“AstraZeneca” atstovybė Lietuvoje - jau 5-erius metus

Per penkerius metus pasiekėme net daugiau nei kas nors tikėjosi, o iškylančios problemos - tai tarsi katalizatorius, skatinantis siekti dar geresnių rezultatų”, pasidžiaugė farmacijos kompanijos “AstraZeneca” atstovybės Lietuvoje, švenčiančios penktuosius savo gyvavimo metus, vadovas Saulius ŠABŪNAS, pasidalijęs mintimis su “Sveiko žmogaus” skaitytojais apie kompanijos dabartį ir siekius.
 

[klausimas]Prašome papasakoti, kas gi įvyko prieš tuos penkerius metus ir kaip prasidėjo “AstraZeneca” kompanijos veikla.[/klausimas]
1999 m. susijungus dviem jau pelniusioms vietą farmacijos pasaulyje kompanijoms “Astra” AB (Švedija) ir “Zeneca Group PLC” (Jungtinė Karalystė), buvo įkurta viena iš farmacijos kompanijų lyderių - “AstraZeneca”.
Šiandien “AstraZeneca” medikamentai parduodami daugiau nei 100 šalių, 11 svarbiausių jos mokslo bei tiriamosios veiklos centrų yra 7 šalyse, o gamyba vykdoma net 20-yje šalių. Kompanijoje dirba daugiau nei 60 tūkst. žmonių. Taigi mes Lietuvoje esame palyginti nedidelė labai didelio kolektyvo visame pasaulyje dalis (šypsosi).
2003-aisiais “AstraZeneca” apyvarta siekė 18,8 mlrd. JAV dolerių. Ši viena pirmaujančių farmacijos bendrovių pasaulyje šiuo metu užima apie 5 proc. pasaulio vaistų rinkos.
Norėčiau pabrėžti, kad ypač svarbi kompanijai - produktų kokybė, todėl moksliniams tyrimams bei vaistų kūrimui ir tobulinimui kiekvieną darbo dieną skiriama per 14 mln. JAV dolerių. Vien 2003 metais investicijos į šią sritį sudarė daugiau nei 3,5 mlrd. JAV dolerių.
Susijungus kompanijoms pasaulyje, ir Lietuvoje buvo įkurta “AstraZeneca” atstovybė. Prieš penkerius metus tai buvo nedidelis 19 žmonių kolektyvas. O štai dabar jau išaugome iki 67 darbuotojų organizacijos. Kompanija Lietuvoje remia ligonines, rengia įvairias akcijas. Jos veiklą spėjo įvertinti tiek suaugę, tiek mažieji Lietuvos gyventojai.
[klausimas]Kuo svarbūs pastarieji metai “AstraZeneca” kompanijai Lietuvoje?[/klausimas]
Farmacijos kompanijos “AstraZeneca” pozicijos pastaraisiais metais nuolat stiprėjo. Nors Lietuvoje tokio lygio dar nepasiekėme, tačiau trejetą paskutiniųjų metų mūsų verslas augo po 30-40 proc. kasmet. Jokia kita farmacijos bendrovė neparodė sugebėjimo priimti tokį iššūkį kaip “AstraZeneca” Lietuvos kolektyvas, o iš to galima spręsti, kaip kokybiškai ir sąžiningai dirba mūsų kompanijos darbuotojai.


Ypač džiugu, kad šiandien kompanija “AstraZeneca” Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pereina prie naujo etapo. Tai didelio augimo perspektyva. Trečius metus iš eilės kompanija yra sparčiausiai auganti farmacijos bendrovė Lietuvoje.
Tačiau mūsų ambicijos apima ne tik tikslą kuo labiau išaugti. Mes taip pat norime, kad “AstraZeneca” taptų pirmiausia pasirenkama farmacijos kompanija, patikima Lietuvos sveikatos apsaugos institucijų, gydytojų, vaistininkų ir pacientų partnere. Tai yra labai svarbus tikslas, ir mes jo siekiame.
[klausimas]Viena - užsibrėžti tikslus, kita - juos pasiekti. Jūsų kompanijai tai įgyvendinti pavyksta. Kas gi tai lemia?[/klausimas]
Talentingų darbuotojų parinkimas buvo ir išlieka svarbiausiu mūsų kompanijos verslo prioritetu. Per pastaruosius trejetą metų sparčiai žengėme į priekį. Akivaizdu, kad “AstraZeneca” Lietuvoje tampa vienu iš patraukliausių darbdavių. Daug dėmesio skiriame ne tik darbuotojų kompetencijai, profesionalumui, bet ir jų moralinėms savybėms - atvirumui, partnerystei, gebėjimui ir norui bendrauti, nuolatiniam siekiui tobulėti. Darbuotojams sudarome optimalias sąlygas dirbti, mokytis ir tobulėti. Mūsų darbuotojai vertina kolegialią atmosferą, darbo kultūrą, šiltus santykius. Iš tiesų norisi kiekvieną rytą ateiti į darbą ir neskubėti išeiti (juokiasi).
Mūsų bendrovėje darbuotojų kaita minimali - išeinančių beveik nėra, o norinčiųjų dirbti tikrai nemažai. Šįmet, paskelbę naujų darbuotojų priėmimo konkursą, sulaukėme apie 600 norinčiųjų dirbti mūsų kompanijoje.
“AstraZeneca” Lietuvoje išsiskiria nuosekliu ir principingu etikos normų paisymu, aukštu darbuotojų profesionalumu ir kompetencija.
[klausimas]Be abejo, daugelis moterų yra girdėjusios apie Jūsų paremtą “Rožinio autobusiuko” akciją. Prašome plačiau papasakoti apie kompanijos veiklą Lietuvoje.[/klausimas]
“AstraZeneca” vadovybė nuolat pabrėžia, kad turime būti ne tik verslo kompanija, bet ir aktyvi visuomenės gyvenimo dalyvė. Tuo vadovaudamiesi, Lietuvoje sukūrėme ir įgyvendinome daugelį reikšmingų visuomenės sveikatai projektų. Pernai pasaulinės astmos dienos proga Vilniaus ir Kauno universitetinėse ligoninėse, mūsų kompanijai remiant, atidaryti pirmieji Lietuvoje vaikų žaidimų ir poilsio kambariai. Mūsų kompanija pirmoji šalyje pradėjo vykdyti prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą, aktyviai dalyvavo A. Zuokienės inicijuotame krūties vėžio ankstyvos diagnostikos projekte “Nedelsk!”. Kompanija yra oficiali Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomos Valstybinės vėžio kontrolės programos 2003-2010 metams partnerė.
Be to, “AstraZeneca” atstovybė Lietuvoje nuolat remia onkologijos centrus krūties vėžio estrogenų ir progestinų receptorių, prostatos specifinio antigeno (PSA) nustatymo testais bei kitomis diagnostikos priemonėmis. Visų, jei taip galima pasakyti, gerų darbų ir neišvardinsi, tačiau mūsų dėmesio centre išlieka nauda ligoniui, jo gyvenimo kokybė. Pateikdami naujus ir veiksmingus vaistus bei įrodymais pagrįstus gydymo metodus, stengiamės prisidėti prie sveikatingumo rodiklių gerinimo šalyje. Mūsų kompanijos veikla visame pasaulyje daro didelę įtaką daugelio žmonių gyvenimui ir sveikatai, dėl to mes jaučiame didelę atsakomybę.
[klausimas]Jūsų kompanijos darbuotojus vienija bendro tikslo ir kolektyviškumo dvasia. Gal turite kokių ypatingų kompanijos tradicijų?[/klausimas]
Kaip jau minėjau, mūsų kolektyve kaita nedidelė, taigi vieni kitus gerai pažįstame, tapome lyg viena šeima. Tiesa, mūsų gretos sparčiai išaugo, tačiau ir tradicijų stengiamės nepamiršti - didžiųjų švenčių išvakares paprastai praleidžiame kartu. Be to, tvirtą komandą padeda sukurti bendras laisvalaikis. Ypač suvienija tokie kompanijos vidaus renginiai kaip darbuotojų ir jų šeimų Vasaros stovyklos. Gal todėl pas mus tvyro pagarbos, atvirumo ir pasitikėjimo dvasia. Visi žino, kad prireikus vienas kitą paremsime, ir ne tik darbe.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai