Kovinė parengtis karui su virusais

Vos tik gamta pamėtėja sniego, o termometro stulpelis ima šokinėti nuo nulinės iki minusinės temperatūros, daugelis kaip sutarę griebiamės nosinių, čiaudime, kosime ar kamuojamės nuo kankinančio gerklės skausmo.
 

Kažkada seniai mūsų protėviai tikėjo, kad čiaudulys ir sloga yra... puikus būdas išvalyti smegenis. Būtent tais laikais ir gimė palinkėjimas čiaudančiajam: „Į sveikatą!“ Sveikatos linkime ir dabar, tačiau vargu ar kas dar tiki, jog sloga ir čiaudulys yra sveikatos požymis. Greičiau tai signalas, kad mūsų organizmą puola virusai. Norint nuo jų apsisaugoti, reikia tinkamai apsiginkluoti. Kaip?
Kiekvieno iš mūsų viduje yra „kariuomenė“, pasiruošusi kovai su įsibrovusia infekcija. Pirmieji su ja susiduria makrofagai – imuninės ląstelės, kurios sugeba sunaikinti sutiktą ligos sukėlėją. Svarbu ir tai, kad makrofagas perduoda informaciją apie sukėlėją kitoms imuninės sistemos ląstelėms. Tada jos pradeda gaminti antikūnus konkrečiam virusui ar bakterijai. Taigi nuo makrofagų funkcijos didele dalimi priklauso, ar susirgsime, ar ilgai sirgsime ir pan. Būtent todėl kasmet peršalimo ligų sezono metu girdime rekomendacijas vartoti daugiau vitamino C (askorbo rūgšties) – vienas iš jo veikimo mechanizmų yra būtent makrofagų aktyvavimas. Ne veltui šis vitaminas vadinamas imuninės sistemos stiprintoju.
Labai svarbu, kad organizmas kartu gautų ir bioflavonoido rutino. Jis turi antivirusinių, antibakterinių, antimutageninių ir antioksidacinių savybių, stiprina vitamino C poveikį ir neleidžia jam greitai oksiduotis.
 

Kur šių medžiagų gauti?


Vitamino C ypač daug jo yra erškėtuogėse, šaltalankio uogose, juoduosiuose serbentuose, saldžiuosiuose pipiruose, kiek mažiau kopūstuose, citrusiniuose vaisiuose, braškėse, agrastuose, pomidoruose, bulvėse, kepenyse.
Rutino gausiai aptinkama grikių miltuose, citrusiniuose vaisiuose, juodojoje arbatoje, obuolių žievelėse.
Deja, Lietuvos gyventojai šviežių daržovių ir vaisių vidutiniškai suvartoja pusę rekomenduojamo kiekio. Negana to, neaišku, kiek realiai vitaminų yra tuose pavytusiuose blyškiuose salotų lapuose, kokius dažnai matome prekybos centruose. Dar iki 40 proc. vitamino C prarandama termiškai apdorojant maistą. O taip maitindamiesi nei rutino, nei vitamino C organizmo poreikio nepatenkinsime.


 

Ką daryti?


Patartina vartoti specialių preparatų. Itin efektyvus yra Rutinoscorbin, kurio sudėtyje yra abiejų minėtųjų medžiagų. Jis yra 50 kartų efektyvesnis nei įprastas vitaminas C, nes jame esantis rutinas sustiprina vitamino C veikimą.
Tuomet, tikintis didesnio efektyvumo, nereiks vartoti pernelyg didelės vitamino C dozės, kaip neretai daroma. Didelės vitamino C dozės dirgina skrandžio gleivinę, sukelia viduriavimą, gali pažeisti inkstus. Vartojant Rutinoscorbin, vitamino C gaunama tiek, kiek reikia, išvengiama žalos sveikatai. Vienoje Rutinoscorbin tabletėje yra tiek vitamino C, kiek jo turi 2 citrinos, o viena pakuotė atitinka vitaminų kiekį, kuris yra 120-yje citrinų!
Kai trūksta vitamino C, ne tik nusilpsta žmogaus imunitetas, bet jis greitai pavargsta, jam blogiau sekasi dirbti ne tik fizinį, bet ir protinį darbą. Sutrinka virškinamojo trakto darbas, pablogėja apetitas, kraujuoja dantenos, greitai atsiranda mėlynės.
Vitamino C poreikis didėja vartojant antibiotikus ir migdomuosius vaistus, nes jie sutrikdo vitamino C apykaitą.
Jis ypač reikalingas ir sveikstant, nėštumo bei žindymo laikotarpiu, sunkiai fiziškai dirbant.
Organizmą aprūpinant pakankamu vitamino C kiekiu, sumažėja tikimybė sirgti širdies ir kraujagyslių, skrandžio, onkologinėmis ligomis.
Vitamino C rekomenduojama paros norma suaugusiam žmogui – 60 mg, nėščiosioms– 80 mg, o žindančioms moterims – 100 mg.
Organizmas šio vitamino nekaupia, todėl jo kasdien turime gauti papildomai.
Vitamino C reikia gerokai daugiau ištikus stresui, kilus infekcijos pavojui ir valgant daug baltymų turintį maistą.
Rūkančių žmonių organizmas absorbuoja tik 60 proc. vitamino C, vartojant kartu su saldumynais jo pasisavinama taip pat mažiau.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

RmslIbTjAiVlmq
2011-09-01 23:18
Umm, are you rellay just giving this info out for nothing?
zita
2011-07-03 21:10
TIK LEIDŽIAMS Į RAUMENIS VIT. C. JOKIŲ PER BURNĄ VARTOJAMŲ. Į UŽPAKALIUKĄ. :) JOKS SKRANDIS NEGES.
Mečislovas
2009-05-23 11:25
Visa tai kas paminėta straipsnyje yra tikra ir ,,veikia,, , tačiau tai yra bendra ,visų naudojama ir ,panašu, kad neefektinga)))).O kad taip yra ,galiu lengvai paaiškinti ir įrodyti-įgytas imunitetas veikia ilgai ,beveik visą gyvenimą. Imunitetas ir jo aktyvumas daugiau priklauso nuo vyraujančių emocijų ,minčių.Toks pasakymas<nerekalingas jis man>gali privesti prie imuniteto deficito greičiau negu virusas. stresas susijęs su meile,su baime kad <manęs nemyli>,spazmuoja imuniteto organus esančius galvos-kaklo srityje,(timusas ir kt),pakeičia mąstymo ir jutimo galimybes,spazmuoja nervus-ko pasekoje vystosi imuniteto chroniškas nepakankamumas...Neužilgo yra pažeidžiamas organizmo pasipriešinimas virusams,bakterijoms ,kirmėlėms ir kt. Organizmas pradeda signalizuoti pastoviu energijos trūkumu(vangumu,mieguistumu),padidėja apetitas(tik tai nekompensuoja),,,
yra tokia savigydumo ir savidiagnostikos metodika išdėstyta L.G.PUČKO knygose po bendru pavadinimu <daugiamatė medicina>. metodas įgalina savarankiškai ir be vaistų pašalinti visas įmanomai suprasti ligų priežastis ir žymiai palengvinti savo gyvenimą sergant bet kokiomis ligomis ,net chroniškomis)))
Tianshi sveikatos filosofija
2009-05-05 11:22
http://www.tiens.projektas.lt/imunitetas.htm -
tai projektas apie sveiką gyvenseną ir nuostabią galimybę susigrąžinti sveikatą Tiens produkcijos pagalba.
Aldona
2009-04-20 03:18
dabar atejus pavasariui visi ypatingai saugosi ligu, o as jauciuosi pakankamai saugi, nes tonussan vartoju, o jis sukuria barjera persalimo ligoms ir labai imuniteta stiprina
Vairuotoja
2009-03-01 14:45
maisto papilda tonussan jau visa ziema vartoju ir dar niekuo nebuvau susirgus, nes labai imunitetas sustiprejo, ir as pati daug daugiau energijos jauciuosi turinti
egle
2009-02-25 23:56
gal ir gerai. as jau kuris laikas paiplda maisto vartoju. irgi gerai padeda stiprinti imuniteta. gerina organizmo veikla. atrodo, tonussan vadinasi.
viltė
2009-02-05 15:19
Tai sintetinis vit.C erzina skrandžio gleivinę,natūralus nekenkia visiškai,galim jį naudoti dideliais kiekiais.Natūralų vit.C gamina kompanija AMWAY.Daugiau inf.VILMAMWAY@GMAIL.COM
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai