Jūros druskos nauda sveikatai

Druska yra vienas iš cheminių junginių rūšių. Ji sudaryta iš priešingą elektros krūvį turinčių anijonų ir katijonų. Druskos susidaro vykstant įvairioms cheminėms reakcijoms tarp skirtingų savybių medžiagų, pavyzdžiui, rūgšties ir bazės ar rūgšties ir metalo. Visame pasaulyje druskų yra daugybė rūšių, tačiau ypatingai didele nauda sveikatai pasižymi jūros druska.

Jūros druska išgaunama iš jūros vandens jį garinant. Toks druskos išgavimas yra pats seniausias, tik vėliau žmonės druską pradėjo kasti kasyklose. Beje, iškasamos druskos kilmė taip pat yra jūrinė, mat anksčiau daugiau planetos paviršiaus dengė vanduo. Daugiausiai jūros druskos išgaunama iš Negyvosios jūros ir Atlanto vandenyno vandens. Pagrindinis jūros druskos komponentas yra natrio chloridas (NaCl), tačiau norint, kad jūros druska būtų tinkama maistui, reikia ją papildomai išvalyti nuo pašalinių druskų, kurios organizmui nėra naudingos ir gali būti netgi žalingos. Gryna jūros druska pasižymi dezinfekuojamosiomis savybėmis, todėl plačiai panaudojama medicinoje ir grožio industrijoje.

Jūros druskos sudėtis ypatingai turtinga. Priklausomai nuo to, kur ir kaip buvo išgauta jūros druska, jos kokybinė ir kiekybinė sudėtis gali šiek skirtis, tačiau dažniausiai išlieka panaši. Jūros druskoje randama šių teigiamo krūvio jonų (katijonų): natrio, magnio, kalio, kalcio, geležies, mangano ir kitų. Taip pat gausu ir neigiamo krūvio jonų (anijonų): chlorido, karbonato, bromido, sulfato, jodido ir kitų. Galima drąsiai teigti, kad jūros druska yra neįtikėtinai turtinga įvairiais cheminiais elementais.

Palankus jūros druskos poveikis sveikatai žinomas jau nuo senų senovės. Pastebėta, kad darbininkai, dirbantys druskų kasyklose, labai retai arba visai neserga kvėpavimo takų ligomis. Šiuo metu jūros druska plačiausiai vartojama kvėpavimo takų ir plaučių ligų gydymui bei profilaktikai. Jūros vanduo tinkamas viršutinių kvėpavimo takų (nosies landų) higienai ir gerklės skalavimui. Jūros druska padeda apsisaugoti nuo peršalimo ir įvairių infekcinių susirgimų, ypatingai šaltuoju metų laiku. Pastebima, kad ši naudinga druska sumažina alerginių susirgimų tikimybę, tinka alergijų profilaktikai. Labai seniai žinoma, kad jūros druska turi teigiamą poveikį odai, padeda išgydyti ar išvengti tokių odos susirgimų, kaip dermatitas, egzema, sumažina jaunatvinių spuogų pasireiškimą, skatina odos regeneraciją, suteikia jai gyvybingumo. Jūros druska dažnai naudojama šveisti odai, taip pat pastebimai stiprina silpnus nagus, nes sudėtyje gausu jų augimui ir tvirtumui reikalingų mineralų bei mikroelementų. Teigiama, kad jūros druska padeda atsipalaiduoti, sumažinti patiriamą stresą ir nerimą – tinka jūros druskos vonios visam kūnui ir druskos vonelės kojoms. Jūros druska praturtintos vonios ir vonelės itin naudingos: mažėja audinių pabrinkimas, atsipalaiduoja raumenys, pasitraukia nervinė įtampa ir per dieną patirtas nuovargis.

Jūros vanduo ypatingai pasitarnauja gydant slogą. Ne paslaptis, kad apsauginė nosies funkcija žmogui yra labai svarbi: sveika nosies gleivinė filtruoja įkvepiamą orą, sulaiko mažas daleles ir nepageidaujamus svetimkūnius, pavyzdžiui, dulkes ar žiedadulkes. Kitos svarbios nosies funkcijos yra sušildyti ir sudrėkinti įkvepiamą orą, prieš jam patenkant į gilesnius kvėpavimo takus ir plaučius. Šios svarbios apsauginės nosies funkcijos sutrinka žmogui peršalus, susirgus infekcinėmis ar virusinėmis ligomis (pavyzdžiui, gripu), kai nosis užsikemša ir atsiranda nemalonus nosies užgulimas, gleivinės paburkimas bei sloga. Quixx sudėtyje yra natūralaus jūros vandens iš Atlanto vandenyno, kuris padeda sumažinti varginantį nosies užgulimą ir gleivinės paburkimą, taip atkurdamas normalų kvėpavimą ir kitas svarbias apsaugines nosies funkcijas. Quixx yra hipertoninis tirpalas, tiekiamas patogiose nedidelėse talpyklėse ir pritaikytas purkšti tiesiai į nosį. Tai visiškai natūrali priemonė, padedanti išsaugoti sveiką nosies gleivinę, nesukelianti pripratimo ir sudėtyje neturinti sveikatai žalingų konservantų.

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai