Kaip tinkamai pasirūpinti savo rankomis

Rankos – tai mūsų vizitinė kortelė. Sakoma, kad rankų išvaizda gali negailestingai išduoti tikrąjį moters ar vyro amžių. Rankų oda kasdien patiria daugybę išbandymų – nuo dažno plovimo vandeniu ar šalto ir karšto oro poveikio iki kenksmingų cheminių medžiagų ekspozicijos. Rankos svarbios ne tik kasdieninėms užduotims atlikti, bet ir mūsų bendravimui, nes jos turi itin didelį vaidmenį kūno kalboje. Kartais rankos pasako daugiau už lūpas ar akis – naudojame jas išreikšdami emocijas, sveikindamiesi su kolegomis ar apkabindami mums brangius asmenis. Pasirūpinkime savo rankų oda ir nagais – didesnis pasitikėjimas savimi ir geresnė savijauta tuomet bus garantuota. 

 

Būtinai apsaugokite rankas nuo žalingo aplinkos poveikio

Valydami namus ir dirbdami kitus buities darbus, pavyzdžiui, plaudami indus, būtinai mūvėkite gumines pirštines. Jos padės apsaugoti jautrią rankų odą nuo žalingo cheminių medžiagų poveikio. Nepamirškite, kad rankų odai žalingas ir šaltis bei ultravioletiniai spinduliai. Žiemą naudokite apsauginį kremą nuo šalčio, kurio sudėtyje nebūtų arba būtų tik labai mažas kiekis vandens, o vasarą nepamirškite apsauginiu kremu nuo saulės kruopščiai ištepti ir plaštakų odos. Mūvėkite pirštines ne tik tada, kai šalta, bet ir kai labai vėjuota – vėjas gali nugairinti itin jautrią rankų odą, ypatingai, jei į lauką išėjote su šlapiomis rankomis. Patariama mūvėti natūralių pluoštų pirštines, pavyzdžiui, rudenį tinkamesnės medvilninės pirštinės, o žiemą – vilnonės pirštinės. Odinės ir sintetinės pirštinės rankų nuo šalčio gali ir neapsaugoti. 

 

Pamaitinkite rankas kremu

Rankų odą labai sausina dažnas jų plovimas, ypatingai karštu vandeniu, taip pat sausas patalpų oras, minėtosios cheminės medžiagos, kitos nepalankios aplinkos sąlygos. Derėtų nepamiršti rankų odą keletą kartų per parą patepti drėkinamuoju kremu. Kiekvieną vakarą kruopščiai patepti švarią rankų odą riebesniu arba odos regeneraciją skatinančiu kremu turėtų tapti įpročiu – per naktį rankų oda atsigautų, greičiau užgytų įvairūs odos pažeidimai ir įdrėskimai, oda taptų minkštesnė. Riebesnis rankų kremas rekomenduojamas ir senstančiai rankų odai. Atraskite sau tinkamiausią rankų kremą ir su malonumu jį naudokite kaip galima dažniau. 

 

Reguliariai nušveiskite rankų odą

Kad rankų oda atsinaujintų ir geriau pasisavintų kremuose ir rankų kaukėse esančias medžiagas, būtinai ją reguliariai nušveiskite. Švelniai šveičiant rankų odą pasišalina negyvos ląstelės, oda tampa švelnesnė ir gyvybingesnė. Yra specialių rankų odos šveitiklių, tačiau puikiausiai tiktų ir jūros druska ar kavos tirščiai. Švelniai patrinkite plaštakų odą iš abiejų pusių (prieš tai rankas galite porą minučių palaikyti šiltame vandenyje), nusausinkite minkštu rankšluosčiu ir ištepkite mėgstamu rankų kremu. Rankų oda taps pastebimai švelnesnė, todėl verta šią procedūrą kartoti reguliariai, pavyzdžiui, kas dvi savaites. Beje, jeigu rankų oda pažeista, kamuoja įvairūs dermatitai, tuomet šveisti negalima, būtina išgydyti esančius odos pažeidimus. Jeigu rankų oda nuolat trūkinėja ir pažeidimai ilgai negyja, tuomet būtina kreiptis į specialistą. 

 

Palepinkite rankų odą kaukėmis

Kaukėmis verta palepinti ne tik veido, bet ir rankų odą. Kosmetikos parduotuvėse ir vaistinėse gana didelis specialių rankų kaukių pasirinkimas, dažnai pridedamos ir tam pritaikytos pirštinės. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad rankas galima palepinti ir namuose pagamintomis rankų kaukėmis. Itin veiksminga yra avokadų ir alyvuogių aliejaus kaukė rankoms. Minkštą, išnokusį avokadą reikia nulupti, iki vientisos masės sutrinti jo minkštimą, įpilti du valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus (tiktų ir kitoks, pavyzdžiui, nerafinuotas argano ar sezamų aliejus). Gautą mišinį  išsukite iki vientisos masės ir tepkite ant rankų odos. Tuomet apsukite rankas maistine plėvele arba uždėkite gumines pirštines, palaikykite iki 20 minučių. Nuplauti rankas reikia vos šiltu vandeniu, rekomenduojama papildomai ištepti kremu. Tikrai džiaugsitės švelnia ir atsigavusia rankų oda. Galite šią kaukę naudoti ir keletą kartų per savaitę, bet būtų gerai atsiminti rankas papildomai palepinti bent kas dvi savaites. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai