Kad širdis nekeltų nerimo

Sveikata yra vertybė, ir nuo kiekvieno mūsų priklauso, kaip mes ją tausojam, koks yra mūsų požiūris, kaip mes sveikai gyvenam, kaip maitinamės, kaip judam. Taigi sveikatą turime puoselėti. Deja, tai nėra lengva, o ir ne visada vien mūsų pastangų pakanka. Tad kas padėtų būti sveikiems ir kaip sustabdyti vis didėjantį pandemija tampantį sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis?
 

Skaičiai įspūdingi


Lietuva – ir vėl lyderė pasaulyje: kas antra mirtis – nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Mirštamumo nuo išeminės širdies ligos rodiklis – 321 atvejis 100 tūkst. gyventojų, o štai Europos Sąjungos valstybėse – 98. Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos – tai neigiamos civilizacijos įtakos pasekmė. Jas skatina nuolatinė įtampa, stresas, arterinio kraujo spaudimo pakilimai. Tai pagrindinė žmonių mirtingumo priežastis visose išsivysčiusiose šalyse. Europoje šios ligos nusineša daugiau kaip 4 mln. žmonių kasmet.
Tiesa, galima pasiguosti, kad, ekspertų nuomone, net 80 proc. atvejų šių ligų galima būtų išvengti, pakoregavus gyvenimo būdą, žiūrint, ką dedamės į lėkštę.
Tyrimai rodo, kad tinkamiausi yra pietiečių prie Viduržemio jūros įpročiai. Ten gyventojus daug rečiau vargina kraujospūdis, cukraligė, insultas ar infarktas. Nesveiko maisto mada, rodos, tenykščių nepasiekė. Lėkštėse vis dar apstu šviežių daržovių, maiste nedaug druskos, o riebalai daugiausia augaliniai.
 

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai