Aukščiausia kokybė – nuo pirmojo žingsnio

Kur jau kur, o medicinoje visi ieškome efektyvumo ir kokybės. Niekas nenori rizikuoti brangiausiu pasaulyje turtu – sveikata. Savo klientų pasitikėjimu ir gerove nerizikuoja ir viena didžiausių pasaulyje fitoterapijos kompanijų „Bionorica”. Preparatų kokybei geriausi jos specialistai skiria išskirtinį dėmesį ir visas savo žinias. Toks požiūris į kokybę kompanijoje – nuo pat jos įkūrimo pradžios.
 

Augalinius preparatus kompanija pradėjo gaminti dar tolimais 1933 metais, ją įkūrus Jozefui Poppui. Vėliau pradėtą verslą į savo rankas perėmė ir nuolatiniu tobulėjimu rūpinosi jo vaikai, anūkai.

Nuo pat pirmųjų dienų iki šiandien „Bionorica" gamina tik itin kokybiškus preparatus, o iki kokybės žengiamas ne vienas ir ne du žingsniai. Aukščiausios kokybės vaistiniai augalai, jų veiksmingumą ir virtimą žmonių naudojamais preparatais tiriantys, atrandantys ir sustiprinantys tyrimai, sudėtingas gamybos procesas ir visa tai sekanti ir prižiūrinti kokybės kontrolė. Visi šie procesai - tai „Bionorica" kasdienybė.

Augalai ir tyrimai

Visų pirma - žaliava, arba kitaip - vaistingieji augalai. Juk be tinkamos ir aukščiausios rūšies augalų nepavyks sukurti geriausių produktų. „Bionorica" savo preparatams gaminti naudoja tik pačius kokybiškiausius vaistinius augalus. Saulėtoje Maljorkoje plyti didžiulės Bionorica plantacijos, kur auginami vaistingieji augalai būsimiems augaliniams vaistams.

Turint tinkamą žaliavą, galima žengti kitą žingsnį - atlikti būtinus mokslinius tyrimus, be kurių neįmanoma pasiekti aukščiausio rezultato. Kuriant efektyvius preparatus iš augalų, svarbu būti specialistu šioje srityje. „Bionorica" viena iš pirmųjų pradėjo dvigubai aklus kontroliuojamus augalinių vaistų tyrimus. Ji taip pat aktyviai vykdo tyrimus ir kitose srityse: vaistinių augalų auginimo, analizės, farmakologijos, toksikologijos ir klinikinės praktikos.

{banner-24}

Bendrovėje dirbantys mokslininkai padarė keletą visiškai naujų atradimų. Pavyzdžiui, atskleistas iki tol nežinotas preparate Sinupret esančios rūgštynės uždegimą slopinantis poveikis. Beveik tuo pat metu atrasti ir antivirusiniai raktažolės ir verbenos poveikiai. O po ilgai trukusių tikrojo skaistminio tyrimų nustatyta, kad augalo veikliosios medžiagos mažina prolaktino kiekį.

2002-aisiais kompanijos „Bionorica" „Delta 9 Pharma" padalinys pristatė farmakologiškai veiklią medžiagą iš kanapių augalų. Tai kanabinoidas, veikiantis įvairiapusiškai ir tinkamas vartoti nuo skausmo, sergant išsėtine sklerozė, taip pat kaip papildomas preparatas gydant vėžį ir AIDS.

Prieš septynerius metus Insbruke įkurta „Bionorica" tyrimų laboratorija - pirmoji Austrijoje, skirta augalinių preparatų kūrimui ir tyrimui. Čia daugiausia dėmesio skiriama augalinių vaistų, skirtų kvėpavimo takų ligoms ir sergančiųjų išsėtine skleroze skausmui gydyti, tyrimams.

Preparatų link

Atrinkus tinkamiausius vaistinius augalus ir atlikus būtinus tyrimus, galima žengti žingsnį konkrečių preparatų link. Be abejo, kalbame apie jų gamybą. Gamybos procesai „Bionorica" - nuo sėklų pasirinkimo iki auginimo ir ekstrakto gamybos - standartizuoti pagal aukščiausios kokybės reikalavimus.

Neužtenka turėti puikiausių augalinių medžiagų, reikia ir atitinkamų tirpiklių - vandens ir etanolio, tirpinančių šiose gamtos dovanose esančias gydomąsias medžiagas. Nesuklyskite ir nepamanykite, kad išgaunant tokias vaistines medžiagas, kaip polifenoliai, flavonoidai, flavonai ar eteriniai aliejai, tiks vanduo „iš krano" ir paprasčiausias spiritas. Šis kompanijoje - aukščiausios kokybės, o vanduo čia - pats tyriausias. Jis atitinka griežtus Europos medicinos ir sveikatos apsaugos kokybės organizacijos reikalavimus, o pati „Bionorica" vos per vieną dieną pagamina apie 20 tūkst. litrų „Aqua purificata" - išvalyto vandens. Procesas vyksta paprastą vandenį leidžiant per aktyvintosios anglies filtrus ir membraninę valymo sistemą. O, siekiant išnaikinti visus mikrobus, pasitelkiama ir ultravioletinė šviesa.

Gaminant tabletes pasitelkiamas kitoks procesas, tačiau ir vieno, ir kito metu gautų produktų kokybė tikrinama laboratorijoje, kur užtikrinama, kad preparatuose yra visos vertingosios medžiagos ir jų konsistencija tinkama.

Kokybės kontrolė

Be jokios abejonės - rūpintis tinkamomis vaistinėmis medžiagomis ir jų virtimu preparatais yra toli gražu ne pats paprasčiausias darbas pasaulyje. Už šiuos procesus yra atsakingas „Bionorica" specialistas, besirūpinantis viskuo, kas lemia gaminamų augalinių preparatų kokybę. Daktaras Haraldas Schuhbaumas, kontrolės vadovas, rūpinasi tuo, kad preparatai būtų kokybiški, saugūs ir atitiktų visus įstatymų keliamus reikalavimus.

Pasidomėjus daktaro patirtimi, visiškai  nieko keista, kad jis tapo patikimu „Bionorica" darbuotoju, kadangi dar rašydamas darbą daktaro laipsniui gauti nusprendė tirti imbiero ekstraktų gydomąsias savybes. Akivaizdu, kad augalai jam - įdomi ir traukianti sritis, o turimos žinios leidžia iš jų išgauti pačius kokybiškiausius produktus.

Nesusijusiems nei su farmacija, nei su medicina tikriausiai įdomu, kaip atrodo kokybės kontrolieriaus darbas. Ar jis apžiūrinėja žoleles? Jas uosto? Atlieka laboratorinius tyrimus? Viską kartu. Daktaro ir jo dvidešimties žmonių komandos užduotis yra tirti visas grynas medžiagas, ekstraktus, pagalbinius produktus ir tarpininkus iki pat galutinio preparato. Ar grynosios medžiagos turi visus būtinus ingredientus? Ar jose tikrai yra gamtos gydomųjų medžiagų? Ar pagalbinės medžiagos, tiekiamos „Bionorica", yra aukščiausios kokybės? Ar galutiniai ekstraktai atitinka reikalingus reikalavimus ir specifikacijas? Būtina teigiamai atsakyti į šiuos ir kitus svarbius klausimus.

Procesų įvairovė

Įdomu tai, kad daugelis iš atliekamų testų tikrai yra itin paprasti, turinti galvoje, kad spalva ir kvapas yra gana lengvai nustatomi. Vis dėlto vien puikios regos ar uoslės nepakanka. „Bionorica", siekiant sukurti aukščiausios kokybės preparatus, atliekami ir išsamiausi sudėtingi moksliniai tyrimai.

Mikrobiologiniai tyrimai užtrunka mažiausiai savaitę ir priklauso ne tik nuo laiko, bet ir nuo naujausių ir aukščiausių technologijų. Tarp jų - aukšto lygio skystoji chromatografija, plonojo sluoksnio chromatografija ir dujų chromatografija.

Kartais tyrimai užsitęsia net ne savaitę ar mėnesį ir sprendimo žaliai šviesai duoti priėmimas užtrunka, kadangi daugeliui procedūrų reikalingas stabilumo testas. Šiame procese kai kurie produktai specialiuose kambariuose ir patalpose su tam tikra temperatūra ir drėgme laikomi ilgiau nei penkerius metus!

Daktaras Schuhbaumas teigia „Mes čia gerokai peržengiame įstatymų reikalavimus - todėl, kad norime tiek sau, tiek pacientams suteikti kuo aukščiausią kokybės ir saugumo lygį."

Jis pats kokybės kontrolę vadina Bionorica" centru, kadangi komanda dirba su daugybe skirtingų kompanijos departamentų. Registravimo skyriaus kolegoms reikalingi dokumentai, nuolatos tikrinami gamybos procesai, testavimo procedūros aptariamos su analizės vystymo skyriumi, pardavėjai laukia produktų laiku, o kūrimo departamentas kuria naujus procesus, preparatus, kurių saugumas turi būti užtikrintas nuo pat pradžios.

Daktaras Schuhbaumui teigia: „Mes dirbame kurdami kokybę, jos nesukuriame tiesiog ją tikrindami."

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai