Nuovargį gali sukelti magnio trūkumas

Nuovargis suprantamas ir pateisinamas po didelio fizinio ar emocinio krūvio. Tačiau būna situacijų, kai nuovargis tampa nuolatinis, nors priežasties jam lyg ir nėra. Kai kuriais atvejais netgi rašoma diagnozė – lėtinio nuovargio sindromas. O dažniausiai nuovargio priežastys lieka neįvardijamos. Jūsų dėmesiui – dažnesnės nuovargio priežastys.
 

Ligos. Jei dėl nuovargio kreipsitės į šeimos gydytoją, jis greičiausiai paskirs jums daugybę tyrimų. Taip yra todėl, kad lėtinis nuovargis dažnai būna įvairių lėtinių ligų išraiška, pvz., dėl cukrinio diabeto, onkologinės ar lėtinės infekcinės ligos. Sergant organizmas eikvoja daugiau energijos. Todėl žmogus ima jausti nuolatinį nuovargį.
Neteisinga mityba. Kasdien reikėtų suvalgyti maždaug 400 g daržovių ir vaisių. Tikrai vertingos yra šviežios daržovės, augančios toje pačioje klimato juostoje, kur gyvename. Deja, Lietuvoje daržovės yra sezoninis produktas. O ir įvairove mūsų klimatas nelepina. Tad dažnai valgome tą patį maistą, nevengiame riebios mėsos, retai valgome žuvį ir košes, leidžiame sau pasmaguriauti saldumynais... Būtent dėl tokių neteisingų mitybos įpročių ilgainiui organizme atsiranda vitaminų ir mineralų stygius. Esant tam tikrų medžiagų trūkumui, gali kamuoti patys įvairiausi sutrikimai: prastai atrodanti oda, dažniau plakanti širdis ir, žinoma, nuovargis bei silpnumas.


Pritrūkus organizmo „energetiko“ magnio, taip pat imame jausti nuovargį. Šis elementas dalyvauja net 300 įvairių organizmo cheminių reakcijų. Magnis reikalingas tokiems svarbiems procesams kaip šie:
· energijai gaminti;
· naujų medžiagų sintezei;
· nerviniam impulsui perduoti;
· stresinėse situacijose.
Mūsų kūnui reikia magnio jonų, kad organizme susidarytų svarbi medžiaga – adenozintrifosfatas (ATF). Skylant šiai medžiagai, išsiskiria energija, ji naudojama organų ir raumenų veiklai užtikrinti. Jei kuriai nors sistemai tos energijos pritrūksta, mes jaučiame nuovargį.
Tyrimais nustatyta, kad trečdalis amerikiečių nuolat jaučia magnio stygių. Deja, duomenų iš Lietuvos neturime. Galima tik pagal tam tikrus gyvensenos niuansus įvardinti tuos, kuriems gali trūkti magnio. Tai:
· Valgantys mažai šviežių vaisių ir daržovių.
· Aktyviai sportuojantys.
· Turintys polinkį į kraujospūdžio didėjimą.
· Vyresnio amžiaus žmonės, dėl savo mitybos įpročių.
· Aktyviai gyvenantys paaugliai.
· Besilaukiančios moterys.
· Vartojančios kontraceptines tabletes. Kontraceptikai skatina greitesnį magnio pasišalinimą iš organizmo.
· Kasdien patiriantys stresą.
Gintaras Urbonas, GSK medicinos konsultantas: „Reikia pasirinkti tinkamiausią magnio preparatą“
Vaistinėse siūlau atkreipti dėmesį į Magvit – magnio preparatą, skirtą magnio trūkumui pašalinti. Kodėl jis ypač efektyvus? Nes jame esanti lengvai organizmo pasisavinama magnio laktato druska yra padengta specialiu Eudragit-L apvalkalu, kuris ištirpsta ne skrandyje, o žarnyne (t.y. ten, kur magnis ir pasisavinamas). Magnio preparatuose, kuriuose magnis neapsaugotas, dalis jo iššvaistoma pakeliui. Kitaip sakant, Magvit patenka kur reikia, todėl geriau veikia. Magvit yra nereceptinis vaistas, todėl jam keliami daug didesni efektyvumo ir saugumo reikalavimai. Dauguma kitų rinkoje parduodamų preparatų yra maisto papildai, kuriems tokių reikalavimų nėra.
Magvit tinka esant nuovargiui, silpnumui, rekomenduojamas ir tiems, kurie jaučia širdies permušimus ar kurių padidėjęs kraujospūdis. Suaugusiems žmonėms rekomenduojama gerti po 1–2 tabletes 3 kartus per dieną.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

rasa
2015-11-12 13:49
taip tik prancuziskas magnis b6-geresnio varianto nera...
Vaida
2012-08-21 17:15
Siaip nei joks Magvit, nei kitas magnio preparatas neatstoja prancuzisko Magne B6 ( balta dezute su geltona ir melyna juosta, 50 tableciu). Ir kaina jo yra mazesne, o efektas tikrai juntamas. O Magvit gerdama nieko nepajauciau
Rita
2009-03-20 17:50
Kaip nebūtų keista, bet aš asmeniškai sunaudojusi Magvito visą dėžutę VISIŠKAI nejaučiau jokio efekto, taip, kaip būčiau nieko nenaudojusi, o Magne B6 (Prancūziškas)jau po 3 dienų suteikia didžiulį energijos antplūdį naudojant po 2tbl X 3 kartus .

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai