatai.
 

Po šių komentarų man niekas nepasidarė aišku. Diagnostiką virgulėmis nutariau išbandyti pati. Kadangi mano atžalą kamavo tos pačios bėdos, kaip minėtosios draugės, pasiryžau susirasti jos sūnų išgydžiusią Žaną Jankovskąją. Ji ligas diagnozuoja virgulėmis, sveikatai gerinti siūlo vaistažoles, kineziterapiją, bioenergiją ir dvasinę pagalbą. Žana medikė pagal išsilavinimą, ji –kineziterapeutė. Dešimt metų Kauno klinikose išdirbusi skausmingai pajuto, kad tradicinė medicina toli gražu ne visada gali padėti ir pradėjo domėtis kitomis medicinos sritimis. Šį posūkį lėmė ir namiškių ligos. Kartą laikraštyje perskaitė skelbimą, kviečiantį į Džunos Davitašvili bioenergetinio masažo kursus. Moteris pasiryžo. Po to gyvenimas prisipildė naujų galimybių. Pirmuosius išgydė namiškius ir padėjo būriui bičiulių.

 

Pirmasis įspūdis


Žinojau, kad pas Žaną patekti sunku, tad, turėdama laisvą pusdienį, tiesiog atėjau su sūnumi ir atsisėdau priimamajame. Kaip tik tądien viena šeima iš Žemaitijos neatvyko, tad mus priėmė. Pasiteiravusi, kodėl taip veržiamės pas ją, ėmėsi diagnozuoti: paprašė sūnaus atsistoti maždaug metrą prieš ją ir nukreipė į jį virgules. Šios tai susikryžiuodavo, tai vėl stovėdavo lygiagrečiai, o Žana vardino: „Bronchų uždegimas, kairio plaučio apačioje – auksinis stafilokokas ir t.t.“ .
Darėsi baugoka, kai kurios ligos buvo visai netikėtos. O dėl auksinio stafilokoko negalėjau nesutikti: vos iš gimdymo namų parvežtam sūneliui nustatė bauginančią diagnozę – auksinio stafilokoko infekcija. Laimė, su Infekcinės ligoninės gydytojos konsultacija išvengėme gydymo stacionare, ir vaiko būklė po savaitės gydymo pagerėjo.
Ž. Jankovskaja pasakė, kad auksinis stafilokokas niekur nedingo, jis išplėtė savo kolonijas plaučiuose ir kairiajame kelyje. Paprašiusi atsisėsti ant nedidelės kėdutės, Žana pasukiojo vaiko galvą į šonus ir kilstelėjo, taip atpalaiduodama jo kūną. Baigusi diagnozuoti, Žana nuramino: sūnui padės vaistažolės Beje, už apžiūrėjimą paprašė tik simbolinio užmokesčio.

 

Gydytis reikia kantrybės


Nudžiugau, kad esu prisirinkusi reikiamų žolelių, ir tą patį vakarą ėmiau ruošti priemones pagal gautus receptus. Nors kiekvieną rytą plikyti arbatas ir duoti jas gerti pusvalandį prieš valgį – nemažai susikaupimo ir laiko reikalaujantis darbas, tačiau, laikiau jį labai svarbiu, todėl nesunkiu. Džiaugiausi, kad prie gydytojų nurodymų įpratęs sūnus kantriai gėrė visus naujus vaistus, tik pabėdodamas, kad vaistai jam neskanūs. O bronchitai retėjo, dusulio požymių nė nebuvo.
Antrąkart po pusmečio apsilankius pas Žaną, laukė ta pati procedūra – patikrinimas virgulėmis, sprando pasukimas ir naujos vaistažolės. Pasiteiravau, kodėl ji skiria tokią stiprią vaistažolių arbatą.
„Vaistinė arbata ne žaidimas. Į žolininkus kreipiasi žmonės, jau ragavę stiprių cheminių vaistų. Tad siūlau ruošti arbatą taip, kad namų sąlygomis gautume kuo daugiau naudos iš kuo mažiau žaliavos. Pavyzdžiui, jei takažoles virtume dvi valandas, kaip nurodyta knygose, arbata padėtų tik nuo šlapimtakių ir inkstų ligų, be to, dar ir išgraužtų dantų emalį. Kai takažoles užplikome valandai, žolės nespėja išleisti žalingų medžiagų, o palieka nemažai naudingų. Taip paruošta arbata gydo nuo daugiau ligų“, – sakė Žana Beje, už apžiūrėjimą vėl paprašiusi tik simbolinio užmokesčio. Tik per trečią priėmimą pasiteiravo, ar maisto papildai, kurie tiktų sūnui, nebus pernelyg brangūs šeimai.


Paciente tapau pati


Ketvirtąkart atvažiuoti su sūnumi paskirtu laiku negalėjau, tad pasiprašiau, kad priimtų mane. Sutiko. Vardijamų ligų sąrašas gąsdino, tačiau negalėjau neigti: vaikystėje buvau dažnai sirgusi bronchitais, grėsė reumatas, vėliau komplikavęsis širdies yda, kurią ruošiausi „lopyti“, jutau ir virškinimo, skydliaukės bėdų. Išgirdus dešimtį ligų, nepulti į paniką leido suvokimas, kad kažkurios ligelės gyvuoja jau ilgai, beveik netrukdydamos gyventi, ir mamos patirtis: būdama keturiasdešimties, ji jau gydėsi bent penkias ligas, o, sulaukusi ir septyniasdešimties, sėkmingai tebedirba. Ramino ir Žanos žodžiai, kad pagrindinė sveikatos bėda yra nervinė įtampa.
Apskritai per keliolika minučių man nusakė visas ligas, kokiomis teko sirgti vaikystėje, ir tas, kurios tik formuojasi ir pasireikš dar po kelių ar keliolikos metų. Pastebėjus, kad tai gali išgąsdinti, Žana nuramino, kad jos pacientai gyvena ilgai – juk geriau, kai žmogus žino apie ligos užuomazgą ir sveikatinasi, negu kai ji nepastebimai išklibina organizmą.


Eilės priimamajame


Patekti konsultuotis pas Ž. Jankovskają nėra lengva – pacientai registruojami metams pusantrų į priekį. Jau ketvirti metai nauji žmonės išvis nebepriimami, išimtys daromos tik sunkiai sergantiems vaikams ir nėščioms moterims. O norinčiųjų patekti – daugybė. Žmones traukia diagnozė virgulėmis, be jokių tyrimų. Kaip įsitikino šio rašinio autorė, tos diagnozės būna teisingos, tiesa, gal kiek sustiprintos.
„Ligą gydyti reikia nuo ankstyvos jos užuomazgos“, – komentavo alternatyviosios medicinos žinovė. Pasak jos, priimdama pacientą, turintį daugybę sveikatos problemų, ji tarsi sprendžia šaradą, koks negalavimas svarbesnis, kaip jis veikia kitus organus, nuo ko pradėti žmogų sveikatinti, kad atrištų negalavimų mazgą.
Specialistė mano, kad nėra vienos ligos. Pavyzdžiui, bronchinė astma ar alergija rodo organizmo kraujodaros sistemų ir žarnyno veiklos sutrikimą, podagra – inkstų veiklos sutrikimą, blogą šlapimo rūgšties šalinimą iš kraujo ir pan.


Virgulių paslaptys


Kaip vyksta diagnozavimas virgulėmis? „Nukreipus virgules į žmogų, reikia lėtai pereiti nuo vieno or-gano prie kito. Jeigu virgulės susikryžiavo ties tam tikru organu – inkstais, kepenimis ir kt., vadinasi, šie organai pažeisti, juose nėra energijos. Pajusti ligų tarpusavio ryšį, pagrindinę priežastį padeda ir studijuojant mediciną įgytos žinios, ir papildomos įvairių šalių liaudies medicinos principų studijos. Manau, turiu ir nuojautą. Bet svarbiausia yra didelė užuojauta kiekvienam atėjusiajam ir noras padėti“, – sakė Ž. Jankovskaja.
Ji pastebi, kad daug ko ją išmokė ir ... pacientai. Pradėjusi dirbti, su žmogumi susitinka dažnai, kas mėnesį, vėliau – kas pusmetį, dar vėliau – kas metus. Rašo ir saugo pacientų istorijas, mato, kaip žmones veikia įvairios vaistažolės, kinezioterapija, kitos natūralios medicinos priemonės. Skaito daug literatūros apie alternatyviąją mediciną, jos siūlomas priemones patikrina praktiškai.
„Mano darbe žinios nejučia susilieja su intuicija. Bet, pavadinta ekstrasense, jausčiausi kebliai“, – sakė moteris.

 

Medikų ir mokslininkų komentarai


Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto profesorius Medicinos edukacijos katedros vedėjas kardiologas Algimantas Kirkutis, kaip Sveikos gyvensenos ir alternatyviosios medicinos asociacijos, skirtos atstovauti gydantiems ar tikrinantiems sveikatą netradiciniais būdais, iniciatorius, pastebėjo, kad , norint įrodyti diagnostikos virgulėmis veiksmingumą, reikėtų surinkti šiuo klausimu nusimanančius žmones ir suformuoti bendrą nuomonę, kurią derėtų įrodyti objektyviais tyrimais.
Mokslų daktaras Jonas Algimantas Dainauskas pasakojo, kad biolokacijos principas žinotas kelis tūkst. metų prieš Kristų. Jis naudotas senovės Egipte gamtos tyrimuose, ieškant vandens, įvairių iškasenų. Metodas tinka ir žmogaus struktūroms diagnozuoti: meridianams, biolaukų deformacijoms, organų ir sistemų, pvz., imuninės, endokrininės, nervų,– veiklai.
„Virgulės – subtilaus pasaulio pažinimo įrankis, naudotas tūkstančius metų. Jos mūsų smegenų ir rankos virpesių dėka tampa savotiškomis naujomis akimis, virtualiu matavimo prietaisu su skaitinėmis reikšmėmis, leidžiančiu kokybiškai ir kiekybiškai – procentais ar skaičiais – įvertinti analizuojamą objektą. Jų panaudojimo sfera labai plečiasi“, – sakė dr. J. Dainauskas.
Kodėl jos nenaudojamos plačiau vietoj įvairių tyrimų? Pasak dr. J. A. Dainausko, tai labai sudėtingas ir atsakingas darbas, reikalaujantis didelės praktikos. Juolab iki šiol nėra patikimai ištirtos nematerialios, subtilios žmogaus struktūros. Medikams, kurie remiasi tik materialia žmogaus samprata, tai sunku suprasti.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai