Pasaulyje

Sveikesnis maistas – geresnė sperma
Daug žinoma ir kalbama, kad tinkama mityba gali turėti didelę įtaką užkertant kelią tokioms ligoms, kaip diabetas, hipertenzija ar didelis cholesterolio kiekis, bet, pasirodo, kad tai gali būti naudinga ir reprodukcinės sveikatos pagerinimui ar išsaugojimui. Vyrų, kurie maitinasi sveikiau, gali būti sveikesnė sperma. Prie tokios išvados priėjo tyrimą atlikę Ispanijos mokslininkai iš Mursia universiteto. Jau anksčiau tiriant santykį tarp tam tikrų maisto produktų vartojimo ir spermos kokybės nustatyta, kad vyrų, kurie valgo daugiau pieno produktų, mėsos ir mažiau salotų, pomidorų ir vaisių, spermos kokybė buvo blogesnė.
Šį kartą buvo lyginamas tinkamo maisto poveikis 30 vyrų, kurių spermos kokybė buvo bloga, ir 31 vyrui, kurio sperma normali. Buvo vertinami įtaką Speros kokybei darantys veiksniai. Pasirodė, kad tarp svarbių veiksnių, be rūkymo, amžiaus, kūno masės indekso ir nuodingų medžiagų aplinkos darbo vietoje, tarp svarbių veiksnių buvo ir mityba. Vyrai, kurių sperma buvo normali, vartojo daugiau angliavandenių, skaidulų, vitamino C ir likopeno negu vyrai, kurių sperma bloga. Be to, jie valgė ne tokį riebų ir mažiau baltymingą maistą. Atrodo, mažas antioksidantų kiekis turi neigiamą poveikį spermos kokybei. Šis tyrimas patvirtina, kad sveika dieta yra svarbus spermos kokybės veiksnys. Tiesa, kaip pažymi tyrėjai, reikia didesnės apimties atsitiktinių imčių tyrimų išvadoms patvirtinti.
Tinkamas maistas stabdo regėjimo blogėjimą
Tyrimai rodo, kad vyresni suaugusieji, kurie valgo mažo glikeminio indekso maistą, gali sumažinti amžinės geltonosios dėmės degeneracijos pavojų. Tai yra pagrindinė vyresnių amerikiečių regėjimo praradimo priežastis. Tyrimas nagrinėjo bendros vyresnių žmonių mitybos ryšį su amžinės geltonosios dėmės degeneracijos pavojumi. Pasirodė, kad asmenims, kurie daugiau valgė žuvies, turinčios daug omegos-3 riebalų rūgščių ar daug vitamino C, vitamino E, cinko, luteino ir zeksantino turintį maistą, ligos pavojus buvo mažesnis. Luteinas ir zeksantinas yra augalo pigmentai, kurie veikia kaip antioksidantai. Šių maistingų medžiagų yra brokoliuose, špinatuose ir kitose lapinėse žaliose daržovėse bei kiaušinio tryniuose.

{banner-25}
Taip pat buvo nustatyta, kad nuo amžinės geltonosios dėmės degeneracijos apsaugo ir mažo glikeminio indekso maistas. Glikeminis indeksas siejasi su tuo, kaip greitai maistas priverčia padidėti cukraus kiekį kraujyje. Didelio glikeminio indekso maistas, toks kaip balta duona ir bulvės, skatina greitą cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Cukraus kiekio kraujyje bangos, susijusios su didelio glikeminio indekso maistu, gali galų gale pažeisti tinklainę.
Raudona mėsa ir storųjų žarnų vėžys
Žmonės, kurie nori sumažinti storųjų žarnų vėžio riziką, privalo mažiau valgyti raudonos mėsos ir mažiau vartoti alkoholio, daugiau sportuoti ir nerūkyti. Nustatyta, kad raudona mėsa didina vėžio riziką 20 proc., o fiziniai pratimai šią riziką 20 proc. sumažina.
Mityba ir fizinė veikla yra reikšmingiausi gyvensenos veiksniai, užkertantys kelią storųjų žarnų vėžio vystymuisi. Tyrimą atlikę mokslininkai, iš George tarptautinės sveikatos instituto Sidnėjuje (Australija) tvirtina, kad storųjų žarnų vėžys yra netinkamos gyvensenos liga. Taigi netinkamo elgesio pakeitimas, t.y. alkoholio vartojimo mažinimas, metimas rūkyti ir svorio sumažinimas, turi galimybę sumažinti ligos pavojų. Taip pat ir tiems, kurių giminėje buvo segančiųjų storosios žarnos vėžiu, tad pavojus susirgti šia liga yra didesnis.
Idealaus grožio siekia net vaikai
Pusė mergaičių ir ketvirtadalis berniukų galėtų imtis drastiškų priemonių, kad jų figūra ir svoris taptų idealūs. Vienas iš dešimties berniukų prisipažino, kad sutiktų vartoti steroidus, kad taptų raumeningesnis, o kas aštunta mergaitė pareiškė, kad yra pasiryžusi gerti liekinamąsias piliules ar laisvinamuosius, kad tik sulieknėtų.
Daugiau nei 50 proc. tyrimo metu apklaustų mergaičių ir daugiau nei trečdalis berniukų prisipažino, kad lygina savo išvaizdą su televizijoje mirgančiais kūnais, o apie ketvirtadalį abiejų lyčių vaikų prisipažino, kad svajoja apie plastinę operaciją, nes nori turėti tobulą figūrą. Įdomu tai, kad anksčiau ši problema vis labiau plinta ir tarp berniukų.
Beje, neseniai buvo paskelbtas neraminantis faktas, kad ligoninėse nuo sunkių anoreksijos formų gydomi net penkerių metų vaikai.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

LXWeaCPqvsL
2012-05-08 21:36
So true. Hontesy and everything recognized.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai

Mūsų draugai