Kodėl mano vaikučiui pradėjo skaudėti ausytę?
Didžiausia tikimybė, kad jis susirgo ausies uždegimu.
Kokio amžiaus vaikučiai dažniausiai serga ausies uždegimu?
Ausies uždegimu dažniausiai serga kūdikiai ir maži vaikai. Šia liga vaikai serga bene dažniausiai: užsikrečia septyni iš dešimties vaikų iki trejų metų amžiaus ir vienas iš trijų vyresnių nei trejų metų vaikų.
Kokie gali būti ausytės uždegimai?
Uždegimas (otitas) gali būti išorinės, vidurinės ir vidinės ausies. Dažniausias iš jų – vidurinės ausies.
Išorinės ausies uždegimas – tai ausies kaušelio ir išorinės klausomosios angos uždegimas. Jis susiformuoja, kai maži vaikučiai nešvaria žaislo dalimi sužeidžia arba kasydamiesi nudrasko minėtų vietų paviršių.
Vidinės ausies uždegimas vaikams būna retai. Tai toks uždegimas, kai pažeidžiamas klausos nervas. Vidurinės ausies uždegimas dažniausiai atsiranda staiga ir tik tuomet, kai dėl įvairių priežasčių sumažėja organizmo gebėjimas pasipriešinti įvairioms bakterijoms ir virusams (susilpnėja imunitetas)
Kaip mano vaikui uždegimas išsivystė?
Ausies uždegimas dažniausiai kyla dėl kvėpavimo takų uždegimo. Į viduriniąją ausytę patekę sukėlėjai skatina uždegimą bei skysčių išsiskyrimą. Dėl uždegimo ausies trimitas pabrinksta ir gali visiškai užsikimšti. Vidurinėje ausytėje užblokuotas skystis sukelia nemalonų jausmą ir yra puiki dirva sukėlėjui egzistuoti. Dėl šių priežasčių gali laikinai sutrikti klausa. Neretai gali trūkti būgnelis.
Kokiems vaikučiams kyla didžiausia tikimybė susirgti ausytės uždegimu?
Rizika didesnė:
• šeimoje, kur šeimos nariai dažnai serga ausų uždegimu,
• tiems, kurie užsikrečia dar ankstyvoje kūdikystėje,
• vaikų darželius lankantiems vaikučiams,
• dažnai sergantiems viršutinių kvėpavimo takų uždegimu,
• tiems, kurie buvo maitinami dirbtiniu būdu.
Kaip pati galite atpažinti, kad vaikas serga ausytės uždegimu, jei jis dar kūdikėlis?
Jei vaikutis dar nekalba, jis negali pasakyti, kad jam skauda. Todėl uždegimą galima įtarti, jei:
• vaikutis karščiuoja,
• jis vis griebia ar liečia ranka ausytę,
• ilgai ir stipriai verkia.
dažniau ir skysčiau tuštinasi.
Iš ausies neretai pasirodo nemalonaus kvapo išskyrų. Joms pasirodžius, mažylis tampa ramesnis;
Kokie pagrindiniai ausytės uždegimo simptomai jau mokančiam pasipasakoti vaikučiui?
Įtarti ausytės uždegimą galite, jei:
• vaikutis skundžiasi ausytės skausmu, jaučia jos tempimą, užgulimą, pasiskundė silpnesne klausa,
kartu atsiranda galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas,
vaikutis dirglus, nuolat verkia, nemiega.
• vaikas karščiuoja.
Kaip gydytojas diagnozuoja uždegimą?
Gydytojas, jūsų vaikučio ausytę, o tiksliau – būgnelį, apžiūri specialiu prietaisu –otoskopu. Skysčio kaupimąsi bei ausies uždegimą galima nustatyti esant anksčiau išvardintiems požymiams arba pakitus ausies būgnelio spalvai, formai ir tamprumui.
Kaip galiu padėti vaikučiui, jei jis susirgo ausytės uždegimu?
Kada man kreiptis į gydytoją?
- Esant nors keliems minėtiems ligos simptomams (dažniausiai visų iš karto nebūna), nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją, nelaukiant vakaro ir nakties, t.y. laiko, kai skausmas sustiprėja.
Pakartotinai pasirodyti, kai gydytojas patars tai daryti, nesvarbu, kokia vaiko savijauta. Jei vaikučio būklė pablogėja, būtina kreiptis anksčiau nurodyto laiko.
-Įtarus, kad po uždegimo susilpnėjo vaiko klausa, nedelsiant į gydytoją reikia kreiptis pakartotinai.
Ar galiu tęsti kūdikėlio maitinimą krūtimi, jei įtariu ausytės uždegimą?
Savo kūdikėlį žindyti bei maitinti turite dažnai ir po truputį, nes valgant skausmas sustiprėja, dėl to jis gali atsisakyti valgyti, o, pradėjęs valgyti, pravirkti, mesti žįsti krūtį arba buteliuką.
Ar tinka šildomieji ausytės kompresai?
Ausytės šildymas ramina skausmą, padeda greičiau praeiti uždegimui.
Kaip taisyklingai uždėti šildomąjį kompresą?
Yra keletas variantų.
-Vaikutį skaudama ausimi paguldykite ant šildytuvo, pridengto plona švarios medžiagos skiaute. Vaikučiai dažnai yra nekantrūs ir ilgiau kaip keletą minučių ant šildyklės nepaguli, todėl neretai šildyklę reikia glausti prie ausies juos nešiojant ir pan..
- Arba ant ausytės uždėkite storą vatos sluoksnį, prieš tai sušildžiusios ją ant virdulio dangčio, ir užmaukite gerai priglundančią kepuraitę.
- Galima dėti šildomąjį kompresą. Jis daromas taip: švaraus lininio ar medvilninio audinio gabalėlyje padarykite ausies kaušelio dydžio skylutę. Pro ją iškiškite kaušelį, nes kompresas turi būti glaudžiai apdėtas aplink, o ne ant jo. Ant ausies kaušelio dėkite storą kompresinės vatos sluoksnį – jis turi uždengti didesnį plotą negu kompresas aplink ausį. Tada aptvarstykite.
Kompresą laikykite apie 1 val. Užmigusio vaiko nežadinkite, palaukite, kol pabus. Ant ausies šildomąjį kompresą galite dėti 3–4 kartus per parą.
Ar duoti vaikučiui vaistų?
- Kol gydytojas neapžiūrės mažojo ligoniuko, į ausį nelašinkite jokių vaistų.
- Niekada nelašinkite jokių lašų, jeigu iš ausies pasirodė išskyrų.
- Vaiką gydykite tik tais vaistais ir tiek laiko, kaip pataria gydytojas.
- Ne visada geriausia gydyti antibiotikais. Pirma, vartojant jų gali vystytis antibiotikams atsparūs organizmai. Antra, net 70 proc. ausies uždegimo atvejų galima išgydyti be medikamentų.
- Vis dėlto, jeigu buvo nuspręsta, kad antibiotikai yra būtini, jūs turite žinoti, kad gydymo trukmė gali kisti. Gydytojai gali skirti 5, 7 ar 10 parų gydymo kursą. Būtina suvartoti visą paskirtą vaistų kursą, antraip uždegimas gali atsinaujinti Būklė pagerėja per 2–3 paras.
Duokite temperatūrą ir skausmą mažinančių vaistų.
Kaip taisyklingai sulašinti vaistus?
Sušildę buteliuką rankoje, paguldykite vaikutį ant nugaros ir pasukite jo galvą ant šono.
Patempkite ausyte į viršų, tada šiek tiek į šoną ir įlašinkite 3–4 lašus į klausos kanalą.
Norėdami, kad vaistukai pasiektų ausies būgnelį, vaikutį pasistenkite įtikinti, kad reikia pagulėti pasukus galvą ant šono. Jei vaikas negali išgulėti, į ausį įdėkite šiek tiek vatos.
Vaikas rečiau sirgs vidurinės ausies uždegimu, jei:
- Kuo ilgiau žindysite, nes su motinos pienu jis gauna organizmą stiprinančių medžiagų, kurių nėra jokiame kitame maiste. Motinos piene yra medžiagų, kurios neleidžia bakterijoms bei virusams prilipti prie nosiaryklės gleivinės ir patekti į vidurinę ausį.
- Dirbtinai maitinamą kūdikį (mažą vaiką) maitinimo metu laikykite 45° kampu ir net stačiau.
- Nerūkykite prie vaikų, nes įrodyta, kad rūkančių tėvų vaikai dažniau peršąla ir serga ausų uždegimu negu nerūkančių.
- Jei 2–3 metų ar net vyresnis mažylis, pradėjęs lankyti ikimokyklinę vaikų įstaigą (darželį), kelis kartus susirgo vidurinės ausies uždegimu, nebeveskite jo į kolektyvą, o, prasidėjus vasarai, intensyviai pradėkite grūdinti, kad jis rečiau sirgtų peršalimo ligomis.
dantys yra mūsų vizitinė kortelę, tačiau kartais nutinka taip, kad žmogus...
Skaityti daugiauraumenų skausmas – viena dažniausių priežasčių, dėl kurių kreipiamasi...
Skaityti daugiauvėjaraupiai – viena žinomiausių vaikiškų ligų, tačiau ja susirgti gali...
Skaityti daugiauatopinis dermatitas – viena dažniausiai kūdikiams diagnozuojamų odos ligų. ...
Skaityti daugiauNeretai sakoma, kad pavasarį maišosi dangus su žeme. Orai labai permainingi, todėl šeimose, kuriose yra vaikų, padaugėja peršalimo ligų atvejų. Tačiau mažus vaikus užpuola ne tik peršalimas, todėl namų vaistinėlėje naudinga turėti ir kitų priemonių. Taigi pats metas atidžiau peržiūrėti namų vaistinėlę, skirtą vaikams – kas joje turėtų būti, kad netikėtai sunegalavus vaikui naktį nereikėtų važiuoti į vaistinę? ...
Skaityti daugiauVieni mažyliai čiulptukų net neima, kad ir kaip stengtųsi tėvai išmėginti visas jų rūšis ir formas. Tuo tarpu kiti vaikai su jais atsisveikina labai sunkiai. Kada geriausia atsisakyti čiulptuko? Kodėl tai geriausia padaryti dar ankstyvoje vaikystėje? Kokie žaismingi būdai gali padėti tai padaryti daug lengviau? ...
Skaityti daugiauŠiandieninis gyvenimo ritmas ir būdas gali turėti nemažai neigiamos įtakos vyro seksualiniam gyvenimui. Kai daug sėdima, mažai judama, nesveikai maitinamasi, patiriama daug streso, ne taip jau ir retai „kertama“ per bene svarbiausią vyrui faktorių – lytinį pajėgumą. Ką daryti, kad erekcijos funkcija būtų puiki, o lytinis potraukis nesumažėtų? ...
Skaityti daugiauArtėjant pavasariui didelė dalis mūsų ir vėl jaudinasi dėl to, kad nepavyks išvengti alergijos simptomų. Bepradedantys žydėti augalai ir jų į orą paleidžiamos žiedadulkės – bene svarbiausias sezoninės alergijos faktorius, kurio išvengti iš tiesų labai sunku. Ankstyvesnis antihistaminių vaistų vartojimas gali padėti išvengti sunkiausių alergijos simptomų. Tačiau ar kada nors domėjotės, kaip veikia šie populiariausi vaistai nuo alergijos? Ar jie saugūs senyviems pacientams? ...
Skaityti daugiauDirgliosios žarnos sindromas – sveikatos nusiskundimas, kuris plinta žaibišku greičiu. Iki šiol nėra vieno ir visiškai efektyvaus gydymo, kuris padėtų visiškai įveikti šį varginantį sveikatos sutrikimą, susijusį su pilvo pūtimu, pilvo skausmu ir raižymu, viduriavimu bei kitais nemaloniais simptomais. ...
Skaityti daugiauPasirodo, kad vaiko patiriamą skausmą sustiprinti gali netgi netinkama aplinkinių reakcija ar „nedraugiška“ aplinka, todėl su vaikų skausmu reikia elgtis itin atsargiai ir skirti pakankamai dėmesio adekvačiam ir savalaikiam jo gydymui. Taigi kodėl būtina malšinti vaikų skausmą ir kokios vaistinės medžiagos dažniausiai vartojamos vaikų skausmo malšinimui? ...
Skaityti daugiauPriešlaikinė ejakuliacija – tai lytinės sveikatos sutrikimas, kai vyrui būdinga ankstyvesnė ejakuliacija, nei to pageidauja jis pats ir (arba) jo partnerė. Tai gana dažnai pasitaikantis lytinės sveikatos nusiskundimas. Vis dėlto dar vis vengiama apie tai atvirai kalbėti. Manoma, kad priešlaikinė ejakuliacija retkarčiais kamuoja net kas trečią vyrą, o maždaug kas penktam vyrui tai gali būti nuolatinė problema, trikdanti ne tik lytinio, bet ir bendrojo gyvenimo kokybę. ...
Skaityti daugiauTai gali atrodyti šiek tiek netikėta, bet nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kurios iš jų būdingos ir Jums? ...
Skaityti daugiauTikėtina, kad pasibaigus pandemijai gydymo įstaigas užplūs daugybė pacientų su gerokai pažengusiomis venų ligomis. Juk lėtinio venų kraujotakos nepakankamumo atvejai niekur nedingo, ir, tikėtina, pandemijos metu jų atsirado tik daugiau. Kaip geriau pasirūpinti savo kojomis per pandemiją? Kuo venoms naudinga fizinė veikla, bioflavonoidai ir heparino natrio druska? ...
Skaityti daugiauBurnos opelės, žaizdelės arba aftos – nemaloni ir varginanti problema. Ypatingai gleivinės vientisumo pažeidimai gyvenimo kokybei kenkia tuomet, kai jie linkę pasikartoti ir vis atsinaujinti. Ką reikėtų daryti, kad burnos opelės užgytų kuo greičiau? Ir kodėl būtina atkreipti dėmesį į ilgiau nei 3 savaites negyjančias burnos opeles? ...
Skaityti daugiauPieninių dantukų dygimas – ir džiugus, ir daugumai šeimų gana sudėtingas laikotarpis. Todėl pateikiame Jums 7 paprastus, bet genialius patarimus, kurie, tikime, padės palengvinti sudėtingą laikotarpį: ...
Skaityti daugiaugyvenant skaitmeniniame amžiuje darbas prie kompiuterio, laisvalaikis įsitaisius...
Skaityti daugiauPateikiame Jums 5 faktus apie mėnesinių skausmą, kurių galbūt iki šiol dar nežinojote. Galbūt jie paskatins labiau susirūpinti savo sveikata ir suprasti, kad kasdienei veiklai trukdantis mėnesinių skausmas nėra normalus reiškinys. ...
Skaityti daugiauTikrosios varginančio ir nuolat pasikartojančio pilvo pūtimo priežasties nustatymas gali tapti dideliu iššūkiu, nes tai gana nespecifiškas sveikatos sutrikimas. Vis dėlto dažniausiai pilvą pučia dėl per didelio nuryto oro kiekio, tam tikro maisto valgymo ir netgi... streso. Kokios galimos kitos pilvo pūtimo priežastys ir kada dėl jo jau reikėtų kreiptis į gydytoją? ...
Skaityti daugiauVenų ligos vis labiau „jaunėja“ ir jomis serga vis daugiau asmenų. Tokie nuolat augantys duomenys rodo, kad venų varikozės vystymuisi dabartinis gyvenimo būdas labai „draugiškas“, o mes, vietoje to, kad daugiau judėtume, tik numojame ranka į organizmo siunčiamus pagalbos signalus. Venų varikozė – vienas iš jų. Kaip gyventi, kad sukurtume kuo mažiau šansų kojų venų varikozės vystymuisi? Pateikiame 6 paprastus patarimus, bet labai naudingus patarimus, kurie leis jaustis lengviau ir... laimingiau!...
Skaityti daugiauŠiuo metu šeimos gydytojai dažnai sulaukia tėvelių klausimų, ar jie galėtų paskirti kažką tokio, kas greitai ir veiksmingai sustiprintų vaikų imunitetą. Deja, bet tokie preparatai tiesiog neegzistuoja, nes vaikų imuninė sistema – sudėtingas ir dar nebrandus apsaugos kompleksas, kurį reikia stiprinti ištisus metus, o ne tik susirgus. Pasirodo, kad kartais belieka tik... laukti. Kodėl atrodo, kad šiuolaikinių vaikų imunitetas – silpnesnis ir jie serga žymiai dažniau?...
Skaityti daugiauAr žinote, kas iš tikrųjų yra kosulys? Kaip gydomas sausas, o kaip – drėgnas kosulys? Ir kada dėl kosulio jau reikėtų kreiptis į gydytoją? Atsakymus į šiuos svarbius klausimus rasite straipsnyje. ...
Skaityti daugiauStomatitas – dažniausia burnos žaizdelių susiformavimo priežastis. Ar žinote, kokios stomatito formos pačios įprasčiausios? O kas galėtų padėti greičiau ir lengviau susidoroti su burnos opelėmis? ...
Skaityti daugiauPieninių dantų dygimo sukeliamas diskomfortas gali išderinti ne tik mažylio, bet ir visos šeimos dienotvarkę. Ką reikėtų žinoti apie pirmųjų dantų dygimą ir kas galėtų padėti šį laikotarpį išgyventi lengviau? ...
Skaityti daugiauVaikų sloga – maža bėda? Ar tikrai? Dalinamės penkiais dalykais, kuriuos reikėtų žinoti apie vaikų slogą. Galbūt jie padės pakeisti Jūsų nuomonę, kad vaikų sloga nėra jau tokia maža bėda, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. ...
Skaityti daugiauturbūt nieko nestebina faktas, kad vėlyvas ruduo ir žiema laikomi tikrų...
Skaityti daugiau