Lėtinės ligos ir intymusis gyvenimas

Gyvenime yra bent du praktiškai neišvengiami dalykai: anksčiau ar vėliau pasireiškiančios įvairios ligos ir nenoras atsisakyti intymaus gyvenimo. Kaip sako Holivudo žvaigždė Cameron Diaz, seksas – vaistas nuo visų ligų. Galbūt tikėdami šia tiesa, o gal tiesiog todėl, kad gyvenimas už miegamojo durų suteikia malonių patyrimų, intymumą branginame ir jį puoselėjame. Taigi skaitykite apie tai, kaip pasiekti, kad lėtinės ligos iš jūsų veiklos sąrašo neišbrauktų intymaus gyvenimo.
 

Lovoje dėl meilės, ne dėl radikulito


Akimirkai susimąsčiau, kad, ko gero, beveik nepažįstu žmonių, niekada nesiskundusių nugaros skausmu. Apklausdama naujus pacientus, taip pat beveik visada išgirstu skundžiantis: „skauda nugarą“, todėl manau, kad nugaros skausmus sukeliančios ligos turi būti aptartos pirmoje eilėje. Esant ūminiams stuburo srities skausmams, be abejo, galėsite pasimėgauti nebent partnerio/-ės apkabinimu. Tačiau kitomis dienomis intymus gyvenimas nėra tabu. Tiesa, prieš tai išsitirkite stuburą, kad intymumo metu nepasidarytumėte sau žalos, dėl kurios tektų ilgai gailėtis. Jei kontraindikacijų nėra, tereikia parinkti patogią padėtį, pasistengti, kad stuburas nebūtų apkraunamas papildomo svorio. Pavyzdžiui, besimylint „tradicine“ misionieriaus poza, moters stuburas turės atlaikyti dar ir jos partnerio svorį, o tai jau negerai. Kita vertus, įmantrios padėtys taip pat vargu ar tiks stuburo skausmus kenčiantiems asmenims.
Čia pateiktos padėtys, kurių, nepasitarus su gydytoju, vertėtų vengti sergantiesiems stuburo ligomis

Daugelis specialistų pataria mylėtis gulint ant šono arba moteriai būti kelių–alkūnių poza, o partneriui – už jos.

 

Reumatinės ligos


Daugelis reumatinių ligų (išskyrus vilkligę, antifosfolipidinį sindromą ir pan.), neturi įtakos pastojimui ir nėštumo eigai. Didžiausią įtaką intymiam gyvenimui turi sąnarių uždegimas (patinimas, skausmas). Tai, kaip artritas veikia lytinį gyvenimą, priklauso nuo ligos sunkumo, nuo to, kiek liga apriboja jūsų fizinį pajėgumą, nuo šalutinių vaistų poveikio. Dėl nuolatinio „pasirengimo” pajusti skausmą moterims gali pasireikšti lubrikacijos stoka, vyrams – erekcijos sutrikimai. Kai kuriais atvejais poros iš visos atsisako intymaus gyvenimo, tačiau, jei norite jį išsaugoti, sutarkite dėl jums abiem suprantamų ženklų. Pavyzdžiui, prieš tai, kai skausmas taps nepakeliamas, palieskite partnerį ar pasakykite kokį sutartą žodį. Pasirinkite patogią padėtį. Naudokitės pagalvėlėmis, paremkite jomis sąnarius. Net jei negalite pasirinkti patogios padėties, tai nėra priežastis visiškai atsisakyti intymaus gyvenimo, vienas kitu pasitikinčios poros gali išmėginti masturbaciją. Galų gale nepamirškite, kad sąnarių protezavimo operacija padidina jūsų galimybes mėgautis intymiais santykiais, neatsisakykite siūlomos operacijos.
Pateiktame buklete rasite specialistų siūlomas padėtis
 

Cukrinis diabetas


Cukriniu diabetu sergantis žmogus susiduria ne tik su nutukimo problema. Dažnai besikartojančios infekcijos, kraujospūdžio padidėjimas, ligos komplikacijos (neigiamas poveikis kraujagyslėms, nervams) neretai sumažina patį libido, ligoniai neretai susiduria su erekcijos sutrikimais. Negailestinga statistika gąsdina, kad net 50 procentų cukriniu diabetų sergančių vyrų ilgainiui tampa impotentais. Kalčiausia – ilgą laiką padidėjusi gliukozės koncentracija kraujyje, kuri pažeidžia ir kraujagysles, ir ploniausias nervų galūnėles. Jeigu norite išvengti hiperglikemijos piktadarysčių, kuo greičiau suimkite save į rankas ir siekite idealios gliukozės kontrolės.
 

Širdies ligos


Daugelis patyrusiųjų infarktą jaučia intymių santykių baimę. Nors pasitaiko ir tvirtinančių, kad mirti lovoje su moterimi – didelė garbė. Garbės klausimus palikime nuošalėje, o štai faktus panagrinėkime. Statistiškai patikimi rodikliai tokie, kad intymių santykių su žmona (bet ne su jauna meiluže) metu širdies susitraukimų dažnis neviršija 120 k./min., o pakartotinio infarkto rizika yra visai nedidelė. Specialistai teigia, kad 80 procentų ligonių, sergančių širdies ligomis, gali gyventi protingai pasvertą intymų gyvenimą, bet prieš tai nepamirškite pasikonsultuoti su savo gydytoju. Pirmaisiais metais po infarkto, net ir nevartojant vaistų, dažniau vargina ankstyva ejakuliacija bei erekcijos sutrikimai. Manoma, kad šių sutrikimų priežastis daugiau psichologinė, vyrai daugiau kreipia dėmesį į nemalonius pojūčius krūtinės ląstoje užuot mėgavęsi moters artumu.
 

Alkoholizmas


Lėtinis alkoholizmas mažina testosterono ir didina estrogenų kiekį. Alkoholis gali paversti vyrus belytėmis būtybėmis.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Deivydas
2015-01-09 18:48
dėl vaistų įsigijimo tai, kai kuriose vaistinėse nusiperku ir be recepto, nes jo vaistinės nepasilieka.Tik nors kartą reiktų apsilankyt pas gydytoją, kad žinotumėt kokia dozė jums reikalinga [50, 100 ir 200 mg].
mantas
2015-01-03 21:44
o su receptu galima įsigyti bet kurioje vaistinėje, aišku ir internetinėje.(super)
mantas
2015-01-03 21:41
Kadangi vaistas receptinis, neapsigaukit ir nepirkit iš tų, kurie juo nelegaliai prekiauja internete - rizikuojate įsigyti klastotę.Receptą gali išrašyti šeimos gydytojas arba urologas. Kai jau žinosit, kokios dozės reikia, sekantį kartą galėsit įsigyti ir be jo.
Erika
2015-01-03 15:13
o kur tos spedros įsigyti? Ar jos yra bet kurioje eilinėje vaistinėje?
Mindaugas
2014-12-28 21:18
svarbu įsidėmėti, kad vaistai neveikia be seksualinės stimuliacijos. Lytinį žaidimą reikia pradėti lygiai taip pat, kaip ir nevartojant vaistų nuo erekcijos disfunkcijos.
Arnas
2014-12-27 21:21
norėčiau sužinoti ar kaip ir vartojant kitus vaistus, skirtus erekcijai gerinti, vartojant spedra yra reikalinga seksualinė stimuliacija?
Deivydas
2014-11-16 14:00
ne tai reiškia, kad vaistai yra tiek laiko veiksmingi ir pora turi galimybę spontaniškai pasirinkti kada ir kiek kartų mylėtis.
Erika
2014-11-16 13:23
ar tai reiškia, kad tiek laiko vyrui trunka erekcija?
mantas
2014-10-20 17:32
vaistas jau po 15 min pradeda veikt ir veikia ilgiau nei 6 val...skaičiau, kad dar ir po 6 val nuo vaisto išgėrimo 86% vyrų galėjo turėti sėkmingus lytinius santykius - todėl patenkintų pacientų bus daugiau.(super)
Giedrius
2014-10-20 10:48
po kiek laiko vaistas pradeda veikt ir kiek valandų jis būna veiksmingas?
Deivydas
2014-10-11 16:35
vaisto informaciniame lapelyje rašo, kad Spedra gali vartoti vyrai nuo 18 metų.
Giedrius
2014-10-11 15:56
ar vaistas tinka ir jauniems, ar tik vyresniems vyrams?
Deivydas
2014-09-19 13:41
nerekomenduojama vartoti daugiau kaip vienos šio vaisto dozės per parą.
Giedrius
2014-09-19 11:19
o kiek kartų vaistą galima vartot per parą?
Deivydas
2014-09-14 20:22
Spedra reikėtų išgert likus maždaug 30 min iki lytinių santykių.
Liutauras
2014-09-14 19:45
prieš kiek laiko iki lytinių santykių pradžios reikia išgert tabletę?
Deivydas
2014-09-08 09:42
Labai geras vaistas nuo erekcijos sutrikimų Spedra.Jis gerai toleruojamas ir veikimas tęsiasi pakankamai ilgai.
Erika
2014-09-05 19:50
vyrui 49 m visai nestovi, suartėti net nebando....sako susirask kitą, pas gydytojus neina, rūko, išgerti irgi mėgėjas.Kokie vaistai jam padėtų?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai