Kosmetika vasarai

Atėjus vasarai, reikėtų daugiau rūpintis kūno ir veido priežiūra, nes ją nuolat gairina vėjas, glosto ne visad mieli saulės spinduliai. Naudinga informacija bei patarimais su mumis dalijasi grožio specialistė Aušra URBUTIENĖ.
 

Veidui


Dažnai po žiemos ir mūsų oda atrodo pavargusi, šerpetojanti, išsausėjusi, linkusi greitai rausti. Nenuostabu, jei atsiranda spuogelių, išryškėja smulkios raukšlelės. Pats laikas sunkius maitinamuosius kremus pakeisti lengvesniais, labiau drėkinančiais veido ir dekoltė zonos odą.
Dabar oda ypač išsiilgusi drėgmės, todėl galima naudoti ir intensyviai drėkinančias kaukes. Vasarą naudojamuose kremuose turi būti giliai drėkinančių medžiagų, tokių kaip enzimai (padidina odos drėgmės kiekį iki 80 proc.), proteinai (pasižymintys hidrofilinėmis savybėmis, todėl gerai sugeria drėgmę), karbamidas, elastinas. Taip pat jūsų oda puikiai pasisavins kremus, kurių sudėtyje yra odos atsinaujinimą skatinančių medžiagų – vitaminų A, E, biostimuliatorių, vaisių rūgščių.
Jei oda išsausėjusi, šerpetojanti, kuo mažiau naudokite dekoratyviosios vandeniui atsparios kosmetikos. Pabūkite be makiažo bent 10–12 val. per parą.
Nepamirškite išgerti 1,5–2 litrus vandens per dieną.
Miegas – geriausias grožio šaltinis, nes miegant aktyviau vyksta kolageno sintezė, greičiau atsinaujina ląstelės. Tad miegokite kuo ilgiau, ne mažiau nei 8 valandas.
„Naudokite kosmetikos priemones, kurios turi apsauginį filtrą nuo saulės (SPF). Filtro stiprumą parinkite pagal individualų odos tipą. Lietuvoje reikėtų vartoti kremus su SPF 20 , vaikams – ne mažesniu kaip SPF 40, o, vykstant į pietų šalis, įsimesti apsauginį kremą su SPF 50. Atsiminkite, kad apsauginiu kremu reikia pasitepti pusvalandį prieš einant į saulę. Nebūkite saulėje nuo 11–14 val., nes jos aktyvumas tuomet yra didžiausias. Nenaudokite pernykščio kremo, nes per metus jis gali suirti“, – pataria grožio specialistė Aušra Urbutienė.
Pasak jos, reikia ypatingą dėmesį atkreipti, jei ant veido yra pigmentinių dėmių, nes, veikiant aktyviai saulei, šios dėmės linkusios tamsėti, todėl reikia naudoti apsauginius kremus su ne mažesniu kaip SPF 15. Be to, vasara – ne dėmių naikinimo ar šviesinimo metas – tai geriau ir sveikiau daryti rudenį ar žiemą.
Jei vis dėlto norite naudoti dekoratyvią kosmetiką, geriau rinkitės su SPF filtru.
Kita vertus, vasarą dėl dezinfekuojamojo saulės poveikio pagerėja spuoguotos odos būklė, todėl jai galima skirti mažiau skirti dėmesio.
Odos būklei gerinti reikėtų nepamiršti vartoti ir kompleksinių vitaminų, kurie apsaugo odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, aprūpina naudingomis medžiagomis giluminius odos sluoksnius.


 

Kūnui


Saule pradėkite mėgautis pamažu, nuo penkių, dešimties minučių ir po truputį šį laiką ilginkite. Geriausia tai daryti po 16 val., kai saulės aktyvumas palaipsniui mažėja. Kūnui vasarą naudokite drėkinamuosius kremus ar losjonus.
Pati aktyviausia saulė yra vasaros pradžioje, birželio mėnesį, todėl tuomet kūną tepkite kremu, turinčiu didesnį apsauginį saulės filtrą (ne mažiau SPF30) ir palaipsniui mažinkite iki SPF 15–20. Kasdienai naudokite kūno priežiūros drėkinamąsias priemones, turinčias kuo mažiau kvapiųjų, dažomųjų medžiagų, nes tai gali sukelti fotoalergiją.
Po saulės vonių odą drėkinkite ir iš vidaus, t.y. gerkite daug vandens, žaliosios arbatos. Tepkite kūno odą specialiais losjonais, kremais, kurie atgaivina, drėkina odą, mažina jos paraudimą ar sudirgimą.
Kūno oda atrodys sveikiau ir gražiau, jei naudosite bešarmį prausiklį, kelis kartus per savaitę atliksite odos šveitimo procedūrą. Tuomet geriau įsigers kremai, bus tolygesnis saulės įdegis.
Lepindamiesi vonios malonumais, įpilkite kelis lašus aliejaus, tuomet jums mažiau reikės kremo nusiprausus.
Stangrinamaisiais drėkinamaisiais kremais tepkite ne tik problemines vietas, bet ir visą kūną.
 

Kojoms


Vasarą kojos labiau prakaituoja, tinsta, kenčia nuo kraujotakos sutrikimų.
Jei kojos gausiai prakaituoja, dažniau jas plaukite nešarminiu skysčiu ar putomis ir po to kruopščiai nusausinkite visus tarpupirščius. Reikėtų naudoti aerozolinės, skystos ar gelinės formos priemones, nes riebus kremas ar pudra vasarą nelabai tinka.
„Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti suragėjusiai kulnų odai. Ją tepkite 3–5 proc. salicilo tepalu arba kremais, kurių sudėtyje yra vaisių rūgščių. Geriausią rezultatą pasieksite tuomet, kai kremą tepsite iš karto po vonios ar saunos, t.y. ant pašildytos odos. Jei oda įtrūkusi, būtina ją dezinfekuoti. Jei kojų kulnai skilinėja, reikėtų dažniau patepti šveičiamuoju ir drėkinamuoju kremu, kurio sudėtyje būtų mėtų ar mentolio, gerinančio odos mikrocirkuliaciją”, – pataria A. Urbutienė.
Nuvargusioms kojoms padės kontrastinis dušas ar vaistažolių vonelės, pasivaikščiojimas basomis po akmenukus ar žolę. Nepatingėkite vakarą pagulėti ar pasėdėti bent 20 minučių aukščiau pakėlę kojas. Galite pamaloninti kojas atpalaiduojančiu masažu, natūraliais aliejais.
Kojų nuovargiui, patinimui nesumažėjus, naudokite specialias gydomąsias kojines, vaistinius tepalus.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai