Išvenkite nepuošiančių ruoželių. Nėščiųjų problema – strijos

Strijos – tai estetinis odos defektas, sukeliantis daug psichologinių problemų moterims. Nors strijos tik estetinė problema, tačiau daugumai moterų sukelia nepasitenkinimo savo išvaizda jausmą. Jos vengia dėvėti atviresnius drabužius, maudymosi kostiumėlį. Vėliau moterys ima gailėtis, kad per mažai domėjosi odos pokyčiais nėštumo metu, kad nesidomėjo, kokia yra profilaktika ir gydymo būdai.
 

Strijos – tai šviesiai rožiniai ar balti į randus panašūs odos ruoželiai, atsirandantys ant pilvo, krūtų, sėdmenų, pažastyse bei kitose kūno vietose.

 

Kokios yra strijų atsiradimo priežastys?


Atsiradimo priežastys gali būti įvairios, tai priklauso nuo:
• mechaninio tempimo,
• hormonų pokyčių,
• genetinio paveldimumo,
• odos būklės,
• staigaus svorio netekimo ar svorio augimo,
• bręstant, augimo metu.
Tuo metu, kai staiga netenkama ar priaugama svorio (tiek moterims, tiek vyrams), bręstant, augimo metu (tuomet atsiradusios strijos dažniausiai lokalizuojasi juosmens, kryžmens, šlaunų, klubų srityse), gali susilpnėti odos jungiamasis audinys, taip pat sumažėti odos elastingumas, tuomet odai reikia daugiau maisto medžiagų. Strijos gali formuotis, jei žmogus serga Kušingo liga (tai sindromas, pasireiškiantis dėl padidėjusios antinksčių žievės hormono – kortizolio gamybos antinksčiuose) ir ilgai vartojant gliukokortikoidus, sergant infekcinėmis ligomis (pvz., tuberkulioze). Taip pat diagnozavus pilvo ertmėje auglį ar atsiradus uždegiminiam skysčiui (ascitui).
 

Strijos nėštumo metu


Hormonų pokyčiai (estrogeno ir progesterono padidėjimas) nėštumo metu gali sukelti odos pokyčių. Dažnai padidėja odos pigmentacija, atsiranda pigmentinių dėmių ar paryškėja jau esančios, gali paryškėti odos kapiliarai. Didėjant gimdai, tempiasi pilvo oda, todėl susidaro įvairaus pločio ir ilgio rusvos juostos – nėštumo drūžės. Po gimdymo jos virsta baltomis blizgančiomis juostomis. Literatūroje yra nurodomos atrofinės, steroidinės, nėštumo strijos. Pirmiausia toje odos vietoje, kur ji labiausiai įsitempia, atsiranda melsvai rausvų, vėliau – balkšvai gelsvų linijų. Strijos gali būti skirtingo ilgio ir pločio, dantytu kraštu, aiškiai apibrėžtos, panašios į vėduoklės formą.


Strijos atsiranda dėl elastinių odos skaidulų silpnumo. Tempiantis odai, ji tampa mažiau elastinga, o joje esančios elastinės skaidulos trūksta, ir šitaip atsiranda žymės. Dažniausiai strijos nėščiąsias vargina nuo šeštojo nėštumo mėnesio. Jų atsiranda ant krūtų, apatinėje pilvo dalyje, ant klubų, vidinėse šlaunų srityse.
 

Kokia yra profilaktika ir gydymo galimybės?


Pirmiausiai – sveika gyvensena ir visavertė mityba. Pastojusi turėtumėte rūpintis nepriaugti per daug svorio, ypač nėštumo pabaigoje. Reikėtų mažiau valgyti saldžių, miltinių ir daug angliavandenių turinčių patiekalų. Į racioną reikėtų įtraukti daugiau baltymų, iš kurių sintetinamas kolagenas ir elastinas, taip pat daržovių. Reikėtų rinktis maistą, kuriame gausu mineralinių medžiagų ir vitaminų.
Speciali odos priežiūra. Kuo oda sveikesnė, minkštesnė ir geriau drėkinama, tuo ji geriau tempiasi ir tuo mažesnė tikimybė, kad atsiras strijų. Nuo trečio nėštumo mėnesio iki gimdymo rekomenduojama profilaktiškai tepti kūno odą specialiomis priemonėmis. Jos sustiprina epidermį, suaktyvina ląstelių, gaminančių kolageną bei elastiną, veiklą.
Nuo strijų gali apsaugoti kraujotaką stimuliuojantis masažas. Masažuojama švelniai, sukamaisiais judesiais, kol oda truputį parausta. Masažuoti rekomenduojama su tam skirtais aliejais ar kitomis specialiomis priemonėmis, kurios stimuliuoja kraujotaką ir stangrina odos jungiamąjį audinį arba po kontrastinio dušo pirštais švelniai pažnaibyti pilvą, šlaunis, sėdmenis, krūtis. Po to odą reikėtų patepti specialiu kremu ar geliu nuo strijų.
Sportas, aktyvus judėjimas mažina strijų atsiradimo tikimybę, tačiau krūvį reikia didinti palaipsniui, kad odos augimas atitiktų jos ištempimą. Taip pat svarbu segėti specialiai nėščiosioms skirtą liemenėlę, korsetą, kurie apsaugo odą ir raumenis nuo pertempimo. 12-ą nėštumo savaitę įsigykite specialią liemenėlę nėščiosioms, kuri gerai prilaiko krūtinę, o po 20-os nėštumo savaitės rinkitės liemenėlę su platesne juosta po krūtine, platesnėmis petnešėlėmis ir reguliuojamu užsegimu.
 

Gydymas dažniausiai kompleksinis


Gana efektyvus būdas ką tik atsiradusias strijas šalinti lazeriu.
Mezoterapijos procedūra yra skiriama kuo anksčiau, kai strijos dar yra raudonos, tuomet galima tikėtis gerų ir greitų rezultatų. Mezoterapija – tai medicininė invazinė gydymo technika, kai į striją įšvirkščiama įvairių veikliųjų medžiagų ir dirbtinai sukeliamas uždegimas, kurio metu stimuliuojama kolageno ir elastino gamyba. Pradėjusios trūkinėti elastino skaidulos sutvirtėja, o strija nyksta.
Endermologija (vakuuminis limfodrenažinis masažas). Vakuuminio masažo metu aktyvuojama kraujotaka, elastino bei kolageno sintezė, stiprinamas jungiamasis audinys. Procedūros metu naudojant ultragarsą į giliuosius odos sluoksnius suleidžiami specialūs koncentratai su fibrostimulinu, vitaminu A, vaisių rūgštimis. Procedūros atliekamos 1–2 kartus per savaitę, kursas susideda iš 7–15 procedūrų. Kad strijos neatsirastų arba jų būtų kuo mažiau, jau nuo trečio ar ketvirto nėštumo mėnesio reikėtų atlikti vakuuminio masažo procedūras šlaunų, sėdmenų, krūtų (iki 6 – 7 mėn.) srityse bei naudoti specialias priemones. Po gydymo strijos taps vos matomos, padidės odos tonusas, stangrumas, sumažės poodžio riebalų sluoksnis.
Svarbu žinoti, jog šie gydymo būdai yra efektyvesni, kol strijos dar rausvos spalvos.
Plastinė chirurgija svarbi estetiniu požiūriu ir gali būti taikoma jau įsisenėjusioms, pabalusioms strijoms gydyti – jos metu oda yra ištempiama, todėl tampa lygesnė, o strijos beveik nematomos.
 

Frei masažo aliejus nėščiosioms


Frei masažo aliejus nėščiosioms natūraliai ir atsargiai suteikia odai elastingumo. Nėštumo metu dėl hormoninių pakitimų padidėja audinių trapumas, vandens kaupimas poodiniame sluoksnyje, o, atsiradus nuolatiniam tempimui, kolageninės ir elastinės skaidulos nebespėja priešintis šiam tempimui, ir poodinis sluoksnis įtrūksta – formuojasi strijos. Tuomet odai reikia pagalbos, nes atsiradusios strijos lieka visiems laikams, ir jau labai mažai ką galima pakeisti – galima tik neleisti joms atsirasti.
Nėštumas kiekvienai moteriai yra naujų atradimų laikas. Natūralumas šiuo laikotarpiu yra ypač svarbus. Todėl Frei Bio kosmetika sukūrė naują seriją produktų, kuriuose nėra sintetinių dažų, kvapų bei konservantų. Medžiagos, iš kurių gaminama ši kosmetika, yra natūralios, augalai ir žolelės yra auginamos ir renkamos ekologiškoje aplinkoje.
Frei masažo aliejus yra sukurtas odos poreikiams nėštumo metu. Reguliarus gnaibomasis masažas išjudina jungiamąjį audinį, pagerina kraujotaką, taip užkirsdamas kelią strijų atsiradimui. Lentelėje nurodomos pagrindinės medžiagos, įeinančios į Frei masažo aliejų, ir jų poveikis odai bei jos struktūroms.
 

Frei masažo aliejuje esančios medžiagos ir jų poveikis



Vitaminas E
Paruošia odą tempimui, suteikia elastingumo kolageno skaiduloms.
Simondsijų aliejus
Simondsijų aliejuje yra uždegimą slopinančių medžiagų, taip pat daug mineralų ir vitaminų. Jis atkuria sutrikusią odos riebalinių liaukučių veiklą – panaikina spuogus, išlygina smulkias, dėl drėgmės stokos atsiradusias raukšleles. Išlygina odą, ramina ją, nuslopina dažnai nėštumo metu pasitaikantį niežėjimą, didina odos elastingumą. Augaliniai aliejai skatina odos regeneraciją
Kviečių daigų aliejus
Iš kviečių daigų gaminamas aliejus stangrina audinius, jame esančios riebalų rūgštys ir vitaminai skatina odą saugančio kolageno susidarymą.
Ramunėlių ekstraktas
Ramina, švelnina, dezinfekuoja odą.
Aloe vera
Palaiko drėgmę, minkština bei ramina odą.
 

Kaip naudoti Frei masažo aliejų nėščiosioms?


Rekomenduojama nuo 3 nėštumo mėnesio 2 kartus per dieną masažuoti pilvo odą aliejumi, tai padeda odai pasiruošti tempimui ir neleidžia odai trūkinėti. Nėštumo pabaigoje odą rekomenduojama tik lengvai įtrinti, o, esant priešlaikinių sąrėmių grėsmei, – tik pasitarus su gydytoju.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai