Šiuolaikinė odontologija sparčiai žengia į priekį. Lietuva gali pasigirti jaunais, profesionaliais dantų gydymo ir atkūrimo specialistais. Savo praktikoje jie taiko pažangius dantų implantavimo metodus, kurių atsiradimas odontologijos praktikoje iš esmės pakeitė dantų atkūrimo procesą. Apie tai kalbėjomės su Vilniaus odontologais: klinikos „Dantų harmonija” vadovu Mariumi Bučinsku ir klinikos „Privati praktika” vadovu Jevgenij Travkin.
Dantų atkūrimo procesas turi būti maksimaliai patogus pacientui – toks svarbiausias ir išskirtinis abiejų klinikų vadovų darbo principas. Jų darbe taikomi implantavimo metodai leidžia žmogui išlikti darbingu ir aktyviu per visą dantų atkūrimo procesą.
,,Pažangiausios implantavimo metodikos leidžia iš kart
po implantavimo valgyti mėgstamą maistą ir nevaržomai bendrauti“.
,,Pasirinkau tokius dantų atkūrimo metodus ir medžiagas, kad per visą šį laikotarpį žmogus galėtų gyventi įprastą gyvenimą – valgyti mėgstamą maistą, plačiai šypsotis, nevaržomai bendrauti, dirbti, keliauti“, - pasakojo M. Bučinskas. Jam pritarė ir J. Travkin: ,,Juk žmogui labai svarbu, kokiu būdu mes pasiekiame rezultatą, kiek laiko užtrunka gydymas, kiek kartų jam tenka ateiti pas gydytoją, ar jis jaučiasi fiziškai ir psichologiškai patogiai“.
Dantų nori čia ir dabar
Pasak klinikos „Dantų harmonija” vadovo M. Bučinsko, netekę dantų pacientai į kliniką kreipiasi ne dėl implantų: „Jie nori turėti tvirtus, gražius, natūraliai atrodančius nenuimamus dantis. Savo darbe laikomės principo, kad nė vienas žmogus neturi iš mūsų išeiti su ,,tarpais“ burnoje. Implantuoti pradėjau prieš 8 metus. Ilgai ieškojau ir atradau, bei šiandien savo darbe naudoju pasaulyje jau beveik du dešimtmečius taikomus, praktikos ir mokslinių tyrimų patvirtintus implantavimo metodus, kurių dėka žmogus nė dienos neturi gyventi be danties – nesvarbu, ar jis neteko vieno, kelių ar visų dantų. Ir tai tikrai ne mitas, o realybė!”.
Gydytojas M.Bučinskas nuolat tobulinasi, mokosi užsienyje vykstančiuose kursuose, kur yra pristatomos naujausios dantų gydymo ir atkūrimo metodikos. Vienas jo mokytojų – garsus portugalų odontologas Paulo Malo, kuris, dirbdamas drauge su pasaulio implantologijos lydere, Švedijos dantų implantų kompanija „Nobel Biocare”, sukūrė unikalią „All-on-4”gydymo metodiką. Taikant ją visi vieno žandikaulio dantys įprastai yra atkuriami tik ant 4 implantų. „Skaičiuojant laiką, per kurį galima atkurti dantis ir skaičiuojant gydymo kaštus, šis metodas yra greitas ir labai efektyvus. Unikali „All-on-4” gydymo metodika leidžia iš karto, ant ką tik sudėtų implantų, tvirtinti laikinus dantis.
,,Naujus dantis galima turėti jau po
vieno vizito. Ir tai tikrai ne mitas, o
realybė!”, - tvirtina M.Bučinskas.
Jei reikia, to paties vizito metu, prieš implantavimą gali būti šalinami sugedę dantys. Praėjus 2- 6 mėnesiams laikini dantys pakeičiami nuolatiniais”, – pažangios metodikos ypatumus aiškino M. Bučinskas.
Pasak gydytojo, išgirdę apie tokį dantų atkūrimo procesą dažnai žmonės maloniai nustemba.
M. Bučinskas įsitikinęs, kad būtent medikų misija yra žinoti ir pasiūlyti pacientui tai, kas nauja, patogu ir patikima. „Savo darbe „Nobel Biocare” implantus naudoju nuo pat pradžios. Mano, kaip specialisto augimas irgi yra susijęs su šios kompanijos produktais, jų metodikomis. Ilgalaikiais moksliniais tyrimais pagrįstos „Nobel Biocare” metodikos turi savo griežtą protokolą – implantų įdėjimo, naudojimo taisykles. „All-on-4” gydymo metodikai taikyti yra skirti ypatingo dizaino, specialų paviršių turintys implantai. Jie sukurti taip, kad iš karto po jų įdėjimo gali būti tvirtinami laikini dantys”, - kalbėjo gydytojas M. Bučinskas.
Sukurta žmogaus patogumui
Klinikos „Privati praktika” vadovas Jevgenij Travkin „All-on-4” gydymo metodiką savo darbe taiko irgi 8 metus. Jis pastebėjo, jog labai svarbu yra gydytojo patirtis ir įgūdžiai. ,,Kai ilgą laiką dirbi su tomis pačiomis metodikomis, gerai perpranti visus jų taikymo niuansus bei teikiamas dantų atkūrimo galimybes, gali tiksliai prognozuoti rezultatą. Paprastai žmogaus žandikaulyje visada galima rasti implanto įdėjimui tinkamo kaulo. „Nobel Biocare” implantus galima sriegti į tą kaulą tam tikru kampu, sukurti tokias konstrukcijas, kad ant jų būtų galima iš karto tvirtinti laikinus dantis“, - sakė vilnietis gydytojas.
Pasak J. Travkin, „All-on-4” – tai ne tik ,,visi žandikaulio dantys ant 4 implantų“. Šis metodas apima kur kas daugiau. Tai ištisa koncepcija, sukurta žmogaus patogumui. ,,Gražu pažiūrėti, kaip neatpažįstamai pasikeičia pacientų veidai, kai palygini, kokius juos pamatome atėjusius pas mus pirmą kartą, ir kokie jie išeina po dantų atkūrimo: atjaunėję, su šypsenomis. Po kelias valandas trukusios procedūros jie gali valgyti mėgiamą maistą, dirbti, gyventi jiems įprastą gyvenimą”, – sakė J. Travkin.
Gydytojas pasakojo, kad darbas su pacientu odontologijos klinikoje „Privati praktika” prasideda nuo išsamios apžiūros, nuodugnių dantų būklės tyrimų, rentgeno nuotraukų, kompiuterine tomografija pagrįstos diagnostikos. Remiantis gautais duomenimis yra gaminamas paciento žandikaulio modelis bei laikini dantys, kurie bus tvirtinami iš karto po implantų įdėjimo. Atsižvelgiama į daugelį individualių žmogaus fizinių duomenų: jo mimiką, artikuliaciją, veido proporcijas, išraišką, netgi ūgį. Vėliau laikini dantys gali būti koreguojami, kad pagal juos pagaminti nuolatiniai tiksliai tiktų žmogui ir ,,tarnautų“ jam kaip savi. „Dažnai pacientai manęs klausia, ar reikės po implantavimo imti dieną ar daugiau laisvadienių, - sakė J.Travkin. – Aš atsakau, kad ne. Jau kitą dieną žmogus yra pilnai darbingas. „All-on-4” gydymo metodika išskirtinė tuo, kad, ją taikant, pacientui nereikia keisti įprasto savo gyvenimo ritmo“.
Pataria neskubėti šalinti dantų
Galimybė ,,apkrauti“ ką tik įsriegtą implantą (tai yra iš karto pritvirtinti prie implanto laikiną dantį) išnaudojama ne tik tais atvejais, kai reikia atkurti visus dantis. Ji ypač aktuali, kai te
nka šalinti priekinius dantis. „Dar daugelis žmonių Lietuvoje apie tokią galimybę nežino. Beviltiškai sugedus priekiniam dančiui jie skuba jį pašalinti. Aš rekomenduoju neskubėti to daryti, bet iš pradžių išsiaiškinti, kaip gali būti tas dantis atkurtas. „Nobel Biocer” implantą galima sriegti į ką tik pašalinto danties vietą ir ant jo iš karto tvirtinti laikiną dantį. Jis yra specialiai taip sukurtas”, – sakė gydytojas M. Bučinskas.
Gydytojas J. Travkin pastebėjo, jog šį metodą – momentinį implantavimą – galima taikyti net 99 procentų pacientų. Pasaulyje yra atlikta daug šį metodą patvirtinančių mokslinių tyrimų, implantų gamintojas yra sukūręs nuoseklią ir patikimą metodo taikymo sistemą. „Be abejo, galutinis rezultatas labai daug priklauso ir nuo gydytojo kompetencijos bei patirties“, - sakė odontologas.
Gyd. J. Travkin: ,,All-on-4’’ gydymo metodika,
kai visi žandiklaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų,
patvirtintas mokslinių tyrimų ir ilgalaikės praktikos”.
Motyvai turėti naujus dantis skirtingi
Odontologams dažnai tenka būti ne tik dantų gydymo, bet ir žmogiškosios sielos specialistais. „Klinikoje per dieną išgeriame daug kavos!”, - paklaustas apie pacientų baimes juokavo J.Travkin. Būtent prie kavos puodelio vyksta pirmieji pokalbiai ir pacientų baimių malšinimas.
Pasak M. Bučinsko, paprastai drąsesnės yra moterys. ,,Šeimoje jos būna dantų atkūrimo ant implantų pionierėmis, paskui jas ateina ir jų vyrai, - pasakojo odontologijos klinikos „Dantų harmonija” vadovas. - Baimės dažniausiai išgaruoja jau po pirmo vizito. Kiekvieną dieną girdžiu iš savo pacientų žodžius: ,,jei būčiau žinojęs, nebūčiau bijojęs”. M. Bučinskas sakė, kad žmonių motyvai turėti gražius dantis irgi skirtingi. Vyrai dažniausiai nori turėti galimybę normaliai kramtyti maistą, o moterims svarbu plačiai šypsotis.
Gydytojas J. Travkin patikslino: ,,Vyrai irgi nori šypsotis, tik ne visad tai atvirai pasako. Jiems dažnai yra sunkiau pripažinti, kad netekus dantų pasikeičia mimika, atsiranda raukšlės, duobės veide, sumažėja pasitikėjimas savimi”. Atkūrus dantis žmonės atjaunėja. ,,Pastebiu, jog jų akyse sužimba gyvenimo džiaugsmo ugnelės. Gera būti prie to prisidėjus“, - baigdamas pokalbį sakė jis.
jeigu netenkina dantų išvaizda, pavyzdžiui, spalva, forma, tarpai tarp dantų,...
Skaityti daugiauBurnos opelės, žaizdelės arba aftos – nemaloni ir varginanti problema. Ypatingai gleivinės vientisumo pažeidimai gyvenimo kokybei kenkia tuomet, kai jie linkę pasikartoti ir vis atsinaujinti. Ką reikėtų daryti, kad burnos opelės užgytų kuo greičiau? Ir kodėl būtina atkreipti dėmesį į ilgiau nei 3 savaites negyjančias burnos opeles? ...
Skaityti daugiauPieninių dantukų dygimas – ir džiugus, ir daugumai šeimų gana sudėtingas laikotarpis. Todėl pateikiame Jums 7 paprastus, bet genialius patarimus, kurie, tikime, padės palengvinti sudėtingą laikotarpį: ...
Skaityti daugiauStomatitas – dažniausia burnos žaizdelių susiformavimo priežastis. Ar žinote, kokios stomatito formos pačios įprasčiausios? O kas galėtų padėti greičiau ir lengviau susidoroti su burnos opelėmis? ...
Skaityti daugiauPieninių dantų dygimo sukeliamas diskomfortas gali išderinti ne tik mažylio, bet ir visos šeimos dienotvarkę. Ką reikėtų žinoti apie pirmųjų dantų dygimą ir kas galėtų padėti šį laikotarpį išgyventi lengviau? ...
Skaityti daugiaunėštumas – ypatingas etapas moters gyvenime. dauguma moterų net...
Skaityti daugiauPasirodo, kad pasikartojantis (recidyvuojantis) aftinis stomatitas gali kamuoti net kas penktą planetos žmogų. Neįtikėtina, bet tai gana dažna liga, į kurią neretai tiesiog numojama ranka. Ir visai be reikalo. Juk burnos opelių sukeliamas diskomfortas gali prišaukti kur kas daugiau bėdų – pacientas gali vengti tinkamai išsivalyti dantis ar sočiai ir maistingai pavalgyti, nes jam tiesiog labai skauda. O prasta burnos higiena ir nepakankama mityba sukelia dar daugiau bėdų, ar ne?...
Skaityti daugiauSvarstant, kaip išsirinkti gerą odontologą sau ar visai šeimai, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą klausimų...
Skaityti daugiauBurnos ertmės opos arba žaizdelės, kartais dar vadinamos aftomis – gana dažna problema, su kuria tekę susidurti bene kiekvienam. Burnos opos atpažįstamos iš tam tikrų jų požymių – tai apvalios arba ovalios formos burnos gleivinės vientisumo pažeidimai, kurie dažniausiai skausmingi....
Skaityti daugiauBurnos opa iš šalies gali atrodyti visai nereikšminga problema. Tačiau kai ji paliečia Jus pačius, tuomet norisi, kad ji kuo greičiau užgytų. Mat burnos opelės, atsiradusios labiausiai dirginamose vietoje, gali sukelti skausmingumą kalbant, valantis dantis, kramtant ir ryjant maistą....
Skaityti daugiauTikriausiai kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime yra tekę patirti, kaip nemalonu burnoje turėti burnos opelę arba žaizdelę – tuomet sunku ir valytis dantis, ir mėgautis maistu, o kartais net ir kalbėti ar ryti. Ką gali reikšti tokios opelės susiformavimas, kokios opelių priežastys ir kada jau reikėtų kreiptis į gydytoją? ...
Skaityti daugiauDantų skausmas – vienas nemaloniausių pojūčių, kuris priverčia ieškoti vienokios ar kitokios pagalbos. Bet koks danties skausmas jau yra signalas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį – net didesnis jautrumas šalčiui, karščiui ar saldesniam maistui rodo, kad burnoje vyksta negeri procesai. Nesunku atkreipti į dėmesį į itin stiprų, plėšiantį, pulsuojantį skausmą – jį tiesiog sunku iškęsti, o vaistai nuo skausmo gali būti ir neveiksmingi. Tačiau pasitaiko labai daug žmonių, kurie ignoruoja lėtinius dantų skausmus, mat jie panašūs į maudimą ar jautrumą ir visai netrukdo gyventi. Vis dėlto daroma didelė klaida – net ir nestiprus danties skausmas vieną naktį gali priversi ieškoti skubios pagalbos, o nesprendžiama problema paprastai niekur nedingsta – ji tik gilėja, tarkime, kariesas pažeidžia vis gilesnius danties sluoksnius ir galiausiai sukelia pulpitą, kuris gali komplikuotis itin skausmingu pūliniu – infekcijos šaltiniu burnoje. ...
Skaityti daugiauteigiama, jog burnos opų bent kartą gyvenime yra turėję 20–50 proc....
Skaityti daugiaukiekvienas iš mūsų kartais susiduria su burnos ertmės opomis. tai apvalūs,...
Skaityti daugiauPasitikėjimas savimi yra neatsiejamas nuo tvarkingos išvaizdos ir geros savijautos. Vis girdime: sveikata – brangiausias turtas, tačiau ar tikrai jai skiriame pakankamai dėmesio? Šypsena – vienas pagrindinių sėkmės indikatorių. Bet ar tik nėra taip, kad vengiate šypsotis, nes burnoje – tikrų tikriausia sumaištis?...
Skaityti daugiauŠiuolaikinė odontologija sparčiai žengia į priekį. Lietuva gali pasigirti jaunais, profesionaliais dantų gydymo ir atkūrimo specialistais. Savo praktikoje jie taiko pažangius dantų implantavimo metodus, kurių atsiradimas odontologijos praktikoje iš esmės pakeitė dantų atkūrimo procesą. Apie tai kalbėjomės su Vilniaus odontologais: klinikos „Dantų harmonija” vadovu Mariumi Bučinsku ir klinikos „Privati praktika” vadovu Jevgenij Travkin. ...
Skaityti daugiauPrieš kelias dienas Lietuvoje buvo minima Medicinos darbuotojų diena . Šiais metais ši profesinė šventė beveik sutapo su Šv. Velykomis. Todėl dauguma svečiose šalyse gyvenančių, šventėms į gimtąją žemę sugrįžusių, lietuvių pasinaudojo proga aplankyti jų sveikata besirūpinančius medikus, norėdami padėkoti jiems už profesionalumą bei suteiktą naują gyvenimo kokybę. ...
Skaityti daugiauNeseniai atlikto tyrimo rezultatai privertė mokslininkus padaryti išvadą, kad moterims savo burnos būkle reikia rūpintis labiau nei vyrams. Hormonų pokyčiai, vykstantys įvairiais moters gyvenimo periodais, gali būti įvairių burnos problemų priežastis. Mokslininkai tvirtina, kad, pasikeitus hormonų balansui, gali padaugėti bakterijų dauginimasis burnoje, jų gali patekti ir į kraują. Ką šiais įvairiais laikotarpiais pataria odontologai, kada burnos higiena turi būti ypač kruopšti, ką ir kada geriau daryti, klausiame odontologės Astos Visokinskienės....
Skaityti daugiauDantų skausmas – vienas nemaloniausių pojūčių, kurį bent kartą patiria kiekvienas žmogus. Nesvarbu, ar jūs mokyklinukas, ar jau pensininkas – dantų skausmas nesirenka. Senovėje, kai dar nebuvo profesionalių odontologų, žmonės prisigalvodavo įvairiausių priemonių ir būdų skausmui malšinti. Naudodavo įvairias žoleles, kreipdavosi į burtininkus, užkalbėtojus, o nebegalėdami kentėti, ištraukti dantis kreipdavosi į kaimo kalvius ar barzdaskučius. Tad tie, kurie bijo odontologų šiandien, turėtų tik pasidžiaugti mokslo pažanga. Be to, patobulėjus ne tik gydymo metodams, bet ir profilaktikos bei burnos higienos priemonėms, veriančio skausmo išvengti galima. Apie tai kalbamės su odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoju odontologu Dariumi Kunčiumi. ...
Skaityti daugiauDaugelis dėl vienokių ar kitokių priežasčių netenka dantų – vieniems tai gali būti traumos pasekmė, kitiems taip atsitinka dėl dantų ligų. Ypač nemalonu, jei dantis priekinis. Visais tokiais atvejais gali padėti dantų protezavimas. O būdų yra ne vienas, ir galima išsirinkti tinkamiausią. Iškritęs krūminis dantis, atrodytų, grožiui nekenkia, tačiau, kaip pastebi UAB „Odenta 32“ gydytoja-odontologė Eglė Šiliauskienė, protezuoti dantis reikia, net jei tai negadina estetinio vaizdo. ...
Skaityti daugiauStatistikos duomenimis, dantų ir burnos ligomis serga didžioji dalis Lietuvos gyventojų. O vienas svarbiausių prevencijos veiksnių, kaip sako odontologė Asta Visokinskienė, yra burnos higiena. Su odontologe kalbame apie tai, kokia burnos higiena yra tinkama ir kodėl ji tokia svarbi....
Skaityti daugiauRūpinantis burnos higiena, dažniausiai dėmesys kreipiamas tik į dantis. Tačiau labai svarbu nepamiršti ir dantenų. Tinkamai jų neprižiūrint, gali išsivystyti gingivitas. Apie šią periodonto ligą konsultuoja odontologijos klinikos „Neodenta“ periodontologė Ramunė Jašinskienė....
Skaityti daugiauĮ odontologą kreipiamės dažniausiai tik tada, kai pradeda skaudėti dantį, iškrenta plomba ar nulūžta dantis. Dažniausiai aplink dantį esančių audinių ligos prasideda be ryškių simptomų, tačiau laiku nepagydomas uždegimas plinta ir apima siauras dantenų kišenes, esančias prie dantų kaklelio. Jei uždegimas apima ir danties emalį bei aplink esantį žandikaulio kaulinį audinį, dantis pradeda klibėti. Pacientai užmiršta elementarią burnos ertmės higienos svarbą, kuri šiuo atveju tampa ryškiausia ne tik profilaktikos, bet ir gydymo priemone. Apie periodonto ligų profilaktiką kalbamės su gydytoja odontologe LINA KASPARAITYTE....
Skaityti daugiauGražūs ir sveiki dantys – graži šypsena. Galime laisvai šypsotis, jei esame nevaržomi dantų gedimo problemų ar blogo burnos kvapo. Viena pagrindinių dantų netekimo priežasčių yra periodonto ligos. Kaip apsisaugoti nuo šio sveikatos sutrikimo ir kaip jį gydyti, pataria gydytoja periodontologė Eglė Jagelavičienė. ...
Skaityti daugiauDieną daugelis mūsų gyvename aktyvų gyvenimą. Bėgame, skubame, turime rūpesčių, neatidėliotinų ir nebaigtų darbų. Dažnai emocijos, kurios jaudino dieną, nepalieka mūsų ir naktį. Kartais ryte iš artimųjų galime išgirsti, kad naktį griežėme dantimis, nors patys to nejaučiame, nes prie to esame įpratę, arba tai kartojasi tik psichologiškai sunkiais gyvenimo momentais. Turbūt ne vienas pagalvojote, kodėl taip yra....
Skaityti daugiau