Lietuvoje

Senos sienos nušvito naujumu


Užbaigta Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos bei Vaikų ligų klinikų pastato kapitalinė rekonstrukcija. Už beveik 14 mln. litų rekonstruota 9 tūkst. kv. m patalpų. Nuo stogo iki pamatų renovuoti visi Akušerijos ir ginekologijos, Gimdymo, Naujagimių, Vaikų ligų skyriai. Pakeisti stogai, langai, durys, grindys, šildymo, kanalizacijos sistemos. Visos palatos visuose skyriuose – tik dvivietės, kiekvienoje palatoje – atskiras dušas ir tualetas.
Gimdymo skyriuose – nauji patogūs gimdymo kambariai su šalia esančiais akušerių postais, naujausia įranga. Nebeliko didelių palatų, kur gimdyvės buvo priverstos gulėti kartu su kūdikiais ir nuolatiniais lankytojų pulkais. Dabar visos palatos – dvivietės. Gimdyme gali dalyvauti vyras, o, gimus vaikučiui, visa šeima turi galimybę likti kartu.
Vaikų ligų skyrių personalas ir pacientai labiausiai džiaugiasi šviesa. Dešimtis metų remonto nematę sienos šiandien šviečia šviesiomis spalvomis ir dideliais langais. Visos palatos dvivietės – lova motinai ir lovytė vaikučiui. Pagal būtinumą lovų skaičius transformuojamas. Vaikai iki vienerių metų amžiaus guli atskiroje palatoje kartu su mama.
Patogus, erdvus, šviesus ir Vaikų priėmimo skyrius.
Per metus VMUL Akušerijos ginekologijos klinikoje gimsta per 3900 kūdikių, Vaikų ligų skyriuose gydoma beveik 3000 vaikų.
 

Sudėtinga operacija – visaverčiam gyvenimui


Operuodami invazinį šlapimo pūslės vėžį, Kauno klinikų Urologijos klinikos gydytojai pritaikė Lietuvoje dar retą metodiką – pašalinę šlapimo pūslę, iš plonosios žarnos segmento suformavo naują, prisiuvę ją prie šlaplės.
Iki šiol po tokios operacijos dažniausiai prie plonosios žarnos vieno galo buvo prijungiami šlapimtakiai, o kitas galas išvedamas pro pilvo sieną. Po šitokia metodika atliktos operacijos iškyla gyvenimo kokybės klausimas – pacientams visą gyvenimą tenka prie pilvo sienos klijuoti šlapimą surenkančius maišelius.
Minimuoju atveju invaziniu vėžiu sergančiam jaunam, 40 metų, vyrui buvo nuspręsta pritaikyti per pastaruosius 2 dešimtmečius pasaulyje vis labiau populiarėjančią operaciją gydant invazinį šlapimo pūslės vėžį – radikaliąją cistektomiją. Atliekant šią operaciją iš plonosios žarnos segmento suformuojamas šlapimo rezervuaras ir prijungiamas prie šlaplės. Operaciją atliko LSMU Urologijos klinikos gydytojai dr. S. Auškalnis, doc. Daimantas Milonas, Urologijos klinikos vadovas doc. Mindaugas Jievaltas, kartu su konsultantu gyd. urologu Stevenu Joniau iš Belgijos, Liuveno universitetinės ligoninės.
Pasak dr. S. Auškalnio, tokia operacija yra techniškai sudėtingesnė, tačiau ji padeda išlaikyti gyvenimo kokybę. Po trijų mėnesių, nesant komplikacijų, pacientas galės tęsti darbinę veiklą.
 

Sergantiesiems prostatos vėžiu – naujas gydymo metodas


Pažangus prostatos vėžio gydymas pailginto veikimo hormonų terapija jau galimas ir Lietuvoje. Iki šiol pacientams, kuriems parinktas šis gydymo būdas, jis buvo taikomas kas 1-3 mėnesius, o dabar hormonų terapijos veikimo laikas gali pailgėti iki pusės metų. Tai leis ne tik labiau tausoti paciento sveikatą, bet ir taupyti jo laiką bei kelionės pas specialistą išlaidas. Naujasis gydymo metodas yra kompensuojamas Ligonių kasų, todėl bus taupomos ir valstybės lėšos.
„Tai didelis palengvinimas pacientams – jie gaus efektyvų gydymą, rečiau lankydamiesi pas gydytojus specialistus. Tai ypač tai svarbu mažesnių miestų ar kaimų gyventojams, kuriems ne tik kelionė daug kainuoja, bet kartais reikia patiems organizuotis ir susisiekimo priemonę“, – sako Lietuvos urologų draugijos pirmininkas doc. Daimantas Milonas. Tačiau jis pabrėžia, kad net patys pažangiausi gydymo metodai bus bejėgiai, jei prostatos vėžys bus diagnozuotas jau gerokai pažengęs. „Kuo anksčiau nustatoma liga, tuo gydymo galimybės platesnės“, – sako specialistas, apgailestaudamas, kad iki šiol kasmet vykdyta Ankstyvosios prostatos vėžio diagnostikos programa nuo šių metų vasaros suretinta iki kas dveji metai atliekamų patikrų.
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos pirmininko Gedimino Žižio nuomone, džiugina faktas, kad modernus gydymas bus kompensuojamas, vadinasi, prieinamas visiems pacientams. „Pažangūs metodai didina gydymo efektyvumą ir tai suteikia mums daugiau vilties, – sako jis. – Kaip žinia, didžiąją prostatos vėžiu sergančiųjų dalį sudaro senjorai, kurių pensijos nėra pakankamos ir pragyventi, tad galimybės sutaupyti gydant šią lėtinę ligą jiems yra labai svarbios“.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai