Vilkligė – liga, apie kurią mažai žinome

Apie sisteminę raudonąją vilkligę (SRV) pirmą kartą išgirdau socialinių tinklų forume. Jame moterys, kurias vargina ši liga, dalinosi savo patirtimi bei patarimais, kaip būtų galima veiksmingai kovoti su šia, mažai kam žinoma liga.  Taigi, gal jūs taip pat, kaip ir aš, nieko nežinote apie šią ligą? Jei taip, tuomet skaitykite šį straipsnį toliau - verta sužinoti.

Viskas, ką reikėtų žinoti apie klastingą ligą –  vilkligę

Sisteminė raudonoji vilkligė (SRV) – tai liga, kuri pažeidžia sąnarius, jungiamąjį audinį ir smulkiąsias kraujagysles. Ją sukelia imuninės sistemos sutrikimas. Kaip ir kitų autoimuninių ligų atveju, taip ir šios, nėra žinoma, kodėl organizmas ima gintis pats nuo savęs.

Tačiau yra žinoma, kad genetinį polinkį paveldėjusiam žmogui, ligą gali sukelti išoriniai veiksniai: vaikų gimdymas ar net buvimas saulėje, menopauzės pradžia, virusinės infekcijos.

Ši liga daugiausiai paliečia moteris, dažniausiai gan jauno amžiaus (15 – 40 metų). Kai kurios moterys šios ligos yra pažeidžiamos labai stipriai, kitoms gali pasireikšti labai švelnūs ligos simptomai. Neretai ligos simptomai kinta sulig mėnesinių ciklu.

Neapsirikite – tai ne gripas, tai – vilkligė

Sergantys vilklige ligai suaktyvėjus ima jaustis taip, tarsi sergant gripu: vargina aukšta temperatūra, kamuoja skausmai, apima silpnumas. Dėl uždegimo sutinsta ir skauda riešų, alkūnių, kelių ir kulkšnių sąnarius. Kai kada gali atsirasti raudonas bėrimas ant odos, kuris dėl savo formos yra vadinamas bėrimas drugeliu, nes yra išberiamos labai specifinės veido vietos – nosis, veidas.

Viena iš sunkiausių ir dažniausių vilkligės pasekmių yra inkstų veiklos sutrikimas. Šis sutrikimas vargina daugiau nei pusę sergančiųjų.

Taip pat dėl vilkligės gali pradėti varginti galvos skausmas, atsirasti svaigimas, traukuliai, net gali būti išprovokuotas insultas ar atsirasti depresija.

Kovoje prieš vilkligę – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

Kaip ir kiekvienos ligos, taip ir šios, gydymas priklauso nuo jos sukeliamų simptomų stiprumo.

Net tokie paprasčiausi kasdieniniai dalykai, kaip saulės šviesa, šia liga sergantiems žmonėms gali sukelti nepatogumų ir diskomforto – bėrimas vienas iš jų. Tad kremas nuo saulės, norint išvengti bėrimo, privalo būti naudojamas.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo padeda esant raumenų, sąnarių skausmams, nuovargiui ar odos bėrimams ir kitiems gyvybei nepavojingiems simptomams.

Ligai gydyti gali būti išrašomas ir antimaliarinis preparatas – hidroksichlorochinas.

Esant inkstų uždegimui, kuris dažnai pasireiškia sergant šia liga, skiriamos didelės dozės kortikosteroidų bei kitų imuninę sistemą slopinančių vaistų.

Komentaras iš moters, kuri serga sistemine raudonąją vilklige

„Vilklige susirgau prieš penkerius metus. Man buvo 34 metai, prieš tai nesiskundžiau sveikata, - sveikai maitinausi ir stengiausi rūpintis savimi.

Jog kažkas negerai su sveikata pajaučiau tuomet, kai pradėjo labai skaudėti sąnarius. Skausmas buvo nepakeliamas – nepadėjo nei vaistai nuo skausmo, nei laukimas, galvojimas, kad viskas praeis savaime.

Apsilankiau pas gydytoją. Nustatė raudonąją sisteminę vilkligę. Prieš tai nebuvau girdėjusi apie šią ligą. Pradėjau ja domėtis, socialiniuose tinkluose įstojau į žmonių, sergančių šia liga grupę. Joje radau labai daug reikiamos informacijos apie ligą, kuria susirgau. Taip pat a.a. daktarės Filomenos Taunytės knyga „ 7 nuodėmės ir dvylika ligų“ leido plačiau įsigilinti į šią ligą.

Šiuo metu vilkligė manyje „miega“ – yra šios ligos taip vadinama remisija, bet niekada negaliu žinoti, kada ji vėl atsinaujins ir kada vėl reikės pradėti gydytis. Bijau, bet žinau, kad ši liga nepagydoma ir turiu išmokti su ja gyventi  ir toliau. Kito kelio ir pasirinkimo nėra. “

Parengė: L.Rimgailė

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai