Netradicinė medicina tradicinės gydytojos žvilgsniu

Atsivertus laikraštį arba skaitant interneto puslapius, akis dažnai užkliūva už įvairiausių skelbimų, siūlančių brangiausią turtą – sveikatą. Kas nesusigundytų? Ypač jei tradiciniai metodai nėra tokie efektyvūs, kaip mums norėtųsi. Tačiau ar visada viskas taip gražu, kaip mums žadama? Skaitykite apie netradicinę mediciną. Jos pliusus ir minusus.
 
Mes baiminamės žalingų medžiagų, vaistų, kurie kenkia mūsų kepenims, inkstams, skrandžiui. Norime būti gražūs, sveiki, liekni, trykštantys energija, todėl ieškome stebuklingo būdo visa tai turėti. Pageidautina, nedarant žalos sveikatai. Ir štai, žiūrėk, skelbimas, siūlantis išsivalyti organizmą ir taip susigrąžinti sveikatą. Organizmo valymo šalininkai aiškina, kad įvairios ligos, net tokios, kaip vėžys ar paprasčiausias peršalimas, žmogų užpuola tada, kai užteršiamas organizmas. O žarnyne (kartu inkstuose ir kepenyse) gausiai kaupiasi teršalai. Šio metodo šalininkai vilioja „natūralumu“.
Iš tikrųjų šio metodo natūralumui prieštarauja elementariausia mintis: maistas patenka pro burną, virškinant viskas slenka viena kryptimi. Lygiai taip pat nesuvirškintos ir organizmui nereikalingos medžiagos viena kryptimi pašalinamos per išeinamąją angą. Ir staiga pilate į žarnyną vandenį (ar kokį kitą tirpalą) priešinga kryptimi. Sutikite … organizmas lieka „nustebęs“ dėl tokio „stebuklo“.
Dar didesnė problema kyla dėl to, kad toks „natūralumas“ išplauna gerąsias žarnyno bakterijas. Kiekvienas esame individualus. Žarnyno mikroflora keičiasi vartojant antibiotikus, patiriant stresą, netinkamai maitinantis ir sergant kai kuriomis ligomis. Sutrikusią mikroflorą labai sunku atkurti. Praktikoje teko matyti ne vieną asmenį, grįžtantį prie tradicinės medicinos atstovų kabineto durų ir ieškantį pagalbos po nesėkmingo„natūralaus“ gydymo.
 

Skaudūs atvejai


Kai kuriais atvejais, patikėję netradicinių metodų šalininkų pažadais, sumokame itin skaudžiai. Lietuvoje buvo atvejis, kai paauglė mergaitė, sirgusi sistemine raudonąja vilklige, tėvų sprendimu pradėta gydyti netradicinės medicinos šalininkų, nutraukė jai skirtą gydymą (juk jis turi tiek nepageidaujamų poveikių!), mažiau nei po mėnesio vaikas atsidūrė reanimacijos skyriuje. Išgelbėti jos gyvybės nepavyko.
Teko girdėti pasakojimų apie rekomendacijas nutraukti insulino vartojimą vaikams, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu. Tai taip pat gali baigtis itin liūdnai.
Odos ligų centre sutikta moteris mėgino gydyti psoriazę, kasdien susileisdama į raumenis po 5 ml karvės pieno. Rezultatas viršijo jos lūkesčius. Injekcijų vietose susidarė dauginiai pūliniai. Prireikė chirurgo pagalbos, ilgalaikio gydymo antibiotikų preparatais. Tikriausiai nereikia nė sakyti, kad toks gydymo metodas išgyti psoriazės nepadėjo.
 

Kodėl žmonės tiki netradicine medicina?


Į netradicinės medicinos atstovus neretai kreipiasi tie, kurie serga ne vieną savaitę. Lėtines ligas sunkiausia gydyti. Ir gydytoją, ir ligonį tai psichologiškai slegia, labiausiai trokštamas rezultatas, t.y. visiškas pasveikimas, neretai yra neįmanomas.
O netradicinio gydymo šalininkai linkę supaprastinti ligos priežastį, paaiškinti kiekvienam suvokiamais žodžiais, pažadėti. Tačiau trokštamo rezultato paprastai nebūna. Pacientas prisiima atsakomybę, o panašias paslaugas teikiantieji po nelaimės patrauko pečiais arba paprasčiausiai pradingsta. Tolimesnis ligonio kelias vėlgi veda į ligoninę. Netradicinės medicinos šalininkai, reklamuodami savo paslaugas, paprastai nutyli, kad šie metodai moksliškai nepagrįsti. Nukentėjai – esi pats kaltas.
 

Ar yra netradicinės medicinos metodų, kurie veikia?


Taip, jų neabejotinai yra. Netradicinėje medicinoje nėra oficialios statistikos, nėra atlikta mokslinių veiksmingumą ir saugumą patvirtinančių tyrimų, todėl sunku pasakyti, kiek veiksmingas vienas ar kitas gydymo būdas. Dalis netradicinių metodų – akupunktūra, joga, kai kurios meditacijos rūšys, taiči – tapo pripažįstama medicinos dalimi, jų veiksmingumas, gydant tam tikrus sutrikimus, buvo patvirtintas. Tačiau ir tai nėra absoliutu.
Deja, likusi netradicinė medicina nebuvo klinikinių tyrimų objektas. Sakyti, kad nors vienas iš, pavyzdžiui, ezoterinių gydymo būdų pagydo žmogų, būtų skubota. Neturiu nieko prieš netradicinę mediciną. Tikiu jos teikiama nauda, žinau, kad ji gali būti veiksminga. Tačiau, pati būdama gydytoja, norėčiau paraginti kelis kartus pagalvoti prieš pasirenkant vienokį ar kitokį gydymo metodą, pasitarti su jus gydančiu gydytoju.
Svarbiausias gydymo principas – nepakenk. Kitas principas, kurio paraginčiau laikytis, – „nemesk kelio dėl takelio“. Net jeigu gydytojas pritaria jūsų pasirinktam netradicinės medicinos gydymo metodui, nemeskite patvirtintos ir įrodymais pagrįstos medicinos gydytojo paskirto gydymo. Tokiu atveju galite pamėginti derinti tradicinės ir netradicinės medicinos gydymo metodus.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai