Vaikų kosulys

Kosulys yra bene dažniausias ankstyvo rudens sukeliamas negalavimas. Jis gali varginti bet kokio amžiaus žmones – nuo kūdikėlio iki senelio. Tačiau dažniausiai nusitaiko į silpniausius žmogučius — mūsų mažuosius. Kas dažniausiai sukelia vaikų kosulį ir kaip su juo kovoti? .
 

Kodėl vaikučiai pradeda kosėti?
Vaikų kosulys vaikams dažniausiai būna rudenį, žiemą ir pavasarį, kai įkvepia šalto oro, sušąla kojas, kai sukaitusius perpučia vėjas ar komplikuojasi viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Uždegimas iš nosiaryklės nukeliauja į bronchus ir pažeidžia jų gleivinę. Pradeda vystytis bronchitas. Ligą dažniausiai sukelia virusai, bet kartais ir bakterijos.
• Kaip namuose padėti kosinčiam vaikui?


Jei kosulys sausas, nėra temperatūros, gali padėti garų inhaliacijos. Su vaiku atsisėskite prie dubens su karštu vandeniu ir liepkite vaikui kvėpuoti iš jo kylančiais garais. Tik juos reikia pastatyti taip, kad vaikas nenusiplikytų. Į vandenį galima įlašinti eukalipto aliejaus ar kitų vaistų, kurių eteriniai aliejai dezinfekuoja kvėpavimo takus.
• Tinka kojų vonelės. Kojas įmerkite į vandenį iki pusės blauzdų; vandens temperatūrą po truputį didinkite nuo 36 iki 37/40 laipsnių. Po procedūros apipilkite kojas tokios pat temperatūros švariu vandeniu, nušluostykite, apaukite šiltomis natūralaus pluošto kojinėmis ir paguldykite vaiką miegoti.
• Kosinčiam vaikui reikia duoti daug gerti šiltų skysčių. Jie padeda suskystinti skreplius, palengvina atsikosėjimą, ramina gerklų gleivinę.
• Jei gyvenamojoje patalpoje sausa, ją reikia drėkinti. Paprasčiausia tai padaryti ant radiatorių džiovinant išskalbtus drabužius.
• Kosinčiam vaikui galima duoti čiulpiamųjų pastilių, sirupo nuo kosulio, tepti krūtinę augaliniais aliejiniais tepalais, kosulį lengvinančių pastilių. Tačiau prieš skiriant medikamentines priemones, jau būtina pasitarti su vaikutį gydančiu gydytoju. „Vaikų kosulys dažnai būna virusinės kilmės ir jokiu būdu be gydytojo apžiūros negalima vaikučiui duoti antibiotikų, — įspėja gydytoja. Jie tinkami tik bakterinėms infekcijoms gydyti, o viruso, kuris sukelia viršutinių kvėpavimo takų uždegimą, apimantį nosį, gerklas, ryklę, trachėją ar net bronchus, jie neveikia“

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai