Džiaugiuosi kiekviena diena

Apie žmones, gyvenančius kitaip nei visi, nugalėjusius ar kovojančius su liga, sunkumais, rašome dažnai. Tokios istorijos parodo gyvenimą iš įvairių pusių ir skirtingomis spalvomis, priverčia sustoti bei susimąstyti.
 

Prieš porą metų savo skaitytojams pasakojome apie kaklo slankstelių traumą patyrusią kaunietę Raimondą Taškūnaitę, kuri po ilgos ir sunkios kovos pradėjo vaikščioti. Tuomet pas ją lankėsi „Sveiko žmogaus” TV laidos kūrybinė grupė, kuriai susipažinti su šia neįtikėtinai stipria moterimi pasiūlė „Vitaforce“ kompanijos atstovai, susipažinę su ja, kai padovanojo maisto papildų sąnarių būklei gerinti. Mat Raimondai ilgą laiką sėdint vežimėlyje stingo ir imdavo skaudėti sąnariai. Imdavo skaudėti jie ir pavaikščiojus specialiu aparatu. „Kelis mėnesius pagėriau „Joint Protection“ ir jaučiu, kad rytais mano sąnariai nebūna tokie sustingę. Skausmas palieka mane. Labai noriu toliau vartoti šiuos maisto papildus,“ – sakė tada Raimonda.
Jau tuomet ši mergina buvo pavyzdys ir savo valia, ryžtu bei užsispyrimu pasiektais rezultatais daugeliui kėlė nuostabą.
Šįmet vėlgi nusprendėme pasidomėti ir pasiteirauti, kaipgi Raimonda gyvena šiandien, kokių naujų pergalių pasiekė mergina ir ką dar ji galėtų mums papasakoti. Juolab apsilankyti po kurio laiko buvo pakvietusi ir pati Raimonda.. Tuomet ji žadėjo papasakoti, kaip jaučiasi, ir net parodyti, kaip jai sekasi vaikščioti.
 

Sekasi labai gerai


Užsukus pas Raimondą ir paklausus paprasčiausio klausimo, kaip gi jai sekasi, sulauki kiek neįprasto atsakymo, kurį retai išgirsi netgi iš savo aplinkos žmonių: „Sekasi labai gerai“.
Mergina, kuriai nelaimės metu lūžo šeštasis kaklo slankstelis, pasakoja tapusi labai savarankišku žmogumi. Tačiau greitai ir priduria: „tai – juodas darbas – nėra nei šeštadienių, nei sekmadienių, nei švenčių – to paties režimo laikausi kiekvieną dieną.“
Šis darbas nenueina veltui. Raimondai palengvėjo kvėpavimas, tapo lengviau kalbėti, bendrauti, miegoti – anksčiau ją kankindavo labai dideli skausmai. „Štai ir dabar, kai kalbamės, jau vakaras, pajuntu, kad kalbėti galiu, o anksčiau kalba tiesiog dingdavo.“
Dabar, kaip sako pati Raimonda, ji net nepastebinti kaip prabėga diena – kiekviena minutė suplanuota.
Tokių rezultatų mergina teigia nebūtų pasiekusi ir neturėdama vaikščiojimo aparato, kuriuo naudotis padeda Kauno socialinių paslaugų centras ir jų darbuotojai. Šie žmonės ne tik padeda Raimondai kasdien atsistoti, bet ir mankština merginą.


Kaip gi atrodo toji kaip akimirka pralekianti diena? Nieko ypatingo – Raimonda gyvena taip, kaip ir visi. Ryte pati susitvarko, išsiplauna grindis, pasigamina pusryčius ir pietus (visa tai daryti lengviau jai specialiai pritaikytame bute, kuriame ir virtuve naudotis daug paprasčiau). Vėliau, minėtuoju griežtu režimu, merginą aplanko centro darbuotai ir jie kartu vaikšto.
Kaip prisiminė Raimonda, anksčiau pavaikščiojusi jusdavo didelius skausmus, būdavo be galo nuvargusi, tačiau šiandien viskas – daug geriau. Kūnas virsta raumenimis, nuovargis ateina ne taip greitai.
Pasikeitė ir merginos psichologinė būklė. „Dabar gyvenimas eina normaliai, įsijungiu ir muziką, ir televizorių, pradėjau skaityti laikraščius. Ir mintys kitaip krypsta – gyvenu ir džiaugiuosi kiekviena diena“.
 

Judėti – būtina


Vaikščiojimo aparatą, kurį matote nuotraukoje ir kuris suteikia galimybę eiti, užsidėti nėra taip paprasta. Teko stebėti gana sudėtingą procesą, kai Raimondai padeda net du Kauno socialinių paslaugų centro specialistai – tiesa, judesius atliekantys greitai ir įgudusiai, tad procedūra netrunka ilgai. Šie žmonės merginai padeda, ją mankština jau penkiolika metų.
Raimonda pasakojo, kad dabar, po paskutiniosios didelės operacijos, labai prisižiūrinti nugarą, stuburą, neinanti į lauką, kadangi tikimybė susirgti – labai didelė.
Tačiau minėto kasdieninio judėjimo ne tik nevengianti, bet ir laukianti.
„Aš ryte atsibudusi matau, kad nėra kito kelio kaip tik judėti – tik taip išsijudina juosmuo, rankos, tik tada galiu eiti su vaikštykle. Seniau tiesiog gulėdavau, žiūrėdavau į vieną tašką – buvo labai sunku. Suprantu tuos žmones, kurie guli ir tyli, kadangi nupasakoti, kaip yra sunku, – neįmanoma. Tą sunkumą ir sumažina judėjimas.“
Ir tikra tiesa, tą dieną, kai Raimonda buvo fotografuojama, ji nekantriai laukė centro darbuotojų ir to momento, kai galės atsistoti, o atsistojusi kone be jų pagalbos žingsniavo koridoriumi.
 

Padeda geri žmonės


Už visa tai, kaip gyvena dabar Raimonda, yra dėkinga geriems žmonėms ir jų suteiktai pagalbai. Be jos, kaip sakė pati mergina, būtų be galo sunku.
Daug žmonių bei kompanijų remia Raimondą, juk kartais, pasakojo ji, nežinai ar pirkti valgyti, ar reikalingas slaugos priemones, – viskam pinigų neužtenka. Tik dabar, po 15 metų, mergina pradėjo justis stiprėjanti – visas organizmas, imunitetas buvo be galo nusilpę. Raimondai nepaprastai dėkinga visoms jai padedančioms firmoms. Ir jau minėtajai „Vitaforce“, kurios dovanojamas gliukozamino preparatas „Joint Protection“ iki šiol gelbsti nuo dieną naktį kamavusių sąnarių skausmų, ir kitoms, dovanojančioms multivitaminų, omega 3 žuvų taukų, bei kompanijos „Tena“ atstovybei, nemokamai suteikiančių higienai palaikyti reikiamų priemonių – sauskelnių, servetėlių, paklodėlių. Už neįkainojamą pagalbą Raimonda dėkoja ir Kauno socialinių paslaugų centrui, kasdien jai skiriančiam po 2 valandas.
Paklausta, kokie ateities planai, Raimonda pasakoja planuojanti jau pavasarį kraustytis į naują butą. O kasdien ji gyvenanti šia diena ir besidžiaugianti viskuo, ką turinti.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Ruta
2010-06-27 14:31
mano broliui 2010 06 24 atsitiko nelaime,virto ir luzo 6 kaklo slanlstelis,mums labai skaudu,kai gydytojas pasake,kad jis daugiau nevaikscios,sito mes jam pasakyti dar bijome,didele baime del brolio ateities,jam 41m.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai