Menopauzė - pasikeitimų laikas

Menopauzė - tai pereinamasis gyvenimo laikotarpis, kai silpsta lytinių liaukų veikla, kiaušidės išskiria vis mažiau moteriškųjų hormonų - estrogenų bei progesterono, kurių trūkumas sąlygoja klimakso simptomus.
 

Menopauzės laikotarpiu moterys patiria nemažai fizinių simptomų - tai karščio išpylimas, smarkus prakaitavimas naktimis. Moteris vargina bloga nuotaika, nerimas, nemiga, atminties pablogėjimas, kartais jos net praranda norą gyventi. Moters makštis gali tapti sausa (lytinis potraukis dažniausiai nesumažėja), o tai sukelia problemų seksualinių santykių metu. Trūkstant estrogenų ima retėti kaulai (vystosi osteoporozė), todėl jie greičiau lūžta ir sunkiau sugyja. Estrogenų nepakankamumas yra viena iš aterosklerozės, kuri pasireiškia stenokardija, širdies infarktu bei insultu, priežasčių.
Jeigu simptomai labai stiprūs, mažai ką galima nuveikti patiems - reikia gydytojo konsultacijų.Dažniausiai gydant menopauzę skiriama pakaitinė terapija.
Šiuo metu plačiai naudojami preparatai natūralių žmogaus estrogenų pagrindu, pvz.: Trisequens®, Estrofem®, Kliogest®, Vagifem®. Vienas iš vaistų, skiriamų menopauzės metu, yra Trisequens®, skiriamas 45-55 metų amžiaus moterims. Trisequens® imituoja natūralų menstruacijų ciklą, greitai ir efektyviai šalina menopauzės simptomus, saugo nuo osteoporozės. Kitas medikamentas - Kliogest® skiriamas estrogenų trūkumo sindromui gydyti 55-75 metų amžiaus moterims, be to, šis vaistas sustabdo mineralų mažėjimą kauliniame audinyje, nesukelia mėnesinių. Estrofem® - skiriamas moterims, kurioms pašalinta gimda. Šis vaistas greitai ir efektyviai šalina menopauzės simptomus ir apsaugo nuo osteoporozės. Vagifem® - skiriamas lokaliam gydymui, kai vargina dalinis šlapimo nelaikymas, nemalonūs pojūčiai lytinių organų srityje.


Kaip vis dėlto gali padėti vyras savo žmonai?
1. Pati vertingiausia pagalba žmonai ar mylimajai, kenčiančiai nuo menopauzės simptomų - paskatinimas, kad ji kreiptųsi į medikus.
2. Mitybos patarimai, skirti priešmenstruacinio sindromo varginamoms moterims, taip pat naudingi ir kenčiančioms nuo menopauzės. Pasirūpinkite, kad namuose visada būtų šviežių vaisių, tamsių lapinių daržovių, migdolų, žolių arbatos ir kt. produktų, kuriuos rekomenduos gydytojas.
3. Jūs turite suprasti, kad sumažėjęs domėjimasis seksu nereiškia, jog ji nebemyli jūsų. Pasikalbėkite atvirai. Moteris turi jausti, kad ja rūpinatės ir ją suprantate. Jeigu makštis labai sausa ir vaistų poveikis dar nepasireiškė, pakeiskite sekso taktiką - pratęskite įžanginį žaidimą, mylėkitės patogesnėse pozose ar naudokite specialias makštį drėkinančias priemones.
4. Menopauzė - tai laikas, kai moteriai ypač reikia emocinės paramos. Dažnai nerimas ir bloga nuotaika būna susiję su mintimis, jog ji sensta ir tampa pažeidžiamesnė. Moterį šiuo metu dažnai slegia ir išsiskyrimas su užaugusiais vaikais: nuraminkite ją ir palaikykite emociškai šiuo sunkiu gyvenimo periodu.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai