Kur dingo „Lauma medical“ elastiniai tvarsčiai?

Pastaruoju metu į didžiąsias šalies vaistines atėję žmonės neberanda dešimtmečius vartotų produktų – latvių bendrovės „Lauma medical“ elastinių tvarsčių. Kodėl? Kur jie dingo?
 

Riboja žmonių pasirinkimą


Dar nepradėtas įgyvendinti vaistų prieinamumo gerinimo ir kainų mažinimo planas, o gyventojai jau kenčia dėl kai kurių vaistinių vykdomos politikos. Šio plano priešininkai prognozavo, kad, pradėjus reguliuoti receptinių nekompensuojamųjų vaistų kainas, gali smarkiai pabrangti nereceptiniai vaistai ir priemonės, o kai kurios jų gali ir visai išnykti. Matyt, šioms permainoms jau rengiamasi, nes kokybiška, tačiau brangesnė produkcija keičiama pigesniu, tačiau prastesniu analogu. Taip pasielgta su latvių bendrovės „Lauma medical“ elastiniais tvarsčiais.
Jau nuo praėjusių metų gerai žinomos ir plačiai vartojamos produkcijos žmonės neberanda jiems įprastose vaistinių lentynų vietose. Vietoje latvių bendrovės „Lauma medical“ elastinių tvarsčių siūlomi kinų gamintojų analogai. Tiesa, yra ir lietuviškų gaminių. Tačiau, norint skatinti sveiką konkurenciją, pirkėjas turėtų turėti teisę pats pasirinkti jam priimtiniausią produktą.
Kodėl ribojamas žmonių pasirinkimas? Juk žmonės moka skaičiuoti ir geriau nusipirktų vieną kokybišką gaminį, kuris tarnaus ilgai, užuot pirkę kelis pigesnius, už kuriuos galų gale sumokės daug daugiau?!

 

Kenčia žmogus


Kad latvių bendrovės „Lauma medical“ elastinių tvarsčių nėra Lietuvoje – ne gamintojo bėdos ir ne gamybos problemos. Tokia kai kurių mūsų šalies vaistinių politika. Dėl to venų varikoze sergantiesiems arba riešo, alkūnės, kelio, čiurnos sąnario pažeidimų bei raumenų patempimų kamuojamiems atsirado papilomų rūpesčių, nes, per daugelį metų įpratę šias priemones turėti savo vaistinėlėje, dabar jie nežino, kur jų ieškoti. Taigi kenčia žmogus, kuris sirgdamas, užuot gydęsis, turi lakstyti iš vienos vaistinės į kitą ir ieškoti jam tinkamiausios priemonės. Tuo tarpu nemedikamentinis gydymo būdas – kompresinė terapija – užima svarbią vietą gydymo procese. Tinkamai parinkus tvarsčius, specialias elastines kojines ar kitas priemones, galima smarkiai pagerinti ligonio būklę.
„Laumos“ produkcija žinoma daug dešimtmečių, yra paklausi ir populiari, jai reklamos jau nereikia. Žmonės daug metų naudoja mūsų tvarsčius, net nežinodami ir nesidomėdami, kokia firma juos gamina. Ir tai gerai. Taip ir turi būti. Bėda ta, kad į vaistinę atėjęs žmogus neranda jam įprasto tvarsčio. Jis žino, kaip jis atrodo, bet nežino, kaip vadinasi, o vaistininkui telieka pasiūlyti šiek tiek pigesnį, tačiau prastesnį produktą.
 

Noras pasipelnyti


Galima daryti prielaidą, kad brangesnė, bet kokybiškesnė produkcija iš vaistinių išimama siekiant gauti didesnį pelną. Tačiau tokiu atveju žmogaus interesai vėl lieka už borto. Juk jam vaistinių pigiau įsigyta priemonė smarkiai mažiau nekainuos, o, įvertinus prastesnę jos kokybę ir atitinkamai silpnesnį poveikį, galima manyti, kad prastės ir medicininės pagalbos lygis.
Kodėl taip pasielgta? Nereceptinių prekių asortimentą vaistinės gali valdyti laisvai. Jos gali nevaržomai keisti siūlomų nereceptinių produktų asortimentą. Bet juk didesnis prekių pasirinkimas lemtų ir didesnį pelną. Vaistinės turėtų būti suinteresuotos turėti kuo daugiau ir įvairesnių vaistų bei medikamentinių priemonių. Tačiau didesnį pelną galima gauti ir kitaip – tiesiog pigiau pirkti, o parduoti taip pat brangiai arba tik šiek tiek pigiau. Taigi vartotojui prekės kaina beveik nekinta, o vaistinei ji yra daug mažesnė negu anksčiau. Tačiau, ar tokie produktai gali būti lygiaverčiai?
Vaistai ir medicinos priemonės – specifiniai produktai, todėl itin svarbu, kad šioje srityje ekonominiai interesai neužgožtų žmogaus sveikatos interesų. Suteikti kokybišką farmacinę paslaugą ir orientuotis į pacientų poreikius – toks turėtų būti vaistinių darbo kertinis elementas.
„Manome, kad sprendimą nebepirkti „Lauma medical“ gaminių vaistinių atstovai priėmė tinkamai neįsigilinę. Iš tiesų nežinančiam iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tokia medicinos priemonė kaip elastinis tvarstis negali labai skirtis, kad kone visi gamintojai gamina vienodus produktus. Tačiau taip toli gražu nėra“, – pabrėžia bendrovės „Lauma medical“ atstovas Lietuvoje Adas Zapalskis.
 

Kokybiškas produktas negali būti pigus


Naivu tikėtis, kad kokybiškas ir saugus produktas gali būti pigus. Juk visų pirma kokybiškai prekei pagaminti turi būti naudojama kokybiška žaliava, kuri turi būti perdirbama naudojant šiuolaikines technologijas.
Bendrovės „Lauma medical“ medicininė produkcija susilaukė didelio specialistų ir vartotojų pripažinimo. Jau daug metų gaminiai užima pirmaujančias rinkos pozicijas atitinkamų gaminių kategorijose ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse.
Įmonės produkcijos – įvairių tvarsčių, diržų bei raiščių – vartojimo sėkmę lėmė tai, kad jie kuriami atsižvelgiant tiek į specialistų, tiek į pacientų pasiūlymus. Taip pat didelis dėmesys skiriamas produktų dizainui ir medžiagoms.
Aukščiausią kiekvieno gaminio kokybę užtikrina ilgametė bendrovės tekstilės gaminių gamybos patirtis, kokybės vadybos sistema (ISO 9001 standartas) ir aplinkos apsaugos vadybos sistema (ISO 14001 standartas), modernios technologijos.
 

Nusipirkti galima


Kad bendrovės „Lauma medical“ elastinių tvarsčių nėra didžiausių šalies tinklų vaistinėse, nereiškia, kad šių produktų išvis nėra Lietuvoje.
„Šiuo metu norintieji įsigyti „Lauma medical“ produktų ir jų nerandantys turėtų kreiptis į gamintojo atstovybę – įmonę „Azas“. Galima skambinti nemokama telefono linija arba rašyti elektroninius laiškus. Atstovybėje yra vaistinių, turinčių „Lauma medical“ gaminių, sąrašas. Todėl kiekvieną pirkėją informuosime, kokioje pagal jo gyvenamąją vietą artimiausioje vaistinėje jis galėtų įsigyti šių priemonių“, – aiškina A.Zapalskis.
Pasak „Lauma medical“ atstovo Lietuvoje Ado Zapalskio, Latvijos gamintojai nenuleidžia rankų, planuoja susitikimus ir tikisi, kad jų produkcija vėl atsiras ir ant didžiųjų šalies vaistinių lentynų.
„Įprasta, kad mažosiose vaistinės labiau skatinamas farmacijos paslaugos teikimas, labiau kreipiamas dėmesys į pacientų poreikius, todėl mūsų gaminių ten yra. Galiausiai ir dėl to, kad jų teiraujasi pirkėjai“, – pažymi A.Zapalskis.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai