Viltis sergantiesiems retomis ligomis

„Jie - kaip vaikai be tėvų, ir jų vystymui reikia ypatingų pastangų,“ - taip apie našlaitėlinius vaistus ir jų kūrimą yra pasakęs JAV kongreso narys Harry Waxman. Terminą „našlaitėliniai vaistai“ medicininėje literatūroje tenka sutikti vis dažniau. Jeigu gydytojams šis terminas nėra naujiena, tai daugelis ne medikų mažiau žino, kokie tai vaistai ir kodėl jie buvo taip pavadinti.
 

Pirmą kartą terminas našlaitėliniai vaistai (angl. orphan drugs) buvo pavartotas 1983 metais, kai JAV prezidentas Ronaldas Reiganas pasirašė Našlaitėlinių vaistų aktą. Akto esmė buvo skatinti vaistų nuo retų ligų kūrimą, vystymą ir platinimą, taip pat šviesti medicinos specialistus ir visuomenę apie tokias ligas.
Vėliau Amerikos pavyzdžiu pasekė Japonija, 1993 metais išleisdama Našlaitėlinių vaistų įstatymą, Australija (1998). Europoje toks įstatymas buvo išleistas 2000-aisiais.
Taigi šis aktas kaip ir įpareigojo farmacijos kompanijas daugiau dėmesio skirti vaistams nuo retų ligų, nors tokių vaistų rinka nėra didelė, taigi ir didelio pelno tikėtis negalima.
 

Tikslas - padėti žmonėms


Viena iš farmacijos kompanijų, priėmusių šį iššūkį, buvo „Swedish Orphan International AB“.
Kiekvienas ligonis nusipelno tinkamiausio gydymo būdo pagal savo būklę - tokia kompanijos darbuotojų nuostata. Ši Švedijos farmacijos kompanija yra viena iš tų, kurios, nesiekdamos pelno, kuria ir vysto vaistų nuo retų ligų gamybą ir suteikia viltį tiems, kurių gydymo poreikiai nėra patenkinami.
1998 metais kompanija gavo NORD (Nationatial orgazation for rare disorders) tarptautinį humanitarinį apdovanojimą už savo, kaip pionierės šioje srityje, darbą, kuris pakeitė daugelio žmonių gyvenimą. Beje, „Swedish Orphan International AB“ yra tarptautinio vaistus nuo retų sutrikimų gaminančių farmacijos kompanijų tinklo iniciatorė.


 

Profesionalumas ir kompetencija


Kompanijos sėkmingo darbo pagrindas yra atsakingas jos darbuotojų požiūris į savo darbą. Kompanija siekia suteikti geriausias paslaugas vartotojams, būti patikimu partneriu, vystyti savo kuriamų produktų kokybę. Tuo tikslu „Swedish Orphan International AB“ Produktų vystymo departamentas buria gydytojų ekspertų ir palaikymo grupes, atsižvelgia į gydytojų pastabas bei rinkos poreikius ir nuolat atnaujina savo produkciją. Gaminamų medikamentų asortimentas labai platus – tai naujausi vaistai nuo infekcinių ligų, tokių kaip hepatitas B, AIDS, taip pat nuo kraujo bei onkologinių ligų ir kt.
Ypač didelė reikšmė skiriama gydytojų ir visuomenės švietimui, kad sergantieji suprastų, jog retos ligos diagnozė nėra nuosprendis ir kad vis didėja galimybės būti tinkamai gydomiems.
Kompanija savo veiklą pradėjo ir Lietuvoje. Tai gera žinia mūsų šalies gydytojams ir tiems ligoniams, kurie nebesitiki tinkamos pagalbos.
Išsamesnę informaciją apie šią farmacijos firmą galima rasti www.swedishorphan.com bei gauti el. paštu daktaras1@centras.lt

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai