Preparatas Cran Berry tinka šlapimo takų infekcijoms gydyti ir jų profilaktikai

Į šeimos gydytoją dažnai kreipiasi pacientai, sergantys apatinių šlapimo takų (šlaplės, šlapimo pūslės) uždegimais. Kai kuriems žmonėms šlapimo takų uždegimai linkę kartotis. Dėl šlapimo takų anatomijos skirtumų (trumpesnė šlaplė, mažesnis atstumas tarp šlaplės ir išeinamosios angos) moterys šlapimo takų uždegimais serga dažniau nei vyrai. Dažnai besikartojančiomis šlapimo takų infekcijomis serga jaunos, seksualiai aktyvios moterys. Kai kuriems pacientams dažniausiai dėl neurologinių ligų (po insulto, nugaros smegenų pažeidimo, įgimtų ligų ir kt.) sutrinka šlapinimasis, tenka kateterizuoti šlapimo pūslę – tai padidina šlapimo takų infekcijos riziką. Rizika padidėja ir sergant cukriniu diabetu, sutrikus imunitetui.
Dažniausiai šlapimo takų infekcijos gydomos antibakteriniais vaistais. Greta antibakterinio gydymo šlapimo takų infekcijoms gydyti dažnai skiriama ir vaistažolių preparatų. Pavyzdžiui, spanguolės (Vaccinium macrocarpon) nuo seno liaudies medicinoje vartojamos šlapimo takų infekcijoms gydyti bei jų profilaktikai.
Sergant šlapimo takų uždegimais bei jų profilaktikai tinka vartoti Cran Berry, danų firmos gaminamo preparato, gerinančio šlapimo takų funkcijas. Į preparato sudėtį įeina trijų vaistinių augalų ekstraktai: spanguolių, kukurūzų purkų su liemenėlėmis bei čiobrelių.
Spanguolių sultys ne tik rūgština šlapimą (dėl to sutrinka bakterijų dauginimasis), bet ir slopina patogeninių bakterijų prisijungimą prie šlapimo takų ląstelių. Žinomas ir nuo grybelio saugantis spanguolių poveikis. Jos veikia Epidermophyton floccosum, keletą Microsporum ir Trichophyton rūšių, nors neveikia Candida albicans.


Nemažai mokslinių tyrimų įrodė, jog ilgą laiką vartojant įvairių spanguolių produktų (sultis, kapsules), smarkiai sumažėja šlapimo takų infekcijų pasikartojimų. Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad kai pacientai, kuriems suformuota urostoma ir šlapimas nubėga ne natūraliai pro šlaplę, bet pro dirbtinai suformuotą angą odos paviršiuje, geria spanguolių sultis, šlapimo kvapas tampa nebe toks aštrus, pagerėja odos, esančios aplink urostomą, būklė.
Preparato Cran Berry sudėtyje yra kukurūzų (Zea mays) purkų su liemenėlėmis ekstrakto. Liaudies medicinoje šis augalas vartojamas šlapimo išsiskyrimui skatinti, ūminiam ar lėtiniam šlapimo takų uždegimui (cistitui, uretritui), prostatitui, šlapimo takų akmenligei, naktiniam šlapimo nelaikymui gydyti. Laboratorinių tyrimų ir tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad kukurūzuose esančios medžiagos skatina šlapimo išsiskyrimą, mažina gliukozės kiekį kraujyje, mažina kraujospūdį, skatina tulžies išsiskyrimą. Stiprus šlapimo išsiskyrimą skatinantis šio augalo poveikis įrodytas ir klinikinių tyrimų metu.
Trečioji pagrindinė preparato sudedamoji dalis – čiobrelio (Thymus vulgaris) ekstraktas. Nors čiobrelis plačiausiai žinomas kaip atsikosėjimą lengvinanti vaistažolė, jis turi ir kitų teigiamų savybių. Čiobrelis pasižymi antibakteriniu ir grybelius naikinančiu poveikiu, mažina uždegimą.
Taigi sergant šlapimo takų uždegimu ar siekiant išvengti jo pasikartojimo, reikėtų nepamiršti ir veiksmingų augalinių preparatų.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai