Vyrų klimaksas: kaip jį palengvinti?

Statistikos duomenimis, 2005 m., palyginti su 1900 m., vyresnių nei 65 vyrų metų, padaugėjo 7 kartus, o vyresnių negu 85 metų – net 31 kartą. Žmogui senstant, mažėja lytinių hormonų kiekis, o tai pasireiškia tam tikrais simptomais. Moterims šis laikotarpis vadinamas menopauze, vyrams – andropauze. Apie vyriškojo klimakso problemas bei jo palengvinimo būdus kalbamės su Medicinos centro „Neuromeda“ psichiatre-psichoterapeute Zita ALSEIKIENE ir Kauno medicinos universiteto onkologijos ligoninės gydytoju urologu Dainiumi KANIUŠU.
 

Vyrams (skirtingai nei moterims) lytinių hormonų kiekio sumažėjimas ir reprodukcinės funkcijos susilpnėjimas nepasireiškia staigia. 30–40 metų vyrams testosterono kiekis kasmet sumažėja 1–2 proc., 50–70-mečiams jo tėra pusė to kiekio, kuris yra sveiko 25-rių metų jaunuolio organizme! Laipsniškas vyriškų hormonų mažėjimas yra laikomas normaliu procesu.
To paties amžiaus vyrams testosterono kiekis gali skirtis – tai priklauso nuo genetikos, kūno sandaros, gyvenimo būdo, žalingų įpročių, gretutinių ligų. Pavyzdžiui, sergant cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, išemine širdies liga, testosterono kiekis yra 10–15 proc. mažesnis negu to paties amžiaus sveiko vyro.
 

Vyrų negalavimai, kai mažėja vyriškojo lytinio hormono testosterono


Pirmiausia atsiranda šlapininės ir lytinių organų sutrikimų, kurie pasireiškia lytinio potraukio, apvaisinimo galimybės susilpnėjimu, dažnu šlapinimusi, orgazmo nebuvimu bei erekcijos sutrikimais.
Klimakteriniu periodu vyrai gali jausti karščio priepuolius, nervinio pobūdžio širdies skausmus, arterinio kraujo spaudimo svyravimus, galvos svaigimą ar oro trūkumą. Gali netikėtai parausti veidas, kaklas ar viršutinė krūtinės dalis. Taip pat vargina padidėjęs dirglumas, greitas nuovargis, susilpnėjusi atmintis, dėmesio koncentracija, nemiga, depresinės nuotaikos. Pastebimai keičiasi ir kūnas: sumažėja raumenų masė, jėga, kaulų tankis, plonėja oda, greičiau auga antsvoris.
Deja, vyrai nėra pratę skųstis klimakso simptomais.
 

Kai vyrui per 40


Apie vyrus po keturiasdešimties metų sakoma: „Žilė galvon, velnias uodegon“.
Psichologai nemano, kad tai yra tiesiogiai susiję su hormonų kiekio mažėjimu. Dėl andropauzės pasireiškia daugelio išvardytų psichikos sutrikimo simptomų, bet tai niekaip nėra susiję su vyro elgesiu. Kiekvienas žmogus pats už jį atsakingas, tai priklauso nuo vertybių skalės, moralės, gyvenimo stiliaus, jausmų artimiesiems.


40–45 metų (kartais ir vėliau, po 50-ties) tiek vyrai, tiek moterys įvertina tai, kas pasiekta gyvenime, lygina pasiekimus su jaunystės svajonėmis ir dažnai skaudžiai supranta, kad to, kas buvo nukeliama į ateitį ir apie ką buvo svajojama, jau niekada nebebus. Tai vadinama „gyvenimo vidurio“ krize.
Mažėja fizinės jėgos, gęsta gyvenimo energija ir seksualinis patrauklumas, ir suvokiama, kad tai jau nėra laikina. Ši žinia – didelė psichologinė trauma. Ypač sunku yra tiems, kurių didelės ambicijos pranoko jų realias galimybes. Jie bet kuria kaina kabinasi į jaunystę ir neretai būtent jauna partnerė padeda vėl pasijusti patraukliam, jaunatviškam.
 

Kuo galima padėti?


Gana dažnai padeda psichologinis suvokimas: „Tai ne liga, ir nėra jokio reikalo gydytis“. Kai suprasite, kas vyksta, pasijusite geriau. Juk kiekviena gyvenimo atkarpa turi ir gerų dalykų. Laikas susitaikyti su savimi, nesigraužti dėl neįgyvendintų planų. Moteris šiuo nelengvu gyvenimo periodu turėtų stengtis suprasti vyrą, jo išgyvenimus, padėti suprasti save. Dvasinis suartėjimas galėtų tapti savotiška naujo gražaus šeimyninio gyvenimo pradžia.
Aišku, jei namuose vis tiek užverda ginčai ir nesutarimai, niekada nevėlu kreiptis pagalbos į psichologą ar psichoterapeutą.
Kai klimakso simptomai yra stiprūs, siūloma pakeičiamoji hormonų terapija.
 

Vyrų siaubas – prostatos išvešėjimas


Dėl minėtojo androgenų ir estrogenų pusiausvyros sutrikimo pusei vyrų, kurie sulaukia 45–60 metų, pasireiškia priešinės liaukos (prostatos) išvešėjimas, vadinamas gerybine prostatos hiperplazija (GPH).
Progresavus ligai, kai prostata užspaudžia šlapimo takus, sutrinka šlapimo nutekėjimas, gali plėstis šlapimtakiai, inkstų geldelės, todėl pažeidžiami inkstai. Neretai išsivysto šlapimo takų infekcinės ligos (inkstų, šlapimo pūslės uždegimas), šlapimo pūslėje formuojasi druskų nuosėdos, gali susidaryti akmenys. Dar vėliau gali pasireikšti inkstų funkcijos nepakankamumas. Todėl labai svarbu ligą laiku diagnozuoti. Vyrams, vyresniems nei 50 metų, būtina profilaktiškai lankytis pas urologą pasitikrinti prostatos būklę.
Dažniausi prostatos išvešėjimo simptomai:
- dažnesnis šlapinimasis, ypač naktį,
- susilpnėjusi šlapimo srovė,
- sunkiau pradėti šlapintis,
- nevisiško pasišlapinimo jausmas,
- lytinės funkcijos sutrikimai
 

Gydymas augaliniais preparatais


Prostatos išvešėjimas gydomas vaistais ar atliekant operaciją.
Jei diagnozuota pradinė ligos stadija, sėkmingai gydoma augaliniais preparatais. Augaliniai vaistai pasižymi tuo, jog labai retai sukelia šalutinių poveikių ir gali būti sėkmingai vartojami ilgą laiką . Remiantis moksliniais tyrimais sukurtas vaistas Prostamol uno. Jis pagerina šlapimo nutekėjimą, sustiprina šlapimo srovę, rečiau reikia keltis naktį, pagerėja lytinė funkcija.
Svarbu žinoti, kad prostatos išvešėjimas yra lėtinė liga, todėl ir jos gydymas ilgalaikis. Dėl šios priežasties Prostamol uno vartojama po vieną kapsulę per dieną ne mažiau nei 3–6 mėnesius (geriau 6–12 mėnesių), vėliau kursas kartojamas. Būklė pagerėja jau po 3–4 savaičių.
Labai svarbu prostatos hiperplazijos gydymu susirūpinti dar esant pradinėms ligos stadijoms, kai dar veiksmingas ilgalaikis gydymas augaliniais preparatais.
Sunkesnės ligos formos gydomos cheminiais preparatais. Tai receptiniai vaistai, jų paskiria urologas.
Jei gydyti pradedama ligai progresavus, gali prireikti ir operacijos. Operacijos metu daromas pjūvis per priekinę pilvo sienelę arba be pjūvio pro šlapimo kanalą pašalinama išvešėjusi prostatos dalis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

ECKA
2009-11-24 14:15
Prostamolis gal ir padėjo,bet jo pavartojus vistiek atsirado prostatitas,pasakiau gydytojui tai jis nutylėjo ir priraše kitų vaistų.perskaičiau iš ko jis pagamintas,ogi iš moliūgų sėklų,ir žinot ką?nusiperku jų{išlukštentų}05kg ir valgau.Skanu ir sveika.Kolkas jaučiuosi gerai.Ir su seksu gerai.Beje man 54m.Pabandykit.
Jonas
2009-10-18 11:56
Man nuo prostatos isvesejimo labai padejo Peponen vaistas, jo deka dingo naktinis slapinimasis, bei pilvo apacioj maudimas.
Deima
2009-05-08 08:10
Pritariu, kad šiaisp laikais, norim mes to ar ne, esam savotiškos reklamos aukos. Bet nebūkim avinų banda - visada reikia vadovautis savo galva. Mes irgi iš pradžių skeptiškai į prostamolį žiūrėjom, bet vyras nusprendė pabandyti, nes jau buvo nebeįmanoma, prostastos bėdos labai gadino gyvenimą - jam ypač nemalonus buvo nevalingas šlapinimasis ir pojūtis, kad visą laiką oūslė pilna. Na, pabandė ir kaip reta dėl reklamuojamų produktų - šis preparatas jam buvo tikras išsigelbėjimas. Ir dėl šlapimo, ir dėl galbūt su ”klimaksu” susijusių problemų, to vadinamojo vyriškumo susilpnėjimu. Tiesa, jis vartoja tuos vaistukus tik mėnesį, bet jau jei tokia pažanga, manau, atlaikysim frontą:)
rita
2009-03-25 11:05
nezinau moterys,kiek cia reklamos kiek ne,bet maniskis irgi geria ta prostamol ir sako,kad dabar jau daug geriau sekasi tualete:)o mano namuose vistiek neisvengiamai pilna tos reklamos,nes mes ir Ariel,ir Wanish,ir Paulig,ir Espumisan,ir Fastum gel ir dar bala zino kiek reklamuojamu dalyku perkam.Vistiek net is reklamuojamu issirenki sau tinkamiausia.Jei vyrui tikrai sveikatele nuo prostamolio sparciai gereja,man tai ir svarbiausia.
grima
2009-03-20 17:20
kai kurie komentarai skamba, kaip uzsakyta reklama. Ar is tiesu prostamolis toks geras?
Danguole
2009-03-16 17:56
Reikia kartu isgyventi si laikotarpi.Kad savijauta butu geresne,mityba reguliuoti,vengti riebaus maisto.O Prostamol tokiam amziuj ir profilaktiskai gerai vartoti,nes padeda issaugot lytine funkcija,kas labai svarbu tarpusavio santykiams.
Virga
2009-03-13 09:51
Pasitikrinti butina laiku,kad liga neprogresuotu.Kai maniskiui prasidejo mineti simptomai,tai nelaukiant leke pas gydytojus.Vyras irgi gere Prostamoli ir savijauta zymiai pagerejo.Gydytojas rekomendavo pagerti kuo ilgiau, kad susinormalizuotu viskas.
KIPRAS
2009-02-19 18:52
Su klimaksu susilpneja ir vyru organizmas.Kai perlipau per 45 prasidejo visos bedos.Pradejo kankinti nemiga naktymis daznasir nevalingas slapinimasis. Nelabai kreipiau demesi, o pas gydytoja visai nenorejau.Zmona pamate, kad man yra blogai ir nupirko prostamol uno. Liepe pazadeti, kad vartosiu vaistus, o jeigu nepades turesiu eiti pas gydytojus.
Jonas
2009-01-29 19:57
Taip taip vyre, prostamolis tikrai veiksmingas. O tu dar netikėjai?
Atrodo, kad papasakojai mano istoriją :) Nebera man ką ir rašyt
VYRAS
2009-01-28 14:50
Mane irgi kankino nemiga ir daznas slapinimas ir santykiai su drauge nekokie tapo :(. Per reklama pamaciau PROSTAMOL, kaip i puodeli pataikyti :):). Netikejau, bet pasirodo veiksmingas.
Mylinti žmona
2009-01-16 00:20
O mano vyras niekaip nenueina pasitikrinti. Kad ir kaip jį kamavo skausmai, nemiegojo naktimis, tačiau nusipirko Prostamol uno, kur per teliką reklamuoja, ir dabar patenkintas. Ligos simptomų nei kvapo, o jis patenkintas, kad vėl pavyko išvengti susitikimo su urologu
patyres
2009-01-13 23:49
daznas ir skausmingas naktinis slapinimasis priverte nueiti pas urologa. tyrimai parode, kad prasidejusi prostatos hiperplazija.reklamoje per televizija parodyta reklama paskatino pasirinkti butent si aprasyta vaista Prostamol
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai