Kojos, į kurias malonu žiūrėti

Vasarą labiau nei bet kada norisi atrodyti nepriekaištingai. Be to, vasarą avime atvirus batelius, dažniau dėvime sijonėlį ar suknutę. Tuomet ir kojos turi atrodyti be priekaištų – juk taip vilkėdamas defektų nepaslėpsi. Tad, kaip teisingai prižiūrėti pėdų odą, ką ir kaip daryti, kad kojos patrauktų dėmesį savo grožiu, o ne suskeldėjusiais kulnais ar nušerpetojusia pėdų oda.
 

Pėdų šveitimas


Žmogaus oda atsinaujina, tačiau senosios, negyvos odos ląstelės nuo pėdų pasišalina sunkiau. Taigi pirmoji užduotis – gerai išmirkyti suragėjusią odą. Tinka įvairios šiltos vonelės su specialiais skysčiais. Tada galima pašalinti negyvas ląsteles. Tam yra įvairių priemonių: kempinėlės, pemzos gabaliukai, kojų dildė, šveičiamieji kremai, grūdėtoji želė.
Šveičiamąjį kremą galima pasigaminti ir patiems: sumaišykite truputį alyvų aliejaus, citrinų sulčių ir jūros druskos. Šveisti reikėtų ne trumpiau nei 2–3 minutes.
 

Nepamirškite kremo


Pėdas nuplovus, jas reikia sausai nušluostyti, odą naudinga patepti drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu. Vyresnio amžiaus žmonių oda praranda elastingumą, intensyviau ima ragėti kulnai, sustorėja ir net sutrūkinėja padų oda. Tad išsirinkite ir naudokite jums tinkamiausias priežiūros priemones. Nepamirškite atkreipti dėmesio į kremų sudedamąsias dalis, naudojimo instrukciją ir galiojimo laiką, kad išvengtumėte alerginių reakcijų ar kitų galimų komplikacijų.


 

Apie kojų nagų priežiūrą


Aplink nagus ir ant nago augančioms odelėms minkštinti nusipirkite specialaus skysčio. Kai odelės suminkštės, atstumkite jas specialia medine mentele. Kojų nagus kirpkite pusmėnulio forma tiesiomis žirklutėmis arba žnyplytėmis. Nagų nekirpkite labai trumpai ir jokiu būdu nenukirpkite kampučių, antraip jie įaugs į odą. Nagams dildyti tinka lanku išlenkta natūralaus pluošto dildė. Ji patogesnė nei tiesi. Storus ir stiprius nagus galite dildyti metaline dilde.
 

Labai prakaituoja pėdos


Pėdos gali gausiai prakaituoti dėl plokščiapadystės, vegetacinės nervų sistemos sutrikimų, sustiprėjusios prakaito liaukų veiklos. Jeigu pėdos gausiai prakaituoja, galima ryte ir vakare pamirkyti kojas jonažolių, ąžuolo žievės, pelynų, šermukšnių lapų ar dilgėlių ištraukos vonelėje. Padės ir tanino turinčios (stabdo prakaitavimą) juodosios arbatos vonelė: 3–4 maišelius arbatžolių užplikykite litru vandens. Kai šiek tiek atvės, 10–15 min. pamirkykite kojas. Po vonelės gerai nusausinę kojas, patepkite prakaitavimą stabdančiu ir blogą kvapą naikinančiu kremu (pvz., su mentoliu), papurkškite dezodorantu nuo prakaito arba pabarstykite specialiais milteliais. Taip pat galima pamėginti į padus įsidėti dezodoruojamuosius padukus. Jie saugo nuo blogo kvapo ir naikina prakaitavimą sukeliančias bakterijas.
 

Nuospaudos ir sukietėjimai


Kita svarbi problema yra nuospaudos ir sukietėjimai, kurie dažniausiai susidaro ant kulno, pirštų pagalvėlių. Susiformavimui turi įtakos ir bato trynimas, ir eisena, ir net pėdos forma. Tam galima išmėginti įvairius ortopedinius gaminius, specialius pleistrus. Kad išvengtumėte nuospaudų ant pėdų, specialistai pataria prieš aunantis batus jas įtrinti vaikiška ar specialia kojų pudra.
 

Protinga išeitis prižiūrint pėdas


Drėkinamieji kremai ir pemzos akmenukai – tai įprasta. Išmėginkite Kerasal tepalą („Spiring Pharma AG“, Šveicarija), jį dažnai rekomenduoja dermatologai, kaip pagalbą suragėjusiems, sustorėjusiems ir net sutrūkusiems padams. Jis atstoja ir pemzos akmenėlius, ir maitinamąjį kremą. Kerasal tepalo riebus pagrindas – lipidai, o sudėtyje yra salicilo rūgštis ir šlapalas. Todėl jis efektyviai suminkština sukietėjusią odą ir padeda ją nusluoksniuoti.
Prieš pamirkant kojas vonelėje, suragėjusias vietas taip pat galima patepti Kerasal tepalu. Jis padės greičiau suminkštinti ir efektyviai nuvalyti nuospaudas pemzos gabaliuku ar specialia mentele.
Jeigu sustorėjusi visa pėdų oda ir ji yra kieta, rekomenduojama Kerasal tepalą (Spiring Pharma AG“, Šveicarija) naudoti 1–2 kartus per dieną (geriausiai vakare prieš miegą nusiplovus kojas), įtrinant į suragėjusią odą.
 

10 pagrindinių taisyklių, kaip tinkamai prižiūrėti pėdų odą


1. Apžiūrėkite pėdas, ar nėra smulkių žaizdelių, įtrūkimų, patikrinkite tarpupirščius.
2. Kojas plaukite šiltu vandeniu, o suragėjusį odos sluoksnį nuvalykite kempinėle, pemzos gabalėliu, dilde ar kitomis šveičiamosiomis priemonėmis.
3. Švarias gerai nušluostytas kojas patepkite drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu, o jei pradėjo varginti ragėjanti padų oda, vakare prieš miegą įtrinkite ją Kerasal („Spiring Pharma AG“, Šveicarija) tepalu.
4. Nagus kirpkite tiesiai arba trumpinkite dilde.
5. Jeigu pėdų oda pažeista, nesiaukite batų basomis kojomis.
6. Avėkite patogią, jūsų pėdos formą atitinkančią ir iš natūralių medžiagų pasiūtą avalynę. Sintetinės medžiagos neleidžia pėdai kvėpuoti, skatina prakaitavimą ir grybelinių infekcijų vystymąsi.
7. Neavėkite svetimos avalynės – tai nehigieniška, be to, galima užsikrėsti kojų grybeliu.
8. Jei kojos per dieną labai nuvargsta, galima 10 min. pagulėti jas pakėlus į viršų ar pasidėjus ant pagalvėlės.
9. Pamėginkite pasidaryti įvairias kojų voneles. Tai ne tik suteikia švarumo ir gaivumo pojūtį, bet yra ir puiki atpalaidavimo priemonė.
10. Nuovargio išvengsite jei pamėginsite pėdų masažą.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai