Pasaulyje

Toliausiai nuo civilizacijos – Tibetas


Jungtinio tyrimų centro prie Europos Komisijos mokslininkai nustatė, kur yra toliausias nuo civilizacijos taškas planetoje.
Jie apskaičiavo, kiek laiko reikia nusigauti iš tam tikro taško iki artimiausio miesto su ne mažiau kaip 50 tūkstančių gyventojų. Gali būti naudojama bet kuri transporto priemonė, išskyrus oro transportą, – automobiliai, upių ir geležinkelio transportas, taip pat vykimas pėsčiomis. Taip pat atsižvelgta į tokius veiksnius, kaip reljefo sudėtingumas, sienos apribojimai.
Tolimiausia vieta pasirodė Tibeto kalnynas, esantis 5200 aukštyje virš jūros lygio. Norint patekti iš ten į artimiausią didelį miestą, reikia trijų savaičių. Dėl sudėtingos vietovės automobiliu galima keliauti tik dalį kelio, likusią tektų įveikti pėsčiomis.
Analizuodami rezultatus, mokslininkai nurodė, kad mažiau nei 10 proc. žemės paviršiaus vietovių yra nutolusios daugiau kaip 48 val. kelionės atstumu nuo artimiausio didelio miesto. Be to, pavyzdžiui, Amazonės miškai dėl vandens ir sausumos kelių sistemų jau nebėra tiek toli nuo civilizacijos: tik 20 proc. regiono yra daugiau nei 48 val. kelio nuo artimiausio didelio miesto.
 

Nesveika laboratorinių žiurkių gyvensena trukdo mokslui


Pasak mokslininkų, standartinėmis sąlygomis gyvenančios laboratorinės žiurkės ir pelės gali laisvai prieiti prie pašaro ir riboja savo fizinį aktyvumą. Šių veiksnių derinys lemia nutukimą ir lėtinių ligų išsivystymą, o tai smarkiai iškraipo tyrimų rezultatus. Pavyzdžiui, eksperimentinių vaistų poveikis sergantiems graužikams būna kitoks nei sveikiems.
Medžiagų apykaitos sutrikimai, susiję su laboratorinių gyvūnų antsvoriu ar nutukimu, negali nedaryti įtakos naujų gydymo būdų tyrimų rezultatams. Teigiama, kad, norėdami išspręsti šią problemą, mokslininkai turėtų griežtai kontroliuoti laboratorinių gyvūnų mitybą, taip pat privalomai juos talpinti narvuose su bėgimo ratukais.
 

Murkimas vietoj vaistų


Jau seniai niekas neprieštarauja, kad katės turi gydomųjų savybių. Jų paslaptis – aktyvi bioenergija. Jos gali atrasti ligų pažeistas vietas, ieškodamos skausmo šaltinio. Atsigulusios ant to šaltinio, jos gydo. Tai jau seniai pastebėjo moterys, kenčiančios menstruacijų skausmus.
Tačiau šiluma – dar ne viskas. Gydomųjų savybių turi ir murkimas. Pasirodo, murkimas sukuria vibraciją, kuri padeda stabilizuoti širdies ritmą ir kraujotaką.
Apskritai naminių gyvūnų draugija yra naudinga žmonėms, kenčiantiems nuo psichikos sutrikimų arba smegenų pažeidimų. Ir ne tik dėl gydomųjų savybių arba bioenergijos. Jie suteikia žmonėms teigiamų emocijų, kurios visada sveikatai yra naudingos.
 

Melancholija ir depresija – tikrai pilkos


Mančesterio mokslininkai nustatė, kad depresija ir nerimas dažnai susiję su pilkos spalvos atspalviais, o gera nuotaika – su geltona.
Jie sukūrė ratą iš keturių kiekvienos spalvos atspalvių. Rate taip pat buvo juoda, balta ir keturi pilkos spalvos atspalviai.
Tyrime dalyvavo 105 sveiki žmonės, 110 pasireiškė lėtinis nerimas, o 108 buvo užsitęsusi depresijos būklė. Kiekvienas jų turėjo rinktis mėgstamiausią spalvą, spalvą, kuri labiausiai traukia, ir tą, kuri atspindi nuotaiką per pastaruosius keletą mėnesių.
Be to, papildoma 204 sveikų savanorių grupė klasifikavo spalvas į „teigiamas“, „neigiamas“ arba „neutralias“.
Visų tiriamųjų grupių asmenys geriausiai vertino mėlyną spalvą, tik nerimastingi ir prislėgti rinkosi tamsesnius atspalvius. Patraukliausios iš gėlių daugeliui buvo geltonos.
Tuo tarpu dauguma žmonių, kurių būklė buvo gera, negalėjo susieti savo nuotaikos su jokia spalva, o tie, kurie tai galėjo padaryti, rinkosi geltoną. Daugiau nei pusė asmenų, kuriuos vargino depresija ir nerimas, kaip atspindinčius nuotaiką rinkosi pilkos spalvos atspalvius.
Kartais atspalvis taip pat labai svarbu, pavyzdžiui, šviesūs mėlynos spalvos atspalviai neturėjo ryšio su bloga nuotaika, tuo tarpu tamsūs – taip.
Mokslininkai mano, kad, pasitelkus spalvas, būtų galima įvertinti psichinę būklę pacientams, kurie nesupranta kalbos arba kai kalbos naudojimas negalimas. „Tai vienas iš nerimo bei depresijos lygio matavimo būdų, kai pacientai nebendrauja žodine kalba. Įdomiausia, kad šis metodas gali būti daug geresnis nei klausimai žodžiu“, – komentavo tyrimo autoriai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai