Sveikas langas į pasaulį

Akys – vienas svarbiausių žmogaus organų, jos pluša nuo pat mažų dienų iki žilos senatvės, kai neretai regėjimui pagerinti nepakanka net akinių. Ir nesvarbu, kuo dirbame, galima sakyti, kad jos – pagrindinė mūsų darbo priemonė. Deja, statistikos duomenimis, sergančiųjų akių ligomis vis daugėja.
 

Labai svarbu amžius


Dirbame nuo ryto iki išnaktų, dažnas visą tą laiką praleidžia prie kompiuterio, o būtent ilgas žiūrėjimas į kompiuterio ar televizoriaus ekraną – viena svarbiausių akių uždegimų ir akių sausumo priežasčių.
Kaip pastebi akių gydytoja med. m. dr. Rasa Bagdonienė, akių negalavimai labai priklauso nuo amžiaus, ir juo žmogus vyresnis, juo didesnė tikimybė susirgti akių ligomis. Labiausiai paplitusios ašarų sistemos, junginės ligos, katarakta, sukelianti lęšiuko drumstėjimą, glaukoma, kuria sergant padidėja spaudimas akies viduje, siaurėja akiplotis, atrofuojasi regos nervas.
„Smarkiai pablogina regėjimą ir amžinė geltonosios dėmės degeneracija, kuri pažeidžia tinklainę, – sako dr. R. Bagdonienė. – Viena iš pagrindinių priežasčių, kaip matome iš ligos pavadinimo, vėlgi yra amžius,“ – priduria gydytoja.
Štai JAV atlikto tyrimo duomenimis, jei sergamumas šia liga tarp 40–49 metų amžiaus gyventojų yra apie 2,1 proc., tai tarp sulaukusiųjų 80-ties išauga net iki 35,4 proc.
 

Daug kas priklauso nuo mūsų


Akių ligas gali sukelti daugelis veiksnių, tačiau kai kurių galime išvengti. Dr. Rasa Bagdonienė ypač pabrėžia žalingą rūkymo poveikį tinklainei, alkoholio vartojimą, per didelį svorį, mažą fizinį aktyvumą.
Norėdami padėti savo akims, turime žinoti, kokių medžiagų joms labiausiai reikia. Tyrimais įrodyta, kad geltonosios dėmės (makulos) degeneracijos profilaktikai labai svarbus yra liuteinas. Kuo didesnis liuteino kiekis makuloje, tuo aiškesnis regėjimas ir sveikesnės akys. Neatsiejamai nuo liuteino veikia zeaksantinas, būtinas akių sveikatai ir regai palaikyti. „Šių medžiagų organizmas pats susintetinti negali, todėl jų būtina gauti su maistu arba su maisto papildais,“ – primena gydytoja.
Antioksidantai apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio. „Antioksidantams priklauso vitaminai A, C, E, mikroelementai selenas, cinkas, taip pat bioflavonoidai. Taip pat nustatyta, kad labai padeda mėlynės,“– pastebi dr. R. Bagdonienė. Mėlynės teigiamai veikia akių kraujotaką, lėtina kataraktos ir tinklainės degeneracijos vystymąsi. Jų sudėtyje esantys antocianidinai skatina rodopsino, būtino normaliam akies tinklainėje esančių ląstelių funkcionavimui, sintezę. Būtent ši medžiaga užtikrina gerą regėjimą prieblandoje.


 

Didelė nauda vienoje vietoje


Yra įvairių papildų akims stiprinti, kuriuose yra šių medžiagų, tačiau paprastai tik po vieną iš jų, pvz., tik mėlynių ekstrakto arba tik liuteino. Šie preparatai yra naudingi, tačiau daug veiksmingiau, kai visų jų derinys yra subalansuotas, kaip preparate Visionace su liuteinu, nes skirtingų medžiagų derinys saugo iškart keliais būdais – mažina oksidacinį stresą, palaiko nervų ir kraujagyslių būklę ir t.t.
Pasirinkę tokį preparatą, saugosime ne tik akis. Visionace sudėtis tokia plati ir išbaigta, kad puikiai papildys organizmą ir kitoms sveikatos sistemoms reikalingiausiomis medžiagomis. Jame, be specifinių akių sveikatą pagerinančių medžiagų, yra ir kitų multivitaminų kompleksuose esančių komponentų, – juk kūno ir akių sveikata vienas kitam padeda.
Preparato veiksmingumas paremtas klinikiniais tyrimais – nustatyta, kad Visionace vartojusiems pacientams padidėjo ašarų stabilumas, taurinių ląstelių skaičius, pagerėjo junginės būklė, dėl to sustiprėjo regėjimas. Taigi šį preparatą vertėtų rinktis visiems, norintiems išsaugoti akių sveikatą, jis ypač tinka dirbantiesiems kompiuteriu ar kitą akių įtampos reikalaujantį darbą, daug laiko leidžiantiems prie televizoriaus, nešiojantiems kontaktinius lęšius, vyresnio amžiaus žmonėms, taip pat ir sergantiesiems diabetu.
Be to, vartojant tik vieną kapsulę per dieną, papildomai nebereikia vartoti kitų vitaminų papildų (nebent esant specifinėms būklėms, kai reikia didesnių nei įprasta konkretaus elemento kiekių).

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai