Kad švenčių netemdytų negalavimai

Statistika rodo, kad per šventes greitoji kviečiama maždaug 2-3 kartus dažniau, ir dažnai dėl apsinuodijimų maistu ar alkoholiu. Gydytojai įspėja apie švenčių pavojus. Tačiau patarimai patarimais, bet realybė tokia, kad laikytis nurodymų paprastai nepavyksta. Ir pasiteisinimų rasti nesunku – tai šeimininkės įžeisti nesinori, tai raginimams sunku atsispirti. O sunegalavus, ir šventės nemielos. Taigi norime priminti apie naujovę, padedančią vaduotis nuo šventinių negalavimų.
 

Jei užvalgėte negero maisto


Turbūt ne vienas po ilgalaikio švenčių maratono yra pasižadėjęs kitais metais valgyti saikingai. Tačiau, atėjus šventėms, pasiryžimas dingsta, mišrainės, mėsa, pyragai, žuvis – viskas iš eilės papuola į mūsų skrandį. Deja, per šventes ne tik persivalgoma, bet dažnai ir apsinuodijama.
Suvalgius netinkamai paruoštų produktų, apsinuodijama ne tiek dėl juose esančių mikrobų, kiek dėl toksinų, kuriuos jie išskiria. Toksinai sukelia skrandžio gleivinės, žarnyno uždegimą, jie patenka į kraują, todėl gali apnuodyti visą organizmą, paralyžiuoti jo veiklą.
Paprastai Kalėdų šventėms maistas gaminamas iš anksto, ir ne tik dėl to, kad pagal tradicijas per Kalėdas dirbti negalima, bet ir todėl, kad šeimininkės nori daugiau laiko skirti artimiesiems, o ne stovėti prie puodų. Be to, švenčių maratonas ilgas, dažnai pagaminama per daug, o išmesti nesinori, taigi ir pošventiniu laikotarpiu valgomi maisto likučiai. Bet taupumas ne visada į naudą. Na, o jei dar pirkome produktą, kurio tinkamumo laikas buvo „ant ribos“, tai apsinuodijimo rizika ypač didelė.
Ypač pavojingas apsinuodijimas grybais, kurie yra vienas svarbiausių patiekalų per žiemos šventes.

 

Didysis negalavimų kaltininkas


Gaila, bet šventės neįsivaizduojamos be alkoholio. Tiesa, pagal tradicijas, Kūčių vakarą jo vartoti nedera, tačiau dažnas atsigriebia per Kalėdas. Jei pirmąją Kalėdų dieną leidžiame namuose, tai jau antrąją nesibaigia kelionės iš draugų pas draugus. Na, o ten ir pasivaišinama. Kartais per daug.
Mąstymo, suvokimo, judesių kontrolės praradimas, vėmimas, galvos skausmas, išsiplėtę vyzdžiai, kūno temperatūros kritimas – tik dalis apsinuodijimo alkoholiu simptomų. Norintieji išvengti apsinuodijimo alkoholiu turi jausti saiką, nemaišyti kelių rūšių svaigiųjų gėrimų. Labai blogas derinys grybai ir alkoholis, nes išsiskyrę grybų nuodai turi didesnį poveikį. Ypač pavojingas yra apsinuodijimas alkoholio surogatais, tokio apsinuodijimo ir komplikacijos būna sunkesnės.


 

Ko griebtis?


Efektyvi pagalba apsinuodijus maistu – ne tik skysčiai, bet ir tradicinėmis jau tapusios anglies tabletės, žmonių tiesiog vadinamas „angliuku“. Aktyvina anglis priskiriama enterosorbentams.
Enterosorbentai – tai medžiagos, kurios pagreitina ir palengvina toksinų pašalinimą iš organizmo natūraliu būdu, todėl daug greičiau pagerėja savijauta ir pasveikstama. Norint pasiekti efektą, reikia išgerti kone saują aktyvintosios anglies tablečių, o neretai, jeigu jos nesusmulkinamos, neduoda laukiamo rezultato, dirgina skrandį. Specialistai siūlo naują galimybę – didelės dispersijos silicio dioksido tabletes, arba vadinamąją BALTĄJĄ ANGLĮ. Tai naujos kartos modernus ir šiuolaikiškas unikalių savybių turintis enterosorbentas, ekonomiškai pagrįsta ir kokybiška alternatyva įprastai juodai aktyvintajai angliai.
BALTOSIOS ANGLIES sudėtyje esančio silicio dioksido veiksmingumas stulbinamas: mikrobų ji gali sugerti iki 100 mlrd. viename grame, baltymų toksinų, kurie susidaro skylant baltymams žarnyne, dešimt kartų daugiau nei kiti serbentai. Svarbu tai, kad organizmui naudingų maisto medžiagų, vitaminų ir mineralų silicio dioksidas neadsorbuoja. BALTOJI ANGLIS gali padėti apsinuodijus ne tik maistu, bet ir alkoholiu, vaistais pesticidais sunkiaisiais metalais ir kitais nuodais.
Skirtingai nei anglies sorbentai, kurie sulėtina išmatų judėjimą per žarnyną ir sukelia skysčių sutraukimą, o dėl to sumažėja išmatų drėgnumas, silicio dioksidas stimuliuoja motoriką, prisideda prie žarnyno turinio pašalinimo ir išmatų masės drėgmės.
BALTĄJĄ ANGLĮ reikėtų vartoti mažiausiai valandą iki valgio, užsigeriant tabletes vandeniu. Pasisavinimo efektyvumas padidėja, kai tabletės susmulkinamos ar sukramtomos, tačiau to daryti nebūtina. Be to, tabletės gerai tirpsta vandenyje, todėl, norint jas galima vartoti ištirpinus stiklinėje vandens. Beje, galite ir patys tuo įsitikinti, atlikdami eksperimentą ir palygindami įprastosios aktyvintosios anglies ir BALTOSIOS ANGLIES tirpumą. Į vieną stiklinę įdėkite aktyvintosios anglies tabletę, į ir kitą – BALTOSIOS ANGLIES ir pamatysite, kad skirtumas – akivaizdus.
BALTOSIOS ANGLIES tabletes galima vartoti vaikams nuo 3 metų amžiaus, vartojimo rekomendacijos yra nurodytos ant produkto pakuotės.
Ir dar. Nesunkiai apsinuodijus ir blogumui praėjus, nereikėtų skubėti mėgautis gardesniu maistu. Reikėtų vengti daug ląstelienos turinčių aštrių, rūgščių, riebių, saldžių ar pieninių maisto produktų, galinčių suerzinti nespėjusio atsigauti skrandžio.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai