Rūpinkitės savo širdimi laiku

Gydytojai, patardami, kaip išvengti širdies ligų, dažnai savo pacientams rekomenduoja vartoti žuvų taukų. Kodėl? Mat žuvų taukai – ne tik natūralus vitaminų A ir D šaltinis. Juose taip pat gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių omega-3. Šioms rūgštims bei jų įtakai žmogaus organizmui, o ypač normaliai širdies ir kraujagyslių veiklai, pastaruoju metu skiriamas didelis dėmesys.
 

Prisiminkime, kuo naudingos žuvų taukuose esančios omega-3 riebalų rūgštys:


▪ jos padidina kraujagyslių elastingumą, saugo jas nuo aterosklerozinių plokštelių susidarymo;
▪ stimuliuoja širdies veiklą, padeda normalizuoti kraujo spaudimą;
▪ mažina kraujo klampumą, krešėjimą bei trombų susidarymo pavojų.
sumažina cholesterolio ir kitų lipidų kiekį kraujyje;
▪ stiprina imuninę sistemą, viršutinių kvėpavimo takų ir plaučių sistemą;
▪ sumažina riziką sirgti diabetu, krūties vėžiu.
Omega-3 rūgštys taip pat padeda sergant kai kuriomis nervų sistemos, odos, uždegiminėmis ligomis, lėtina senėjimo procesus, skatina hormonų ir fermentų sintezę, stiprina imunitetą, dėl to mažina riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Tvirtinama, kad omega-3 riebalų rūgštys teigiamai veikia protinę sveikatą, dėmesio koncentraciją, yra svarbios sąnariams, jų lankstumo išlaikymui. Todėl omega-3 riebalų rūgščių reikia ne tik žiemą, kaip kai kas mano, bet ir visus metus.
 

Koks žuvų taukų poveikis širdies sistemai?


Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad jūrinių valstybių gyventojai, turintys senas žuvies bei jūros gėrybių valgymo tradicijas, rečiau serga širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, jų imunitetas stipresnis.
Medicininių tyrimų duomenimis, per dieną suvalgantiems ne mažiau kaip 30–35 g žuvies miokardo infarkto rizika yra mažesnė nei jos nevalgantiems.
Būtent dėl šių priežasčių gydytojai rekomenduoja ne rečiau kaip porą kartų per savaitę valgyti žuvies patiekalų, renkantis riebias jūros žuvis – lašišą, skumbrę, menkę, silkę.
Žuvų taukuose yra polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios teigiamai veikia kraujotaką, mažina kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje ir dėl to sumažėja rizika susirgti ateroskleroze, miokardo infarktu, insultu. Todėl žuvų taukus reikėtų vartoti ne tik tada, kai jau yra koks nors širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimas, bet anksčiau, kai ligos procesas dar neprasidėjęs – tai puiki profilaktinė priemonė, pagrįsta moksliniais tyrimais.


 

Omega-3 riebalų šaltinis


Kaip minėjau, pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis yra riebios žuvys (lašiša, sardinė, menkė, tunas), žuvų taukai ir žuvų kepenų aliejus. Omega-3 riebalų rūgščių mūsų organizmui svarbu gauti dėl to, kad jos yra nepakeičiamos, t.y. organizmas pats savarankiškai jų negali pagaminti, o jų būtinai reikia, kad žmogus būtų sveikas.
Lentelėje pateikiama keletas maisto produktų, turinčių omega-3 riebalų rūgščių.
Maisto produktas (100 g)->Omega-3 kiekis (g)
Alyvuogių aliejus -> 0,86
Graikinių riešutų aliejus -> 12,9
Graikiniai riešutai -> 7,49
Rapsų aliejus -> 9
Sojų aliejus -> 7,7
Sezamų sėklos -> 0,67
Špinatai -> 0,13
 

Vitaforce žuvų taukai tiks kiekvienam


Žinoma, reikalingą polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekį geriausia gauti su maistu, tačiau nemėgstantiems arba nepakankamai valgantiems žuvies žmonėms geriausia vartoti žuvų taukus, juolab kad dabar jie gaminami taikant modernias technologijas.
 

Vitaforce turi net 3 skirtingus žuvų taukų preparatus:


• Norvegiški žuvų taukai,
• Omega-3 ir
• Omega-3 + žuvų taukai.
Jie skirti papildyti organizmą omega-3 rūgštimis bei vitaminais A, D ir E. Šių Vitaforce produktų veikliosios medžiagos yra kapsulėse, todėl neturi įprasto žuvų skonio ir kvapo. Pakuotėse yra po 60 kapsulių. Dėl ypač didelio grynumo pakanka vartoti po vieną kapsulę per dieną, todėl pakuotės užteks ilgam.
Preparatai pagaminti laikantis farmacijos pramonėje taikomų reikalavimų. Tai užtikrina aukštą jų kokybę.
 

Kiti būdai širdies veiklai gerinti


Nuo seno žinomos augalų gydomosios savybės. Susipažinkite su keletu augalų ir jų poveikiu širdies ir kraujagyslių sistemai.
Augalas -> Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai
Bruknių lapai -> Mažina kraujo spaudimą.
Česnakas -> Mažina cholesterolio kiekį kraujyje, slopina kraujo krešėjimą, mažina arterinį kraujo spaudimą.
Ginkmedžio lapai -> Plečia kraujagysles, gerina mikrocirkuliaciją, slopina trombocitų agregaciją ir kraujo klampumą.
Melisa -> Plečia kraujagysles, mažina kraujo spaudimą.
Šaltalankių vaisių aliejus -> Mažina didelio tankio cholesterolio kiekį plazmoje, stabdo trombų formavimąsi, aterosklerozės vystymąsi.
 

Ir keletas receptų


vaistažolių arbata – reikia sumaišyti 5 g kalninės arnikos, 25 g kraujažolės ir 20 g jonažolės. Šaukštą mišinio užpilti stikline šalto vandens, palaukti 2–3 val., virinti ant silpnos ugnies 5 min., palaukti 15 min. ir perkošti. Viską išgerti per dieną. Gydymas trunka 1 mėnesį.
medus – gerai žinoma, kad, valgant daug saldumynų ir lengvai pasisavinamų angliavandenių, vystosi koronarinių kraujagyslių aterosklerozė. Nustatyta, kad, cukrų pakeitus medumi (medaus leidžiama suvalgyti ne daugiau kaip 100 g per parą), ši liga vystosi kur kas lėčiau. Medus plečia kraujagysles, sumažina arterinį spaudimą. Todėl jis rekomenduojamas sergant padidėjusio kraujospūdžio liga (hipertenzija). Gydymo efektyvumas ypač sustiprėja medų derinant su įvairių augalų šaknų sultimis. Pvz., 1 stiklinė burokėlių sulčių, 1 stiklinė morkų sulčių, 1 stiklinė krienų sulčių (sutarkuoti krienai prieš 36 valandas užpilami vandeniu) ir 1 citrinos sultys sumaišomos su 1 stikline medaus. Vartojama po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 1 val. prieš valgį. Gydytis reikia ne trumpiau negu 2 mėnesius.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai