Kai ištirpsta pasaulis ir krenti į bedugnę

Prancūzijos seksologai teigia, kad moterys, patiriančios orgazmą, šypsosi vos ne tris kartus dažniau nei tos, kurios šio jausmo neišgyvena. Ką žinome apie moters orgazmą? Kodėl jis toks svarbus lytiniame gyvenime? Ką daryti, kad kuo daugiau moterų patirtų šį nuostabų jausmą? Apie tai kalbamės su Lietuvos seksologų draugijos pirmininku gydytoju urologu Robertu Adomaičiu.
 

Kiek žinoma, moterys – bene vienintelės moteriškos giminės būtybės, patiriančios orgazmą. Kas tai yra?Ar moterų orgazmas „sudėtingesnis“ nei vyro, kaip kartais teigiama?


Orgazmas – emocinė būklė, t.y. mūsų sąmonės produktas. Šis apibrėžimas tinka tiek vyro, tiek moters orgazmui apibūdinti. Visuomenės nuomonė, kad vyro orgazmas yra paprastesnis, susiformavo dėl to, kad vyro lytinio sujaudinimo cikle sėklos išsiveržimas (ejakuliacija) yra labai tampriai susijęs su orgazmo pojūčiu. O moters galimybė patirti orgazmą labai priklauso nuo jos emocinės būklės, temperamento, fantazijos, lytinės patirties, atsipalaidavimo. Manau, kad moteriškas orgazmas nėra „sudėtingesnis“ nei vyriškas.

 

Kas vyksta žmogaus organizme orgazmo metu?


Orgazmo metu kūne vyksta tam tikri fiziniai ir emociniai procesai. Pojūčiai, kurie išgyvenami orgazmo metu, yra apibūdinami labai įvairiai. Svarbiausi yra tai, kad orgazmo metu tiek vyras, tiek moteris jaučia nevalingus ritmiškus raumenų susitraukimus tarpvietės ir lytinių organų srityje, taip pat patiria stiprią emocinę iškrovą.
Mokslininkai jau daug metų tyrinėja, kaip orgazmas paveikia smegenis. Kol kas žinoma tik tiek, kad tokioje būsenoje smegenų veikla suaktyvėja.
 

Nuo ko priklauso orgazmo stiprumas, trukmė? Ar turi įtakos patyrimas, amžius, sekso technika?


Orgazmo kokybės kriterijai labiausiai susiję su individualiais emociniais potyriais. „Kokybišką“ orgazmą lemia teigiamas nusiteikimas prieš lytinius santykius ir jų metu – atsipalaidavimas, džiugios emocijos, jauki atmosfera, jaudinantys kvapai, seksualūs rūbai. Labai svarbus yra savo ir partnerio kūno ir reakcijų į glamones pažinimas, t.y. lytinė patirtis. Kalbant apie partnerių amžių ar sekso techniką, tai tikrai nevaidina pagrindinio vaidmens...
 

Teko girdėti, kad besimasturbuodama moteris geriau pažįsta savo kūną, todėl lengviau patiria orgazmą? Kokia jūsų nuomonė?


Tikrai taip, nes moteris, dirgindama savo lytinius organus, žino veiksmingiausius savęs stimuliavimo būdus: dirginimo būdą, greitį, ritmą, spaudimo ar glostymo stiprumą ir pan. Savo kūną pažįstanti ir seksualinį sujaudinimą galinti stimuliuoti moteris turi daugiau galimybių paaiškinti partneriui, ko ji pageidauja lytinio suartėjimo metu. Masturbacija šiuo atveju yra geras savo kūno pažinimo būdas.
Vyro pastangos ir glamonės gali būti mažiau efektyvios, kai jis nejaučia ar nesupranta moters reakcijų, nežino priimtiniausių partnerės erogeninių zonų dirginimo būdų.
 

Kaip pasiekti, kad abu partneriai patirtų orgazmą vienu metu? Apskritai ar tai realu?


Orgazmas kartu – tai labiau masinės informacijos priemonių suformuotas idealaus lytinio akto įvaizdis. Dažniausiai tai galime matyti filmuose ir skaityti apie tai bulvariniuose romanuose. Deja, realiame gyvenime tai pasitaiko gana retai.


Esminis dalykas šiuo atveju yra partnerių sutarimas ir sugebėjimas abiem pasitenkinti lytinių santykių metu. Visi būdai ir formos, kurie priimtini abiem, yra normalūs ir teisingi. Lytiniame akte sąmoningai ir atsakingai turi dalyvauti tiek vyras, tiek moteris, abu turėtų stengtis kuo labiau patenkinti partnerį (suteikti kuo didesnį lytinį malonumą) ir patys patirti pasitenkinimą. Jei abu partneriai patenkinti, tai skirtingu metu pasiektas orgazmas nesukelia jokių problemų.
 

Kodėl jaunos ar net daug metų santuokoje pragyvenusios moterys nežino, kas yra orgazmas?


Pagal anoniminės apklausos duomenis, net iki 30 proc. lytiškai aktyvių moterų gyvenime nėra patyrusios orgazmo. Aišku, kiekvienas atvejis yra skirtingas. Tačiau dažniausia tai lemia menkas tiek vyrų, tiek moterų lytinės funkcijos fiziologijos išmanymas, savo kūno nepažinimas, įvairios psichologinio pobūdžio problemos. Įdomu tai, kad dalis moterų, nepatiriančių orgazmo, yra visiškai patenkintos savo lytiniu gyvenimu, ir yra nemažai moterų, kurios patiria orgazmą, tačiau nėra juo patenkintos.
Kartais sakoma, kad orgazmas pirmiausia įvyksta galvoje.
Taip, ir moters, ir vyro orgazmas įvyksta „galvoje“. Norėčiau paminėti labai išraiškingą pavyzdį – vyrus, kuriems dėl vėžio yra pašalinta prostata. Manote, kad jų lytinis gyvenimas pasibaigė? Labai klystate. Jei toks vyras išlieka lytiškai aktyvus, tai jo orgazmas paprastai išlieka nepakitęs, nors jis ir nebegali patirti sėklos išsiveržimo (nes nebeturi prostatos).
 

Kodėl kai kurios moterys per meilės aktą patiria net kelis orgazmus? Nuo ko tai priklauso?


Mokslinio paaiškinimo apie dauginio orgazmo reiškinį kol kas dar nėra. Tačiau atlikti moksliniai stebėjimai leidžia manyti, kad orgazmo būsena moters smegenyse išlieka kiek ilgiau, o būtent tai gali lemti banguojantį seksualinio sujaudinimo pojūtį. Be abejonės, emocinė moters būsena šiuo metu suvaidina lemiamą vaidmenį.
Vyrams, patyrus ejakuliaciją (ir kartu orgazmą), dažniausiai greitai atsiranda seksualinio sujaudinimo slopinimas, todėl tolesnė seksualinė stimuliacija tam tikrą laiką (refrakterinis periodas) nesulaukia atsako smegenyse.
 

Kiek veiksminga vadinamoji „sūpynių“ technika?


Apie 95 proc. moterų patiria klitorinį orgazmą, o 5 proc. – orgazmą pasiekia makšties stimuliacijos metu. „Sūpynių technikos“ esmė yra klitorio ir G taško makštyje stimuliavimas pakaitomis. Iš pradžių partneris glamonėja klitorį (beveik iki orgazmo), vėliau G tašką ir makštį apskritai, vėliau grįžta prie klitorio.
Kita vertus, moters lytinių organų anatomijos tyrimai nepatvirtino, kad mistinis G taškas egzistuoja – makšties priekinės sienelės struktūra visame ilgyje yra tolygi. Tad klausimas lieka tolimesniems apmąstymams.
„Sūpynių“ technika turi daugiau emocinį poveikį dėl to, kad lytinės sueities metu partneriai neskuba. Vaginaliniu orgazmu dažniausiai vadinamas orgazmas, kuris patiriamas varpai esant makštyje, bet daugeliu atveju toks orgazmas įvyksta dėl tiesioginės ar netiesioginės klitorio stimuliacijos.
 

Ko dažnai nesupranta vyrai?


Tiek vyras, tiek moteris nesąmoningai myli partnerį (ir lytinių santykių sferoje) taip, kaip nori būti mylimi patys. Deja, lietuvių kultūroje nuo seno susiformavusios tradicijos, kurios menkai skatina berniukų ir vyrų empatijos jausmą (jautrumo, įsiklausimo, paramos kito žmogaus išgyvenimams). Todėl moterys neretai susiduria su vyrų nesugebėjimu suvokti moters poreikių įvairiose gyvenimo srityse, ypač lytiniame gyvenime. Vyrai neretai net neįsivaizduoja, kaip svarbu moteriai yra meilės žaidimai, ilgos glamonės, kurių metu ji aiškiai suvokia ir pajaučia, kiek yra brangi, mylima, viliojanti.
 

Ar gerai, iš medicininės pusės, jei meilės metu yra „per stipru“? Kokiais atvejais didelis orgazmas gali būti pavojingas? Ar galima, patyrus per stiprų orgazmą, mirti?


Kai kurie žmonės orgazmo metu trumpam netenka sąmonės, yra atvejų, kai orgazmo metu pykina. Esant širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimų, audringi lytiniai santykiai gali sukelti savijautos pablogėjimą. Juk lytinis aktas – tai fizinis ir emocinis krūvis, kuris sunkina širdies veiklą, pakelia kraujo spaudimą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai