Užkietėjo viduriai? Yra būdas išspręsti šią problemą

Vidurių užkietėjimas, pilvo skausmai, dujų kaupimasis, pūtimas, diegliai ir raižymas. Kone kiekvienam pažįstamas jausmas. „Yra tik viena ligų priežastis - nepakankamas drenažas - juokaujama medicinoje, norint pabrėžti, kad 90 procentų ligų atsiranda dėl vidurių užkietėjimo.

Medicinos specialistai teigia, kad vidurių problemos įvyksta dėl nedėmesingumo gamtos poreikių signalams, dėl netaisyklingo kvėpavimo, persivalgymo, netinkamos mitybos, sėdimo gyvenimo būdo, dėl baimės ir nervinės įtampos, dėl piktnaudžiavimo vaistais.

Kaip atsikratyti šio nemalonaus simptomo?

Senolių medicinoje buvo populiari klizma. Liaudies šaltiniuose rekomenduojama kartą per savaitę reguliariai daryti klizmą, išvalyti tiesiąją žarną ir taip pripratinti žarnyną išsituštinti kasdien tuo pačiu metu. Klizmą reikia daryti gulint ant dešinio šono ar ant nugaros, sulenkus kojas per kelius.

Pilvaplėvės stimuliavimui naudinga atlikinėti specialius pratimus. Nes, norint kad pilvaplėvės srityje esantys organai gerai dirbtų, reikia rūpintis jos treniravimu. Ypač efektyvūs jogos pratimai, kurie vadinami „Dujų šalinimo poza“.

Dujų šalinimo poza

Pratimą galima atlikti lovoje, bet geriau- ant grindų, kilimėlio, patiesalo.

1.Atsigulkite ant nugaros ištiesę kojas, giliai įkvėpkite ir įkvėpdami pakelkite sulenktą dešinę koją. Abiem rankomis prispauskite kelį prie pilvo, sulaikykite kvėpavimą, po to rankas nuleiskite prie šonų ir ištieskite koją (kojų pirštai ištempti). Lėtai nuleiskite koją ant grindų. Iškvėpkite.

2.Tuos pačius judesius atlikite su kita koja.

3.Tuos pačius judesius atlikite abiem kojomis kartu.

Iš pradžių bus sunku abi kojas nuleisti lėtai, bet po kelių dienų viską išmoksite atlikti teisingai. Nuleisdami abi kojas, nesistenkite tai atlikti per vieną iškvėpimą, įkvėpkite ir iškvėpkite keletą kartų. Pratimą atlikite 2- 3 kartus. Šis pratimas padeda pašalinti dujas, vidurių užkietėjimą ir skausmus nugaroje. Stiprina raumenis, sumažina pilvą, naudingas kepenims ir nugarai.

Be to, išsituštinimui labai padeda tupėjimas. Tokia poza tartum pačios gamtos paruošta: ne tik šlaunys spaudžia pilvaplėvę, pasikeičia ir visa apatinės nugaros dalies padėtis.

 

Tinkamas maistas - normalių vidurių pagrindas

Gerai sveikatai, o tuo pačiu normaliai funkcionuojančiam žarnynui išlaikyti didelę reikšmę turi teisinga mityba. Jei prioritetai teikiami maistu pamaloninti liežuvį ir gomurį, bet jis sunkiai virškinamas ar žalingas- vidurių užkietėjimas, gastritas, opa neišvengiami. Labai svarbu, kaip maistas augintas- jeigu žemė tręšiama cheminėmis trąšomis ir augalai apipurškiami nuodais, kuriais naikinami kenkėjai- daržovių ir vaisių kokybė yra prasta. Dera laikytis maitinimosi taisyklių:

-venkite kepsnių, nes kepant atsiranda skrandį erzinančių  junginių.

-nepersivalgykite, tai perkrauna virškinimo sistemą.

-vieno valgymo metu nevalgykite daugiau kaip vieno patiekalo, turinčio krakmolo: nevalgykite tuo pačiu metu duonos, bulvių, ryžių, makaronų. Tai galima pasakyti ir apie padažus, sriubas desertus, į kurių sudėtį įeina miltai. Krakmolingą maistą gerai sukramtykite, suvilgykite jį seilėmis, nes seilės krakmolą dar burnoje paverčia gliukoze ir dekstrinu. Blogai sukramčius, krakmolingas maistas ilgai guli skrandyje, pūva ir dujos pučia pilvą.

-virtas maistas, turintys savyje sieros, tai kopūstai, kalafiorai, žirniai, ropės, kiaušiniai,- kartu su krakmolu sudaro daug dujų. Šiuos produktus geriau valgyti žalius.

-pirmenybę teikite salotoms, šviežiems vaisiams, daržovėms. Juose esanti ląsteliena tarsi šluota sukabina žarnų turinyje plaukiojantį ar prie žarnų sienelių prisikabinusį turinį, aktyvina žarnų judesius ir pagreitina virškinimą.

-gerkite vaisių, ypač slyvų, daržovių, raugintų kopūstų sultis. Jose esančios organinės rūgštys padeda įsisavinti maistines medžiagas.  Taipogi pamėkite vandenį su citrina.  Citrinos rūgštis veikia kartu su kitais fermentais ir padeda švelniai stimuliuoti virškinimo sistemos sekreciją.

 

Koks greitas šios problemos sprendimas?

Espumisan® Easy yra naudojant šiuolaikines technologijas pagamintos granulės, kurių sudėtyje yra putojimą slopinančios medžiagos simetikono. Jis mažinti pilvo pūtimą, atsiradusį dėl dujų susikaupimo, bei tempimo pojūtį pilve, pilvo išsipūtimą, spaudimą viršutinėje pilvo dalyje ir gurgimą skrandyje bei žarnyne. Espumisan® Easy greitai ištirpsta burnoje, todėl aktyvioji medžiaga greitai pasiekia virškinimo traktą, kur pradeda veikti.  Espumisan® Easy tiekiamas atskiruose paketėliuose, kuriuos galima nešiotis su savimi ir vartoti pajutus nemalonius pilvo pūtimo ir kitus su dujų susikaupimu susijusius simptomus. Granulių nereikia užgerti vandeniu, jos yra malonaus citrinų skonio. Dažniausiai simetikoną galima vartoti be apribojimų, nes jis pašalinamas iš žarnyno nepakitusiu pavidalu ir nėra organizmo įsisavinamas.

Ramaus jums pilvo!

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai