Renkuosi kokybiškus, veiksmingus, bet nebrangius vaistus. O ką renkatės Jūs?

p. Kazimieras Bartkevičius, pensininkas
Man yra padidėjęs kraujo spaudimas. Kad jausčiausi gerai nuolat turiu vartoti vaistų. Medikamentai šiai ligai gydyti brangūs. Gerai, kad valstybė kompensuoja bent dalį vaisto kainos, tačiau kitą dalį tenka primokėti pačiam. Kas mėnesį susidaro man, kaip pensininkui, gana didelė suma. O pinigų ir taip trūksta kasdienėms reikmėms. Tai, kad yra labai gerų, bet gerokai pigesnių vaistų, man pasakė vaistininkė, pas kurią tenka lankytis kiekvieną mėnesį. Ji man rekomendavo tuos pačius vaistus, tik pagamintus Vokietijos kompanijoje “Hexal”. Dabar, pirkdamas šios firmos gaminamus vaistus nuo padidėjusio kraujo spaudimo, primoku gerokai mažiau. Išlaidų skirtumas per metus - šimtai litų. Anksčiau perkant vaistų nuo kraujo spaudimo, nors man jie kompensuojami 80 proc., reikdavo primokėti dar beveik 22 litus. Dabar, pirkdamas tuos pačius vaistus, pagamintus firmos “Hexal”, primoku tik 6 Lt su trupučiu. Na, gal kokiems verslininkams tai atrodo nedaug, bet man, gaunančiam mažą pensiją, skirtumas tikrai didelis. Paskaičiavau, kad per metus taip sutaupau beveik 200 Lt! O jei reiktų vartoti vaistų ne nuo vienos ligos, bet nuo keleto? Skaičiuokite patys. Iš pradžių šiek tiek nerimavau, ar šie pigesni vaistai tikrai padės, abejojau, ar jie tikrai neprastesni už brangiuosius. Bet pavartojęs įsitikinau, kad poveikis tikrai niekuo nesiskiria - vaistai puikiai reguliuoja kraujo spaudimą. Kokybiški, bet gerokai pigesni vaistai, pagaminti “Hexal”, - tikras išganymas negalių kamuojamiems pagyvenusiems žmonės. Dabar ir visiems pažįstamiems patariu teirautis, gal jiems reikiamų vaistų gamina Vokietijos kompanija “Hexal”. Kai kuriems iš jų tai dar aktualiau nei man, nes jie serga ne viena lėtine liga, o perkant daugiau skirtumas susidaro dar didesnis. Vaistininkė sakė, kad tokių pat gerų ir nebrangių vaistų yra ir nuo nugaros skausmų, ir nuo skrandžio negalavimų, ir nuo kosulio, visko net neatsimenu.


Šeimos klinikos “Medgintras” bendrosios praktikos
gydytoja Birutė Venckūnienė

Dabar yra tikrai daug įvairių gamintojų vaistų įvairioms ligoms gydyti. Ir tai, aišku, gerai. Bet mes, gydytojai, manau, dauguma mano kolegų sutiks su manimi, kiekvieną dieną skirdami vaistų susiduriame su pacientų, ypač vyresnio amžiaus, klausimu - o kiek tai kainuos? Tai aktualu ir sergantiesiems lėtinėmis ligomis, gydomomis metų metais, ir susirgusiems ūmine liga. Aš kasdien turiu spręsti problemą: kokių rekomenduoti vaistų, kad jie būtų kokybiški ir veiksmingi, bet kartu ir nebrangūs - daugeliui mūsų žmonių tai labai svarbu. Dabar išrašant vaistus nereikia nurodyti konkretaus firminio vaisto pavadinimo, tik veikliąją medžiagą, tačiau su kiekvienu pacientu aptariame, kokios firmos gaminamas vaistas jiems tinkamiausias. Mano patarimas yra toks: jei norite geros kokybės už prieinamą kainą, pirkite “Hexal” gaminamus vaistus. Šis Vokietijos vaistų gamintojas tiekia vaistų nuo daugelio “populiarių” ligų - padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, per didelio cholesterolio kiekio, krūtinės anginos, sąnarių ir nugaros skausmų, kosulio ir kitų.
Greitai pražys daugelis augalų, o kartu prasidės ir alergijų sezonas - gerai, kad tokiems pacientams taip pat galėsiu rekomenduoti kokybiškų ir veiksmingų, bet nebrangių vaistų, pagamintų Vokietijoje “Hexal AG” .
p. Ina Kudžmienė, tarnautoja
Aš apie “Hexal” vaistus žinau jau keletą metų. Mane nuo jaunystės vargina sąnarių skausmai, mat sergu reumatoidiniu artritu. Esu išbandžiusi daugybę įvairių preparatų skausmui malšinti, jiems teko išleisti didžiules sumas pinigų. Viskas pasikeitė po vieno apsilankymo pas gydytoją. Tuomet ji man papasakojo apie galimybę malšinti mane kamuojantį skausmą aukštos kokybės vokiškais “Hexal” firmos vaistais. Pradžioje pagalvojau, kad tai man brangiai kainuos, nes yra įprasta, kad už aukštą kokybę mokėti reikia daugiau. Tačiau gydytoja mane nuramino, kad šiuo atveju aš pinigų išleisiu netgi mažiau nei iki šiol, nes “Hexal” preparatai pigesni nei kitų firmų gaminami analogai. Tuo įsitikinau pati - vaistinėje sumokėjau pastebimai mažiau nei anksčiau! O, svarbiausia - pradėjusi jų vartoti, pajutau, kad vaistai veikia puikiai.
Dabar žinau, kad ir mažiau kainuojančiais vaistais galima įveikti skausmą. Nuo tada kitų, brangių preparatų ir neperku, nes nematau prasmės - juk skausmą sėkmingai numalšinu ir nebrangiais “Hexal” gaminamais vaistais.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai