Kai pradeda kalbėti kortos

„Manau, kad šiuo metu įvairūs burtai, pranašystės žiniasklaidoje labai sureikšminami, pateikiami beveik kaip vertybė,“ – teigia psichologė-psichoterapeutė Loreta DIELIAUTIENĖ. Bet taip toli gražu nėra. Gyvenimo praktika rodo, kad dažnai burtai žmonėms atneša tik chaosą, nerimą ir papildomus sunkumus.
 

Noras kontroliuoti ar sunkumai priimant sprendimus?


Anot psichologės, pirmiausia reiktų kalbėti apie poreikį, kodėl mums tų burtų reikia. Specialistės manymu, toks poreikis gali kilti dėl kai kurių sunkių emocinių būsenų: stipraus nerimo, streso, vidinio nesaugumo ir įtampos jausmų, įvairių baimių. Taip pat poreikis ieškoti burtų pagalbos gali būti susijęs su noru pačiam geriau kontroliuoti situaciją, su sunkumais toleruoti neapibrėžtumą.
Mums atrodo, kad žinodami galime geriau valdyti situaciją ir kartais pamirštame, jog vis dėlto yra nemažai dalykų, kurie nuo mūsų nepriklauso, kuriuos reikia tiesiog priimti. Galime tik pripažinti, kad daug kur esame bejėgiai, ir turėtumėme atskirti, ką galime pakeisti ir ko negalime. „Vyraujant sampratai, kad, žinant tam tikrus dalykus, juos galėsime pakeisti, žmogus iš neapibrėžtumo, nesaugumo jausmo ieško, kas padėtų ir patartų, ką daryti,“ – teigia psichologė.

„Kitos priežastys, kodėl mums reikalingi burtai ir būrėjos, tai, matyt, nemokėjimas priimti sprendimų, nepasitikėjimas savimi bei sunkumai prisiimant atsakomybę,“ – teigia psichologė. Atrodo, kad kažkas kitas geriau žino, ką reikia dabar daryti, ir gali būti už tai atsakingas. Pasirinkimai gyvenime kartais būna sunkūs, ir tada žmonės eina pas būrėją. O kai kurie žmonės buriasi vedami tiesiog žmogiško smalsumo.
 

Kodėl mums reikalingi burtai?


• Siekiant pagerinti savo emocinę būseną.
• Norint kontroliuoti, valdyti situaciją bei jaustis saugiam žinant „ateitį“.
• Kad būtų lengviau priimti sprendimus.
• Iš smalsumo. 

Ko bijome, to ir sulaukiame, arba problema ne sumažėja, o išaugaVisų pirma, žmogus paprastai eina burtis norėdamas saugumo, bet dažnai burtai atneša dar daugiau nerimo. Žmogus laukia to, kas jam išpranašauta. „Žmogaus psichikai būdinga, kad, jei mes kažko bijome, galime patys to nejausdami elgtis taip, kad išprovokuosime tai, ko bijome...“ – teigia psichologė. Tai – elementarus psichikos dėsnis. Pvz., jei aš bijau, kad mane paliks, tai galiu lengvai pasąmoningai elgtis taip, kad kitam žmogui kils poreikis mane palikti, ir aš tada sakysiu – va, matai taip ir buvo (kaip buvo išburta).

Anot psichoterapeutės, ta negatyvi informacija labai dažnai ne išlaisvina, o įkalina – ji tarsi neleidžia gyventi dabartyje, neleidžia pasitikėti savimi ir gyvenimo vyksmu. „Aš tikrai nesiimu kritikuoti ar vertinti tų žmonių, kurie užsiima būrimais, bet jeigu mes kalbame apie burtų poveikį žmogui, tai reikia pripažinti, jog savo darbo praktikoje ne kartą susidūriau su žmonėmis, patyrusiais stiprų negatyvų burtų poveikį jų psichikai ar santykiams su artimais žmonėmis,“ – teigia psichologė.
Kartais žmonės tampa įtaresni ar net agresyvūs artimųjų atžvilgiu, nes buvo „išburta“ apie jų neištikimybę, blogus ketinimus, kartais žmonės laukia nelaimės, kurios data buvo nusakyta tiksliai. Netgi labai pozityvi informacija, kuri iš pradžių nuramina, vėliau gali sukelti stresą ar klaidinti, ypač jei žmogus nesulaukia tokio rezultato, kaip buvo išpranašauta.

Svarbu žinoti, jog, veikiant burtams, gali paaštrėti esamos žmogaus psichikos problemos ar net iškilti naujų: gali sutrikti miegas, sustiprėti įkyrios mintys ar veiksmai, sustiprėti paranojiškos mintys, kilti stiprios emocinės reakcijos, panikos priepuoliai ar net psichozės. Neretai žmonės tampa priklausomi nuo burtų, gali tiesiog paralyžiuotis jų valia, gebėjimas apsispręsti, prisiimti atsakomybę. Tuomet tampa nebeaiškios ir vertybės – kur paties žmogaus, kur įdiegtos burtų ar kažkokių pranašysčių. Taip į žmogaus pasaulį įnešama gana daug sąmyšio.

Priklausomybę nuo įvairių burtų padeda įveikti stiprios dvasinės vertybės. Jei žmogus tikintis, vis tiek jo pirmoje vietoje bus Dievas, pasitikėjimas juo, ir visi burtai ar kitos pranašystės prieš tai paprasčiausiai nublanks.

 

Būrėja – vietoj psichologo?Kita vertus, ėjimą pas būrėjas galima palyginti su ėjimu pas psichologą – tiek vienu, tiek kitu atveju žmogus ieško problemų sprendimo, kreipiasi, kai jaučiasi blogai. Tik pas būrėją žmogui lengviau, nes šis jį ir nuramins, ir paguos, pasakys viską tiksliai ką daryti. O, einant pas psichologą ar psichoterapeutą, vis dėlto reikia galvoti apie problemas, ieškoti jų sprendimo, apsvarstyti visus „už“ ir „prieš“. Tai – tik papildomas darbas. Todėl neretai daugeliui nueiti pas būrėją lengviau.

Burtų yra įvairiausių. Ne tik tokių „nekaltų“, kaip, pvz., ateities pranašavimas kortomis. Yra ir daug stipresnių, pvz., dvasių kvietimas prie žvakių šviesos. „Man tai atrodo be galo pavojingi žaidimai ir aš į tą sritį nelendu“, – teigia psichologė.
Tad išmokite patys rūpintis savimi ir surasti tai, kas iš tiesų padės pagerinti būseną ar rasti tinkamus problemų sprendimo būdus.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai