Abjankos masažas

Norint pristatyti naują masažo būdą ar priminti jau seniau Lietuvoje praktikuojamą visuomet atsiranda rizika, kad skaitytojas jau žino, matė, bandė, gal net nusivylė..

Tačiau šiame informacijos perpildytame pasaulyje labai daug kas žinoma ar bent girdėta.

Svarbiau laiku tai prisiminti ir pasinaudoti. Toks požiūris tinka ir kalbant apie masažą.

 

Jo rūšių yra nemažai, dar daugiau vietų, kur jums gali būti atliktas vienoks ar kitoks masažas. Vienaip ar kitaip....Tad svarbu pasirinkti šiuo metu jums patį tinkamiausia  ir geriausiai atliekamą. O kadangi žvilgtelėjus už lango supranti, kad saulė pasirodys dar negreit, norisi prisiminti Abjangos masažą, bene patį tinkamiausią šaltąjam sezonui, nes jis sušildo ne tik kūną.

 

Abjanga išvertus iš sanskrito kalbos reiškia “tepti kažkuo riebiu” arba “masažas aliejumi”

Tad suprantama, kad jis, kaip ir daugelis kitų ajurvedinių masažų ar procedūrų, atliekamas kūną trinanat aliejumi. Tiesa tai daroma labai intensyviai, kad aliejumi būtų prisotinti giluminiai odos sluoksniai.

Abjangos masažui dažniausiai naudojamas sezamo aliejus, kurio sudėtyje yra daug polinesočiųjų rūgščių, aštuonios svarbiausios amino rūgštys, gausu magnio, fosforo, mikroelementų (cinko, kalcio) vitaminų A, E, natūralių antioksidantų- sezamolio. Gal dėl tokios turtingos sudėties šis aliejus senovėje asocijavosi su nemirtingumu.

Masažo specialistai šį aliejų megsta dar ir dėl to, kad jis tinkamas visų tipų odai, o labiausiai sausai, pavargusiai, raukšlėtai ar pleiskanojančiai.

 

Prieš pradedant Abjangos masažą aliejus pašildomas, tad geriau atsiskleidžia ir organizmą stiprinančios savybės, ir jo aromatas. Stipriose, bet švelniose masažuotojo rankose aliejus virsta tikra atgaiva odai - vienam didžiausių kūno organų, kuris atsakingas už toksinų ir atliekų pašalinimą per poras prakaituojant. Nuo odos būklės priklauso ir žmogaus grožis.

 

Ne pirmus metus ajurvedinius masažus atliekanti specialistė Jūratės Žvirgždienė papasakojo kaip vyksta ši procedūra..

 

Žmogaus kūnas ištepamas šiltu aliejumi. Ilgais pasikartojančiais judesiais aliejus

įtrinamas į visą kūną penkių, septynių centimetrų gylyje. Nepamirštamos ir pėdos, nes paduose yra daug energetiškai svarbiu taškų. Kodėl taip svarbu , kad aliejus pasiektų kuo gilesnius sluoksnius? Jis suminkština susikaupusius toksinus, šlakus netgi kraujagyslėse ir sudaro sąlygas toksinams pasišalinti iš organizmo.

 Man labai patiko pavyzdys: mesk purvo saują ant sausos namo sienos- ką pamatysi? Ir ištepk tą pačią sieną aliejumi ir tada mesk saują purvo. Koks skirtumas-purvas neprilimpa. Taip pat ir su mūsų kraujagyslėm.

Darant abjangą kartą per savaitę-ir odos ir kraujagyslių būklė gerėtų. Žinoma, turi

būti subalansuota mityba, pakankamas fizinis aktyvumas, kvėpavimo pratimai, kad

galėtume nepasiduoti stresui.

Rytų medicinoje Abjanga yra viena iš penkių organizmo valymo dalių.

 

Po masažo jaučiamas lengvumas ir šiluma, nes jo metu iš limfinės sistemos valomi toksinai, gerėja kraujo apytaka, atpalaiduojami raumenys, kūnas atgauna jėgas.

Jei masažas atliekamas keturiomis rankomis - poveikis dar stipresnis ir naudingesnis, nes Abjanga skaidrina protą, stiprina kūna, teigiamai veikia esant centrinės nervų sistemos išsekimui, chroniškam nuovargiui, nemigai ar depresijai. Gali mažinti nugaros, sąnarių, kryžkaulio, kelių ar galvos skausmus.

Nepakeičiama Abjanga ir toumet, jei išsausėjusi veido oda, lųžinėja plaukai, užkietėja viduriai, šąla galūnės, sunku susikaupti, šlubuoja atmintis.

Šio masažo kursą verta atlikti ir vaikams, ypač tiems, kurie sunkiai susikaupia ir koncentruoja dėmesį,

O besilaukiančioms moterims Abjanga bene pats tinkamiausias būdas masažuoti kūną.

 

Atliekant masažo kursą, septynias ar dešimt procedūrų, harmonizuojame ne tik fizinį, bet ir dvasinį kūną, tad galime pajusti, kad turime pakankamai jėgų susidoroti su stresu, ar bent jį valdyti. Būtų puiku, jei atrastume laiko užsiimti meditacija ar kvėpavimo pratimais, bet masažas gali būti pirmasis žingsnis visapusiško tobulėjimo link.

 

Norintys sušilti darganotą diena ir išbandyti Abjangos masažą galite konsultuotis su šio masažo specialiste Jūrate Žvirgždiene telefonu 8 687 22334.

 


 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai