Sveiki, stiprūs ir balti dantys

Burnos ertmėje nuolat vyksta dantų emalio demineralizacijos ir remineralizacijos procesai. Dėl aktyviųjų rūgščių medžiagų poveikio dantų emalis praranda mineralines medžiagas, t.y. demineralizuojasi. Tačiau seilėse esantys kalcio ir fosfatų jonai jį remineralizuoja. Kai šių procesų pusiausvyra sutrinka, kaupiasi apnašos, dantų emalis tampa pažeidžiamas ėduonies, danties paviršiuje atsiranda mikroįbrėžimų, dantys gelsta. Dėl ko spartėja demineralizacija? Kaip išsaugoti šių procesų pusiausvyrą, kuri užtikrintų dantų sveikatą, apsaugotų nuo ėduonies, kalcio praradimo ir padidėjusio jautrumo, atkurtų jų baltumą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Londono Burnos higienos centro direktorė ir Burnos sveikatos centro įkūrėja bei direktorė, Kovos su burnos vėžio liga asociacijos Lietuvoje įkūrėja ir prezidentė burnos higienistė Vaida Bukšnaitytė.
 


Demineralizacijos procesas spartėja dėl...

Senėjimo. Demineralizacijos procesas progresuoja dėl natūralaus senėjimo, t.y., metams bėgant, dantų emalis netenka baltumo, plonėja. Teigiama, kad 1,5 mm storio emalio sluoksnis senstant nusidėvi iki 0,5 mm. Dėl to pro suplonėjusį emalį ima matytis gelsvos spalvos dentinas. Tai tikrai nepuošia, pasendina žmogų, jis atrodo nepatraukliai. Dar daugiau, senstant dentinas tankėja ir dar labiau tamsina dantų spalvą. Taip pat dantų emalio demineralizacijos procesas gali progresuoti ir dėl vaistų poveikio, kurių, metams bėgant, vartojame daugiau.

Breketų nešiojimo. Iš tiesų kartais šiuolaikinės technologijos, jas naudojant nepagrįstai, gali padaryti žmogui ir meškos paslaugą. Pvz., breketų nešiojimas dėl mados. Deja, būna ir tokių atvejų. Tokiems žmonėms vertėtų priminti, kad breketai taip pat gali paskatinti dantų emalio demineralizaciją. Juk breketus tenka nešioti ne vienerius metus, ir visą tą laiką jie priklijuoti prie danties paviršiaus. Suprantama, kad tai trikdo savaiminį dantų apsivalymą, burnoje gali kauptis daugiau mikroorganizmų. Visa tai sudaro palankias sąlygas židininei demineralizacijai (aplink breketo atramos taškus) vystytis.

Nešiojant breketus, dantų emalio demineralizacijos tikimybė didėja ir dėl to, kad didžiausia žmonių, kuriems ši odontologijos paslauga skirta, grupė – paaugliai, kurių dantų emalis dar nėra visiškai susiformavęs. Taigi, nešiojant breketus, demineralizacijos problema itin aktuali, todėl gydytojai pataria naudoti dantų emalį atkuriančias dantų pastas.

Balinamųjų dantų pastų. Pakenkti dantims, t.y. paspartinti demineralizacijos procesą, gali ir netinkamas balinamųjų dantų pastų naudojimas. Prisipažinkime, kad nedaugelis mūsų pasidomi dantų pastos sudedamosiomis dalimis. Taigi, ką mažiausiai du kartus per dieną triname į dantenas, nežinome. O vertėtų. Ypač naudojant balinamąsias pastas.

Balinamąsias pastas galima suskirstyti į priemones, kurių sudėtyje yra abrazyvinių, t.y. šlifuojamųjų, medžiagų, ir priemones, kurios balinimo efektą pasiekia dėl jų sudėtyje esančių cheminių medžiagų (dažniausiai vandenilio peroksido). Taigi abrazyvinės medžiagos (dažniausiai kalcio fosfatas, kalcio karbonatas, aliuminio oksidas, silicis), veikdamos kaip švitrinis popierius, ne balina, o padeda šalinti dantų dėmes, apnašas, kurias panaikinus, dantys ir atrodo baltesni. Jei abrazyvinių medžiagų daugiau, poveikis bus stipresnis. Tačiau ir neigiamas mechaniško dantų šveitimo atsakas gali būti didesnis. Taigi ilgainiui abrazyvinės medžiagos gali neigiamai paveikti dantenas, todėl žmonės, kurie ilgą laiką naudoja tokias pastas, dažnai skundžiasi hiperestezija, t.y. padidėjusiu dantų jautrumu.



Pastos, kurių sudėtyje yra peroksido, veikia pigmentus, dėl kurių dantys ir atrodo gelsvi. Dėl peroksido pigmentas tampa permatomas, o dantys – baltesni. Tačiau nekontroliuojamas savarankiškas pastų su peroksidu naudojimas gana greitai ima ardyti emalį. Būta ir alergijos atvejų. Dėl to dantų pastos, kurių sudėtyje yra peroksido ir aktyvių organinių rūgščių, turėti būti naudojamos tik pasikonsultavus su gydytoju.

Ką daryti?

Tad ką daryti norintiesiems neprarasti kerinčios šypsenos, kaip sustabdyti demineralizacijos procesą?

Pastaruoju metu žmonės labiau domisi natūraliomis priemonėmis. Jos gaminamos panaudojus įvairių augalų ekstraktus, derinant juos su aukštosiomis technologijomis, kurių dėka pasiekiamas geriausias efektas. Koja kojon su mokslo pažanga dirba ir LYCON laboratorija, gaminanti tik aukščiausios kokybės natūralią kosmetiką ir burnos higienos priemones. Šios laboratorijos įkūrėjas ir vadovas biologijos mokslų daktaras Ercole Lodola panaudojo visas savo farmacinio tyrėjo žinias ir patirtį, kad sukurtų labiausiai žmonių lūkesčius atitinkančius produktus. Vienas jų – dantų kremas VELYM MINERAL, kuriame nėra dantims galinčių pakenkti abrazyvinių medžiagų, taip pat parabenų, SLS (sodium laureth sulfato), natrio monofluorofosfato ir fluoro. Priminsime, kad parabenai (konservantai) yra pripažinti kancerogenais. Prie kitų baisesnių dantų pastų sudedamųjų dalių galima priskirti SLS – tai detergentai, vadinamieji plovikliai, kurie taip pat yra toksiški ir kancerogeniški.

Dantų kremas VELYM MINERAL ne tik valo apnašas, negadina emalio, bet ir padeda atkurti pažeistą emalio paviršių, nes jame esantis kalcio hidroksiapatitas užpildo poras, ir dantys atrodo balti. Svarbu dar ir tai, kad natūralių sudedamųjų šio dantų kremo dalių poveikį sustiprina jam sukurti panaudotos nanotechnologijos.

Kuo naudingas kalcio hidroksiapatitas


Norėdami turėti sveikesnius ir kartu baltesnius dantis, pirmiausia turime kovoti su apnašomis. Dantų kreme VELYM MINERAL esantis kalcio hidroksiapatito poveikis trejopas. Pirma, jis pasižymi sugebėjimu susijungti su baltymais, todėl burnos ertmėje prikimba prie apnašų bakterijų ir glikobaltymų, taip pagreitindamas jų pasišalinimą skalaujant burną po dantų valymo. Ši hidroksiapatito savybė sustiprinta pritaikius nanotechnologijas, dėl ko sumažėjo jo dalelių dydis, o tai savo ruožtu labai smarkiai padidino plotą, prie kurio prilimpa bakterijų baltymai.

Kita kalcio hidroksiapatito savybė – kad jis užpildo smulkius dantų emalio paviršiaus pažeidimus ir įtrūkimus. O iki nanometro dydžio sumažintos daleles leidžia jam geriau į šiuos įtrūkimus įsiskverbti ir atkurti kristalų tinklą ties emalio paviršiaus defektais. Užpildydamas paviršiaus įtrūkimus ir atkurdamas emalio lygumą, kalcio hidroksiapatitas sumažina dantų emalio paviršiaus plotą, kuriame galėtų kauptis apnašos.

Dar vienas svarbus šios medžiagos privalumas – gilesnių paviršiaus sluoksnių remineralizacija, t.y. jis pirmiausiai veikia gilesnes dantų emalio pažeidimo vietas.

Kaip veikia VELYM MINERAL
Velym

Kremo VELYM balinamasis poveikis gaunamas dėl ypač smulkių ir švelnių emalio nepažeidžiančių medžiagų – tinkamai susmulkintas kvarcas nebraižo dantų emalio. Naudojant šį kremą reguliariai, dėl natūralios veikliosios medžiagos BIOLYCON poveikio gana greitai grįžta natūralus dantų spindesys, dingsta nuo maisto ar rūkymo atsiradusios dėmės.

Veikliąją medžiagą BIOLYCON sudaro:
• Iš Islandijos kerpių pagaminta rūgštis. Šis augalas turi unikalių balinamųjų ir antibakterinių savybių, šalina dantų apnašas ir pradeda atkurti natūralų baltumą, neleidžia daugintis bakterijoms, vystytis ėduoniui, stabdo dantų akmenų susidarymą, stiprina imuninę sistemą.
• Echinacina B, gaunama iš ežiuolės šaknų, kuri jau ištisus amžius naudojama žaizdoms ir infekcinėms ligoms gydyti. Ežiuolė vartojama ir dėl jai būdingo uždegimą mažinančio poveikio.

Kreme esantys alavijų ir ananasų ekstraktai, sinergetiškai veikdami su erškėtuogėmis, kuriose gausu vitamino C, dar labiau sustiprina uždegimą slopinantį poveikį. Todėl šis kremas itin rekomenduojamas žmonėms, kurių dantenos kraujuoja. Sudėtyje esantis terminis vanduo optimaliai pagerina remineralizacijos procesą, o jame esantys natūralūs oligoelementai (cinkas, magnis, varis, geležis) balansuoja burnos gleivinės ląstelių medžiagų apykaitą. Be to, terminis vanduo turi gaivinamąjį ir eutrofinį poveikį burnos minkštiesiems audiniams. Tai užtikrina, kad, naudojant šį dantų kremą, burnos kvapas bus gaivus.

Nustatyta, kad dėl per didelio burnos ertmės rūgštingumo gali atsirasti nedidelių danties emalio skilimų, susidaryti sąlygos dantenų uždegimui vystytis. Kita vertus, silpnai šarminis pH skatina dantenų ligų židinių atsiradimą. Tad geriausias variantas, kai dantų pasta nekeičia burnos Ph. Šią savybę taip pat turi VELYM dantų kremas.

Dantų kremas VELYM:
• Naikina bloga burnos kvapą.
• Balina natūraliai ir saugiai, ne tik atkurdamas emalį, bet ir užtaisydamas jau esančius jo pažeidimus.
• Sumažina net ir labai didelį dantų jautrumą. Tam tereikia patepti dantis kremu ir nenuskalauti.
• Galima saugiai naudoti kiekvieną dieną.
• Dėl stipraus uždegimą slopinančio poveikio labai tinka kraujuojančiomis dantenomis besiskundžiantiems žmonėms.
• Užtikrina ypač švarių dantų pojūtį.
• Galima be jokių apribojimų naudoti vaikams.
• Ekonomiškas: vienos tūbelės (kaina apie 19 Lt) užtenka apie 3 mėn., nes vienkartinė dantų kremo dozė – maždaug žirnio dydžio.
• Parduodamas tik vaistinėse (daugiau informacijos: www.baltidantys.lt ).

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai