Pasaulyje (2013 03)

Mažyliai moka skaityti suaugusiųjų mintis

 

Tarptautinio tyrimo duomenys leidžia teigti, kad kūdikiai iki 18 mėn. amžiaus gali visiškai tiksliai nuspėti suaugusiųjų nuotaikas.

Skirtingų šalių ekspertai atliko nepriklausomus tyrimus, norėdami patikslinti, ar tyrimo rezultatų objektyvumui nedaro įtakos kūdikio rasė arba auklėjimas.

Tuo tikslu buvo atliekami keli žaidimai. Nustatyta, kad kūdikiai tiksliai nuspėdavo suaugusiųjų nuotaiką ir emocijas, kurias tuo metu šie jausdavo.

Rezultatus galima pavadinti revoliuciniais, kadangi jie leidžia teigti, kad užuojautą vaikai gali jausti jau sulaukę vienerių metų amžiaus. Anksčiau buvo manoma, kad to galima tikėtis tik iš 4–7 metų amžiaus vaikų.

Kaip teigia vienas iš tyrėjų prof. Ku Lao: „Įdomu tai, kad didesnė dalis kūdikių geriau įvertino aplinkinių emocijas nei patys suaugusieji. Galima manyti, kad, vystantis žodinio bendravimo sugebėjimui, mes prarandame gebėjimą analizuoti veido ir kūno kalbą.“

Atliekant papildomus testus, pasirodė, kad kūdikiai gali atspėti, ar žmogus meluoja, ar sako tiesą bendraudamas su kitais žmonėmis.

„Labai gaila, kad tokie gebėjimai mums augant neišlieka, tačiau galimas daiktas, kad tam nykimui galima užkirsti kelią. Mes numatome pasistengti sudaryti seriją pratimų, kurie padėtų šiems gebėjimams išlikti. Juk suaugusiųjų pasaulyje jie būtų tikrai naudingi“, – priduria mokslininkas.

 

Siaubą keliančius sapnus galima „perrašyti“

 

„The Sydney Morning Herald“ rašoma, kad Australijos gydytojai pareiškė žiną, kaip atsikratyti naktinių košmarų.

Australijos potrauminio psichinės sveikatos centro mokslininkai aiškina atradę techniką, leidžiančią potrauminį stresą patyrusiems žmonėms perrašyti juos kamuojančių košmariškų sapnų scenarijų ar visiškai juos pašalinti.

Po traumą sukėlusio įvykio žmonės dažnai susiduria su pasikartojančiais naktiniais košmarais. Ypač tai aktualu kariams. Būna, kad tas pats baisus sapnas juos persekioja daugelį metų.

Taigi terapijos metu pacientų buvo prašoma atkartoti sapną, pakeičiant pačias baisiausias sapno vietas. Tada buvo į juostelę įrašomas šis naujas scenarijus ir įrašas buvo duodamas išklausyti prieš miegą.

Eksperimentas buvo išbandytas su Vietnamo karto veteranais. 11-kai iš 12-kos pacientų eksperimentas padėjo, 7-niems košmarai dingo visiškai. Tokie rezultatai išliko ir praėjus daugiau nei metams po eksperimento.

 

Intelekto koeficientas susijęs su laimingumo laipsniu

 

Nuo intelekto koeficiento priklauso labai daug – žmogaus gyvenimas, darbas, pajamos, psichologinis nusiteikimas, t.y. harmonijos siekis, taigi ir laimės pojūtis. Didžiosios Britanijos mokslininkai apklausė žmones, kiek jie jaučia pasitenkinimą gyvenimu. Kartu jiems buvo duodama užpildyti anketas apie jų materialinę padėtį ir atlikti IQ vertinimo testą.

Kaip labai laimingus save vertino asmenys, kurių IQ buvo nuo 120 iki 129 balų. Kaip nelabai laimingus save vertino asmenys, kurių balas buvo 70–79. Tradiciškai 70 balų priimta laikyti žemutine normalaus IQ riba, užtenkama tik vesti priimtiną gyvenimo būdą ir atlikti įprastas kasdienes užduotis.

Kaip pastebi tyrėjai, žemas IQ balas nėra nuosprendis, net tarp apklaustųjų buvo laimingais besijaučiančių žmonių su smarkiai žemesniais balais už tuos, kurių balai buvo aukštesni, kiekvienas atvejis individualus, bet statistiniai duomenys leidžia daryti aukščiau nurodytas išvadas.

 

Geras miegas priklauso... nuo mitybos

 

Amerikiečių ekspertai pastebi, kad nemažai žmonių kankina nemiga, daugeliui prireikia keleto valandų, kad užmigtų, o štai kiti gali ramiausiai išmiegoti 8 valandas, o ryte dar būti nelaimingi, kad jau reikia keltis.

Pasirodo visa tai galima sureguliuoti tinkamai maitinantis.

Didelės apimties Pensilvanijos universiteto mokslininkų atlikto tyrimo metu pagal miego trukmę buvo suskirstytos 4 grupės: labai trumpo miego arba nemigos (iki 5 val. per parą), trumpo (5–6 val.), vidutinio (7–8 val.) ir labai ilgo miego (daugiau nei 8 val.). Pasirodė, kad daugiausiai kalorijų vartojo trumpo miego grupė. Labai trumpo miego grupė mažiausiai vartojo vandens, likopeno (medžiagos, kurios daugiausia yra raudonuose ir oranžiniuose produktuose) ir angliavandenių. Labai ilgas miegas buvo susijęs su teobrominu, esančiu šokolade ir arbatoje, cholinu, esančiu kiaušiniuose ir riebioje mėsoje, ir alkoholiu. Vadinamojo sveikiausio miego grupėje (8 val.) maistas buvo maksimaliai įvairus ir subalansuotas.

Taigi, jei jus kankina nemiga ar miegate per ilgai, galite sau padėti sveikiau valgydami.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai